Page 92 of 143

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 16:26 16. Jun 2012
by Prasokralik
WoW, podobnou techniku používá i dubafex ale tohle je lepší

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 18:33 16. Jun 2012
by johnny98-G
Prasokralik wrote:Metal je pro děti, chlapi poslouchaj rokec. Je melodickej a přitom drsnější :P
Pak jsem dite uz asi no to je jedno proste dlouho a vubec me to nevadi ;)

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 21:32 17. Jun 2012
by Molly23
http://www.youtube.com/watch?v=1-rHdSWZ ... re=related

Užasná skladba, ale vždycky když ji slyším, tak si vybavím Metallicu :D (ta písen není metal, takže se to nebojte otevřít)

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 22:23 17. Jun 2012
by johnny98-G
Molly23 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=1-rHdSWZLpQ&feature=related

Užasná skladba, ale vždycky když ji slyším, tak si vybavím Metallicu :D (ta písen není metal, takže se to nebojte otevřít)
Neomlouvej to ;) nekdo ma rad holky jiny zase vdolky, jak uz tu bylo psano. Otevre si to kazdy na sve vlastni nebezpeci.

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 09:28 18. Jun 2012
by pavad
Molly23 wrote:No tak jako já hodně obdivuju instumentální dovednosti a nejlepší muzikanti na svoje nástroje bejvají vážně už v málo poslouchatelných kalibrech. Třeba dobrý případ je MESHUGGAH. Jejich kytaristé jsou na 11. a 30. příčce sta nejlepších metalovejch kytaristů světa a takhle to zní, mimojiné jsou i bicí naprostej masakr, hlavně na nohy. Prostě tohle zahrát není prdel...

http://www.youtube.com/watch?v=qc98u-eGzlc
Ne každá instrumentálně náročná skladba je poslechuhodná. Ihned si vybavím zážitek cca tři roky starý, kdy jsme s přítelkyní vyrazili na smyčcový kvartet, bez podrobné znalosti programu krom po e-mailu vágního "nějaký Bach a Puccini a tak". Nu, jako první byl debut nějakého mladíka, údajně skladatele, ročník 1985. Z programu obdrženého po vstupu jsem se dočetl (asi pet odstavců) něco, co šlo zkrátit ve smyslu: "Souhrnem tónů hraných různými nástroji vytvářim transformovaný signál, který hluboce emočně působí". Věru, působil hluboce! Kdybych si k tomu violončelu sednul já (ač na něj nikdy nehrál), nikdo by to nepoznal, protože to byla pouha kakofonie zvuků... Bylo to tak děsivé, že se lidé počali zvedat a prchat. Naštěstí jsme seděli vprostřed řady, tak než jsme mohli prchnout, tak ta děsivost skončila a pak, k úlevě převeliké nás i chudáků hudebníků, začali hrát Pucciniho. Lidé udělali čelem vzad a rychla okupovali opušěná místa...

Takže pozor na instrumentální náročnost, Paganniniho "Diablous in Musica" je z žánru klasiky, instrumentálně extrémně náročné - leč velmi, velmi obtížně poslouchatelné. Šostakovič nebo Kabeláč, to je obdobné - neskutečně náročné, ale k neposlechu. Už i Rachmaninov měl úlety - a jeho věci patří v klavíru mezi špičku v nárocích na pianistu.

Ono s tou klasikou je to stejně veselé - rádio příliš neposlouchám, ale před nedávnem jsem v aute musel: Během pěti minut možná 7 moderních skladeb (rok, metal, pop) či jejich kousků přerušených reklamou - a ve třech jsem identifikoval melodii vykradenou z klasiky. Toliko k její neoblíbenosti mezi širokou veřejností. :D

Napůl vážně, napůl provokativně: Pokud posuzuješ kvalitu skladby podle toho, jak moc je nárožná na interpretaci, tak již chápu Tvé preference. Pak je samozřejmě pravda, že na to, abys ocenil náročnost si musíš něco na daný nástroj zahrát. :) *zde bych umístnil dáblíka, ale nějak mi nejde vložit...*

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 10:35 18. Jun 2012
by Absinthorix
Instrumentálně obtížně zahraný cover

Game of Throles

Vidíte tu techniku? Tenhle interpret je na devátém místě z desíti nejlepších pískalistů na světě

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 12:06 18. Jun 2012
by Prasokralik
:D

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 18:54 23. Jun 2012
by Sielencer
About today
Opraveno. Jde vidět, že Amber se v tom pravopise opravdu vyzná :)

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 18:56 23. Jun 2012
by Absinthorix
Sielencer wrote:About today
Oops, looks like we can't find that page!

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 18:59 23. Jun 2012
by Amber
Absinthorix wrote:
Sielencer wrote:About today
Oops, looks like we can't find that page!
Hádám, že z URL stačí smazat poslední 3 písmenka :wink:

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 23:04 23. Jun 2012
by XŠevyX

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 11:25 24. Jun 2012
by Aulus
U toho se musí efektivně kovat, co? :mrgreen:

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 11:37 24. Jun 2012
by Caehan
Přijde mi, že je tam moc použitej autotune, ohavný... stejně jako většina hudby v téhle době.

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 12:40 24. Jun 2012
by XŠevyX
Caehan wrote: Přijde mi, že je tam moc použitej autotune, ohavný... stejně jako většina hudby v téhle době.

Každý holduje jinému stylu hudby :wink:


Aulus: Jo, si ani nedokážeš představit jak. To potom jedeš líp jak buchar :D

Re: Jakou hudbu posloucháte?

Posted: 13:14 24. Jun 2012
by Caehan
XŠevyX wrote:
Caehan wrote: Přijde mi, že je tam moc použitej autotune, ohavný... stejně jako většina hudby v téhle době.

Každý holduje jinému stylu hudby :wink:


Aulus: Jo, si ani nedokážeš představit jak. To potom jedeš líp jak buchar :D
Třeba hrajou i dobře a mají to promyšlený, ale ta hudba mi prostě přijde jako přes kopírák. Že musí používat počítačový software k úprav hlasu, z toho mi prostě hlava nebere - to už můžou nechat zpívt kohokoliv, třeba počítač... nebo Winstona Churchilla