Page 10 of 21

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 02:11 10. Jun 2013
by J.F.Payne
To není kovový, to je plastový :)

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:33 10. Jun 2013
by Krysak
Tak troku offtopic, protoze to bude k seriálu bez emo.

10 díl je dle mého názoru výborný a zlepšil dojem z celé serie, která vypadala na zvrhlý úpadek, jak je vidět, dá se natočit i díl bez sexuálních orgií.

Jinak za mne je Honza Snížek výborná postava paladina, nenávist k němu chápu, tihle lidé to maji těžké, nenavidíme je pro jejich morální čistotu, a to že jsou prostě lepší než my:).

No a co dodat na závěr, starej děda Lannister je pro mne eso, takhle nějak si představuji Machiavelliho dokonalého vládce. Mimochodem ten herc dal i nový rozměr lordu lord Vetinariumu, který byl do té chvíle obsazován hereckými chípáčky.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:47 10. Jun 2013
by J.F.Payne
Jestli Jon něco není, tak paladin :)

Paladini se tam objeví až později, a patří mezi ně třeba Lancel Lannister.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:04 10. Jun 2013
by KaTo
J.F.Payne wrote:Jestli Jon něco není, tak paladin :) ...
Ovšem trouba je :lol: , což je základní podmínka být paladinem :biggrin: (zhusta jediná podmínka :mrgreen: ).

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:05 10. Jun 2013
by Aulus
J.F.Payne wrote:Jestli Jon něco není, tak paladin :)
Podle mě je. :lol:

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:11 10. Jun 2013
by Nalkanar
Určitě né v tom jediném pravém slova smyslu.

Ale jinak paladin jak vyšitá!

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:34 10. Jun 2013
by Aulus
Jon Sníh je prostě jak podle paladinské příručky. :mrgreen: Vnitřně rozervaný, až příliš čestný, nemůže najít "pravou" lásku a podobně.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:40 10. Jun 2013
by Krysak
Je tam absence víry v boha, správnej pladin by měl být pevně věřící a jednající ve jménu svého šéfa.
Ovšem tahle drobnost v případe Honzy Sněha je nahrazena službou principům morálky.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:47 10. Jun 2013
by Absinthorix
Krysak wrote:Je tam absence víry v boha, správnej pladin by měl být pevně věřící a jednající ve jménu svého šéfa.
Ovšem tahle drobnost v případe Honzy Sněha je nahrazena službou principům morálky.
Image

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:53 10. Jun 2013
by J.F.Payne
Každej paladin kromě svýho boha slouží i principům morálky, a to dost přísně posuzovaným. Zkrátka se řídí vždy kulturním morálním maximem.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:23 10. Jun 2013
by Braenn
Kritériem pro paladinství je pitomost.
Paladiné jsou pitomci.
Paladiné umírají mladí.
Ne každý pitomec, co umře mladý, je ovšem paladinem.

Ačkoli Jon Sníh by byl v jiném settingu dobrým matrošem na paladina už kvůli té pitomosti, jeho morální kvality trochu pokulhávají, jak jste si mohli všimnout těch několik dílů, kdy si to spokojeně rozdával s Ygritte navzdory dobrovolné a nezrušitelné přísaze celibátu (a pak už to rozhodně nedělal z donucení nebo pro maskování, že) a do očí pravidelně lhal celé tlupě divokých, byť pro "vyšší dobro". A co se víry týče, je sice věřící, ale rozhodně víru a její prosazování nepasoval na smysl svého života, což ho z postu potenciálního paladina sesazuje zpět mezi obyčejné dobro vyznávající pitomce.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:35 10. Jun 2013
by Aulus
Podle mě je chvíli padlým paladinem, ale pak se zase navrací ke své "víře". Já bych z toho nedělal tak fanatickou záležitost, ono ne každý paladin vydrží bez jediného klopýtnutí. To samé se týká i hluboce věřících kněží, zvlášť v pubertálním věku (viz například Jméno růže).

A co se týče toho zápalu pro víru. To je podle mého další věc, která je u pojetí paladinů dost rozporuplná. Paladin je obránce něčeho, čemu věří. Občas o své víře může mít pochybnosti, ale vždy se ke své víře vrátí (pokud tedy trvale nepadne). Tak to aspoň vidím já. A pro někoho mohou být vírou klidně rytířské ideály jako čest, odvaha, spravedlnost a pevná víra v boha/bohy (klidně i v tomto pořadí). Není dobré do toho vždycky cpát tu oddanost v křesťanském pojetí. To by pak mohl být paladinem spíše Stannis.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:37 10. Jun 2013
by Nalkanar
Simtě, jen mu závidí, že si (ač paladin) vrznul.
A nemusel ojet vlastního panoše

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:40 10. Jun 2013
by Aulus
A jinak ještě - nesouhlasím s Braenn v tom, že paladini jsou všichni pitomci. Většina je, to jistě, ale rozhodně nemusí být všichni. :lol:

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:41 10. Jun 2013
by Barbar321
Aulus wrote:P...to samé se týká i hluboce věřících kněží, zvlášť v pubertálním věku (viz například Jméno růže).
Pokud se nepletu, tak Adso ještě nesložil v té době slib :oops: