Page 10 of 10
Re: Skyrim
Posted: 11:05 21. Dec 2013
by Bahnak
Barbar321 wrote:Bahnak wrote:
Měl bych se spíš zaměřovat na sehnání nějakého patche a nebo něco udělat s grafikou?
Na jakých windowsech to spouštíš?
XP SP3[/quote]
Má zkušenost:
Skyrim na XP SP3 sice běžel, ale taky padal. Neházel mi teda ten infolog, ale prostě běžel, pak se začal hryzat a občas hapal.
Pak přišel zlom, nainstaloval jsem W7 (64bit) a Skyrim jede plynule bez jakéhokoliv problému a kdyby mohla hra příst jako kočka, tak přede.
Celý mi to přišlo, že skyrim je prostě lepší rozjet na DirectX 11, než to zkoušet nějak postavit na devítce.
Re: Skyrim
Posted: 15:04 21. Dec 2013
by Infra
Bahnak wrote:
Celý mi to přišlo, že skyrim je prostě lepší rozjet na DirectX 11, než to zkoušet nějak postavit na devítce.
A desítky přeskočit úplně?
XPčka nemají podporu pro directX 10 a výš. Sice se to tam dá narvat oklikou, ale neni to stabilní.
->přejít na vyšší verzi os vistama počínaje, ale mimo nich jsou použitelné jen W7. W8 mi nepřijdou tak převratné.
DirectX 11 potřebují grafikou kartu s nimi kompatibilní. Takže verze vyšší jak 10, bych vůbec nezmiňoval, protože se odvíjí od hardwarové komponenty.
Většina her je momentálně vyráběna pro directX 10 a vyšší verze kompatibilit se dají v nastavení vypnout a zapnout. Skyrim, pokud si dobře pamatuji je late DX 10.
Re: Skyrim
Posted: 15:47 21. Dec 2013
by Barbar321
Zatím to vypadá, že to dělá přehřívání grafiky. Rozebral jsme to, vytáhl z větráčku hutný prach (zvláštní, že byl prakticky jen tam), nechal jsem bok odendaný a hra zatím drží delší dobu i na vyšších detailech, než byla nastavena včera (to byla na minimu)
Každopádně děkuju moc za rady
Re: Skyrim
Posted: 17:31 21. Dec 2013
by Bahnak
Infra wrote:Bahnak wrote:
Celý mi to přišlo, že skyrim je prostě lepší rozjet na DirectX 11, než to zkoušet nějak postavit na devítce.
A desítky přeskočit úplně?
XPčka nemají podporu pro directX 10 a výš. Sice se to tam dá narvat oklikou, ale neni to stabilní.
->přejít na vyšší verzi os vistama počínaje, ale mimo nich jsou použitelné jen W7. W8 mi nepřijdou tak převratné.
DirectX 11 potřebují grafikou kartu s nimi kompatibilní. Takže verze vyšší jak 10, bych vůbec nezmiňoval, protože se odvíjí od hardwarové komponenty.
Většina her je momentálně vyráběna pro directX 10 a vyšší verze kompatibilit se dají v nastavení vypnout a zapnout. Skyrim, pokud si dobře pamatuji je late DX 10.
Je to bohužel tak, DX10 přeskakuju, hybrydy já nerad, kor abych to rval do XP nějakýma oklikama, DX11 jsou bombastický a to co mi teď lítá na monitoru je nesrovnatelně lepší než co bych kdy vyždímal z XPéček.
A jo, předpoklad je samosebou grafika co je s jedenáctkama kompatibilní - což je tak nějak trošku i předpoklad toho že chceš hrát hry starší méně než dva roky.
Visty nebrat - osobní zkušenost je taková že toho víc neumí než umí.
W8 - právě teď z nich píšu a nevidím jedinou lepší věc oproti W7, spíše doporučuji brát fanndům androidu a nebo lidem s dotykovým moňákem.
Já jsem konzerva a prostě mi přijde odpudivé po monitoru plácat rukama.
Takže zbývají (pro mě) třebas jen opravdu jen ty W7 - mám a zatím chválím.
Jinak Barbare uvidíš no, já měl taky původně zato že je to prachem

Re: Skyrim
Posted: 17:54 21. Dec 2013
by sandoftime
DX11 je vždy nejlepší volba, u některých her kde třeba není poznat výsledný gaifcký efekt mezi DX9 a DX11 je ale jasný rozdíl ve fps, kdy DX11 ačkoliv je to pokročilejší technologie dokáže vyždímat dvojnásobný počet fps. Ozkoušeno např. na wowku.
Re: Skyrim
Posted: 20:57 21. Dec 2013
by sandoftime
Re: Skyrim
Posted: 00:04 22. Dec 2013
by Kinkin
- no myslím, si, že by bylo vhodné vycházet z prostředků, jaké barbar má ... t.j. GK Ati radeon

. Mluvit o softwaru /direct 11/ a win 7, který "obsluhuje" hardware řádově převyšujícím možnosti jeho PC. /patrně/ Neviděl jsem popsanou sestavu zatím.....
Takže spíš by to chtělo, asi rady do "nepohody".... třeba ja mám na grafice větráky z obou stran ...jeden klasik přišroubený na chladiči a druhý jen položený na kartě

jinak bych ji "neuchladil" ...
Re: Skyrim
Posted: 13:35 23. Dec 2013
by sandoftime
Re: Skyrim
Posted: 21:03 23. Dec 2013
by Barbar321
Kinkin wrote:- no myslím, si, že by bylo vhodné vycházet z prostředků, jaké barbar má ... t.j. GK Ati radeon

. Mluvit o softwaru /direct 11/ a win 7, který "obsluhuje" hardware řádově převyšujícím možnosti jeho PC. /patrně/ Neviděl jsem popsanou sestavu zatím.....
Takže spíš by to chtělo, asi rady do "nepohody".... třeba ja mám na grafice větráky z obou stran ...jeden klasik přišroubený na chladiči a druhý jen položený na kartě

jinak bych ji "neuchladil" ...
1* za radu
- vykuchal jsem větrák z procesoru i s chladičem a zatím to běží dost dobře
