Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Pajule »

Sice jsou enti nepříjemní, ale aspoň se něco děje ne? Na víc jak už tu někde psal Nalk, většina jste pro řešení stejně neudělala nic ;)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Caehan »

A co dát výhonky o lokaci dál a k přechodu do ní postavit varovnou ceduli s nápisem "lesní školka"?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Aulus wrote:Takže máme hrát, že je les zamořen agresivními enty, ale do modulu je vůbec nedávat, protože to znesnadňuje hru? A nepřesuneme rovnou všechny příšery jen do dungeonů, ať se nemůže neočekávaně nikomu nic stát? A proč v tom případě vůbec umožňovat CvC? To lowíka taky v první lokaci Dorenu nepotěší...
Jistě ne... Ale snad ti enti nemusí stát na cestě. Ten les je dostatečně velký....
To je přesně důkaz toho že DM nemají rozum...
Tohle je prostě o nastavení systémů - pokud byste takový krok přecejen chtěli tak byste měli to vzít zeširoka a to třeba dočasně odstavit tarten ze systému balíků... prostě tohle jsou zakladní hratelnostní prvky... máte quest pro postavy na nízkých úrovních, vezmu ho, vylezu se vsi a sejme mě strom na 2 rány... o takovém světě bych si nemyslel nic dobrého - tak nějak počítám že alespoň ze začátku je svět mírumílovný a pro questy pro postavy na nízkém lvlu jsou opravdu questy pro postavy na nízkém lvlu....
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Pajule wrote:Sice jsou enti nepříjemní, ale aspoň se něco děje ne? Na víc jak už tu někde psal Nalk, většina jste pro řešení stejně neudělala nic ;)
A jsme zase u toho, proč by měli hráči něco dělat?
Byla to reakce na nějakou hráčskou akci nebo quest... ale to že s tím hráči nic nedělají neznamená že to tak má přece zůstat na pořád... svět je živý... takže pokud hráči nemají zájem o řešení tak by to měla vyřešit npc strana....
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Shaman88 wrote:...
...kdo se bojí, nesmí do lesa...srabe!
Mimochodem - na EQ vás na low lvl zkosí hejno slepic, racků a tom, že souboj jezevec vs "hrdina" je souboj na život a na smrt s nejistým výsledkem ani nemluvě...a nějak si nepamatuju, že by tam hráči hromadně fňukali.
Btw - oddělil bych tu DVE věci - enti v lese za Ivory a enti v lese ZA PŘECHODEM. To první je v pořádku - to druhý je...špatně a nemělo by být. Otázka je - natáhli tym výhonky hráči nebo se "uklikl" DM, který je tam umístil.
Mimochodem - kdyby v lokaci PRED přechodem byla cedule - vztup dále jen na vlastní nebezpečí, tak ať si enti za přechodem klidně jsou -postava (i hráč) varováni byli :geek2: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Bahnak »

Aulus wrote:Takže máme hrát, že je les zamořen agresivními enty, ale do modulu je vůbec nedávat, protože to znesnadňuje hru? A nepřesuneme rovnou všechny příšery jen do dungeonů, ať se nemůže neočekávaně nikomu nic stát? A proč v tom případě vůbec umožňovat CvC? To lowíka taky v první lokaci Dorenu nepotěší...
Opět a znovu nepochopení problematiky, Shaman alespoň ihned pochopil o co mi jde, neboť neřeším problém "proč to tam je", ale řeším problém "tady to nemá co dělat".
Pakliže je rozjeté nějaké IC které má dát do lesa potvory s náročností lvl 15+, logicky je neperzistentním na půl roku do lokací s náročností lvl 1-5. Dorenský hvozd není sestaven ze tří lokací, ale kupodivu z cca 20+, takže enti i výhonky šly umístit opravdu lépe tak aby nezvedly náročnost některých lokací. Třeba jen o tu jednu nebo dve lokace nahoru, ale to už jsem říkal několikrát.
Umožňovat CvC? No, CvC umožněno je, akorát frakční CvC se zrovna nekoná od doby kdy jste černotlamkám zasypali díry. Nebo si tu v rychlosti na prstech spočteme četnost útoků drowat před a po zasypání krtinců? A mimojiné opět budu oponovat tím, že i toto se koná pouze v noci kdy i nováček ví že jde riskovat život.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

Aulus wrote:Takže máme hrát, že je les zamořen agresivními enty, ale do modulu je vůbec nedávat, protože to znesnadňuje hru? A nepřesuneme rovnou všechny příšery jen do dungeonů, ať se nemůže neočekávaně nikomu nic stát? A proč v tom případě vůbec umožňovat CvC? To lowíka taky v první lokaci Dorenu nepotěší...
Ono je jednoduché něco někam plácnout .. je už ale daleko horší něco někam plácnout tak, aby to neomezovalo/neruinovalo již zaběhnuté cykly.

Srovnáváš cvc s npc? Jako říkáš že drowové jsou v dorenu 24/7? Odkdy :!: :shock:

Motáte tu jabka a hrušky, furt dokola. Hlavně že si každej mele svoje co 8)
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Jenže hráči s tím už něco dělají a ten quest už je docela blízko dohrání. Takže ti enti mají smysl. :wink: A k čemu by tam ti enti byli, když by hlídali nějaké křoví několik kilometrů od hlavní cesty, když hlídají právě ta místa, kudy procházejí temné síly (tedy předně cestu)?

O tom, kdo nemá rozum, se tady dohadovat nechci. Každý má prostě jiný pohled na svět. Já si nemyslím, že má existovat nějaké pásmo 20 kilometrů okolo města jen pro nováčky. Svět je prostě nějaký a hlavně to není singl, kde se čeká, až hlavní postava vše postupně spasí a příšery jsou jí pokládány pod meč jako na nějakém žebříku obtížnosti.

Takovéto srocování podobně obtížných potvor do jedné oblasti navíc způsobuje to, že na nízkých leelch jsou všichni v jihu království, na prostředních v prahvozdu a na vysokých v poušti a na severu. Není přesně tohle něco, čemu chtějí i WB zabránit?

A navíc - podívejte se, kdo si tu především stěžuje. Staří hráči, kteří to tady znají a přesně vědí, co je ve které lokaci čeká. A když se náhodou něco změní a oni to nečekají, hned je oheň na střeše.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Bruciacullo »

je směšně jak si pořád vydupáváte singlplayerové hry na RP multiplayerovém světě takový svět yb se měl neustále vyvíjet a měnit a ne stagnvoat takže každá změna by měla být vnímána jako teoreticky trvalá a pokud někdo chce aby byla odstraněna tak s tím musí něco udělat.... jinak běžte do singlu kde znáte vše nazpaměť a nci vás rozhoděn něpřekvapí a argument se skutečnými nováčky je uplně mimo nováček svět nezná přijde vydí enty řekne si aha enti.. zabijou ho rekne si aha zabili mě a bude chodit jinudma... stejně jako ja jsem obchazel vraždící gardu na cestě do karathy... no problemo ani ve snu mě nenapadlo někam spat něco jako: heej co dělaji nepřatšelska npc na cestě? to je tak enfer ja si chci v klidu chodit z ivory do karathy...

navíc spawn byl dvakrát opakován je vtipné jak se cely dav nechá strhnout několika všeznajícími mudrci.... dvakrát jsem spawn opravoval a pokud někdo ty npc cíleně netaha na cesty tak vás při chuzi po cestě ani neuvidí.... takže asi tak.... hledejte špínu mezi sebou a ne v týmu ;)
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

Aulus wrote: A navíc - podívejte se, kdo si tu především stěžuje. Staří hráči, kteří to tady znají a přesně vědí, co je ve které lokaci čeká. A když se náhodou něco změní a oni to nečekají, hned je oheň na střeše.
Tímhle chceš říci co přesně.
Mě jako starému hráčovi je celkem šumák zda to tam je, kdyžtamtudy budu procházet, nemyslíš? Osobně mám vysoké levely, kdybych byl low, měl bych zas invisy.
Ty staří hráčí ti tu maximálně ukazují na chyby, které jste jako dm udělaly. Nejvíce to vystihl bahnak, kdy píše že do lokace pro lvl 1-5 dáváte potvory lvl15+ ..
Staří hráči si poradí, ale co noví Aule? Jo nový tu nejsou .. hele a proč tu nový hráči nejsou? Jedna z variant může být i ta, že tu newbík logl, vyšel z města, umřel, vyšel z města na druhou stranu, umřel. A řekl si: hm tak tohle je ale blbej svět a šel jinam, horší varianta je ta, že to řekl i kámošům a šli jinam.
A ted, je zcela jedno zda taková situace se stala či ne - ale pokad by taková situace nastat mohla, jako že může, tak je něco špatně. A znova, není to špatně na hračích ale na DM že něco někam strkli a neuvažovali v širší rovině. Tím neshazuji vaši veškerou práci, jen tu co jste udělali špatně. Ano je to kritika, ale ta patří ke všemu ne?
Jako něco někam jen tak frknout a IC to okecat je celkem easy, naopak je daleko těžší to frknout tak, aby to zárověn vyhovovalo IC a zárověn to neovlivnilo zaběhnuté cykly (balíky, omezení low být v low lokacích etc).

Je tak těžké pochopit, že jste tím odřízli low nováčkům cestu do tartenu/doubkova? Je těžké pochopit že jste jim zabránili běhat kolem Ivory, místa, které je ke všemu ještě určené jako dobrý výchozí bod pro nováčky? ..

A napíšu to ještě jednou Aule.. to že někam frkneš NPC, tak nestačí se na to dívat jen z IC pohledu, musíš se na to dívat i ze systémového problému, což chápu, že vám RP hráčům (dm) může dělat problém. Ale mince má vždy dvě strany a to platí i pro nwn.
Chceš být dobrý DM? Musíš se dívat na obě strany, ne si prosazovat jen tu jednu, svou.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Prasokralik »

K těm entům v lese, stejně "nemá šťávu" když každý ví, že tam a tam je 6 borovic v lokaci, tam a tam dva šlahouny a tam a tam 3 kamarádští entové. Dva-tři dny je to fajn ale pak to sjede do monotonosti a rozhodně to už není o "novém nebezpečí v hvozdu"

Má-li být hvozd nebezpečný tak tam nedávejte nic. A občas si zákeřně počíhejte na hráče až budete ve hře aktivně a šoupněte jim tam těch borovic 10 naráz. Prásk! Leckterý "epic" veme nohy na ramena - tohle je koncept opravdového nebezpečí.

Že to vyžaduje DM asistenci? To snad trvalá úprava lokace (resp. její zas...neřádění novým creepem co tam nezapadá) taky. Akorát efekt je uplně jinde.

Stručně - opravdu vzácná ale nebezpečná setkání jsou na rozdíl od monotóního nového spawnu uplně jinde atmosférou.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Bruciacullo »

každý nováček co hraje na novem serveru umírá a umře spoustukrát a spousturát a tím pozná ten svět a pak ví čeho es vyvarovat... ten co by odešel po dvou smrtích zřejmě ted na žádném nwn světě nehraje
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Prasokralik »

Bruciacullo wrote:každý nováček co hraje na novem serveru umírá a umře spoustukrát a spousturát a tím pozná ten svět a pak ví čeho es vyvarovat... ten co by odešel po dvou smrtích zřejmě ted na žádném nwn světě nehraje
Neeee nesmíš ji brát argument "proč jsou enti špatní"! Na nováčky (kteří už, až na několik málo vyjímek, roky nejsou nikde) se dá svádět šecko, šeeeeecičko.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Bahnak wrote: Umožňovat CvC? No, CvC umožněno je, akorát frakční CvC se zrovna nekoná od doby kdy jste černotlamkám zasypali díry. Nebo si tu v rychlosti na prstech spočteme četnost útoků drowat před a po zasypání krtinců? A mimojiné opět budu oponovat tím, že i toto se koná pouze v noci kdy i nováček ví že jde riskovat život.
eee, a co Morten? :roll:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Absinthorix »

souhlas s králíkem...


edit: jo to dokáže taky odradit křídlatec :D
Last edited by Absinthorix on 14:52 26. Jun 2013, edited 1 time in total.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Post Reply