Page 94 of 214

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:54 29. Jun 2011
by Radim
A co by měl umět používat zloděj tedy hmmm?

Dle tohodle asi nic protože je lama co umí jen čorovat,skrývat se a bodat kudlu do zad atd...

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:57 29. Jun 2011
by XŠevyX
Né , ten má možnost se na každém lvlu učit pomocí " Používání kouzelnických předmětů " zacházení s hůlkama.. Tudiž se v tom pomalu ale jistě zlepšuje k svému prospěchu.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:03 29. Jun 2011
by Bahnak
XŠevyX wrote:Podle mě by Mage ( čaroděj ) měl umět používat všechny hůlky bez ohledu na kouzla druidů nebo klériků.. Je ponořený celý do magie a tak by podle mého neměl být pro něho problém používat jakékoliv kouzelné hůlky.
No nevím.
Zkusím to přirovnat k vaření.
Dejme tomu že jsi expert ve vaření české kuchyně. Vepřo-knedlo-zelo zvládáš levou zadní a ve svíčkové jseš mistr světa.
Znamená to ale že když před tebe položím ananas, chobotnici a škeble tak mi ukuchtíš "pochoutku" ?
Nejspíš nebudeš ani vědět co s tím.

NWN mechanika magie je takto prostě položena. Chceš li kouzlit mágovy kouzla, levluj mága, chceš li klerický, levluj klerdu, atd...
UMD by pak v přirovnání k vaření mohla být schopnost zdárně okoukat recept z jiné kuchyně a ukuchtit ho do ostavu "poživatelné"...

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:05 29. Jun 2011
by Maya
Takže mágovi co čapne do ruky hůlku s úmyslem kouzlit klerická kouzla nechť bouchne hlava:)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:05 29. Jun 2011
by Radim
Dle mě je magie všech povolání dosti rozdílná,teda klerik a druid jsou na podobné bázi,ale magie čarodějů a zaklínačů je úplně jiný kafe.

edit: vždycky sem si myslel,že mág či zaklínač shromažduje energii z okolí,ale druid či kněz ji mají propůjčenou od bohů

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:06 29. Jun 2011
by XŠevyX
Jojo , dobře... Byl to jen nápad :wink:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:09 29. Jun 2011
by davidsoft
Druidská a klerická kouzla jsou kouzla vyšší moci, mohou mít zvláštní požadavky, které nemusí daný čaroděj splňovat a systémově to dost dobře nelze ohlídat (u klerických kouzel je to např. služba bohu, u druidských zase splynutí s přírodou).

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:57 29. Jun 2011
by Nalkanar
Radim wrote:edit: vždycky sem si myslel,že mág či zaklínač shromažduje energii z okolí,ale druid či kněz ji mají propůjčenou od bohů

http://thalie.pilsfree.cz/veda-remesla-a-zivot-201.htm
Pokud to správně chápu, mág čerpá ze základních sil světa, zaklínač ze sebe, druid z okolní přírody, především z těch prastarých stromů a jejich energie, kněz od boha. Cokoliv dalšího (paladin, hraničár, bard) je pak slabší odnož jednoho ze zmíněných

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 08:16 30. Jun 2011
by Braenn
*trocha reklamy* Pro zájemce a teoretiky nejen z řad mágů mám na téma Základy magické teorie hotovou docela pěknou přednášku, ještě z dob hraní mága. Jednoduchá, snadno stravitelná, mimo jiné o druzích magie, jejich čerpání a hůlkách, svitcích atd.

Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji :D

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 08:40 30. Jun 2011
by -RoF-
Braenn wrote:*trocha reklamy* Pro zájemce a teoretiky nejen z řad mágů mám na téma Základy magické teorie hotovou docela pěknou přednášku, ještě z dob hraní mága. Jednoduchá, snadno stravitelná, mimo jiné o druzích magie, jejich čerpání a hůlkách, svitcích atd.

Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji :D
Jo to bys mohla někdy přednést ;) s tou svou protivnou magičkou :P

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:26 30. Jun 2011
by davidsoft
Braenn wrote:*trocha reklamy* Pro zájemce a teoretiky nejen z řad mágů mám na téma Základy magické teorie hotovou docela pěknou přednášku, ještě z dob hraní mága. Jednoduchá, snadno stravitelná, mimo jiné o druzích magie, jejich čerpání a hůlkách, svitcích atd.

Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji :D
Také se hlásím. Sám takovou přednášku také připravuji, ale jsem sotva v začátcích. Elandra by si něco takového velmi ráda poslechla.

//edit: Mimochodem, pokud to budete pořádat jako společenskou akci, pošlete mi důležité informace, které se nedočtu na nástěnkách ve hře, jako PM na fóru. Do sekce společenských akcí nemám (na vlastní žádost) přístup.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 16:04 30. Jun 2011
by Shaman88
Já bych se toho taky čistě ooc zůčastnil protože mě to zajímá jako hráče.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 16:48 30. Jun 2011
by Braenn
To jsou věci, a prej že magická teorie "jako pro fyziky" tu nenajde uplatnění:))

Ok, nevím sice, jestli je moje magička - navíc když ji nehraju - ta pravá na přednášení čehokoli, ale i kdybych si měla udělat npc, tak se můžem dohodnout. Hodte termín, co třeba pondělí?..

aa nebo je to pro zájemce v textové podobě.

Bohužel sem nejde přenést všechny magické knihy z eq, počínaje Teorií magického pole od Alcatraze, tak pořád čekám, kdy drake přijde s nějakou vlastní teorií, která by vysvětlovala rozložení magie na thalii a možnost jejího čerpání, selhávání, počítání atd. Nebo se toho někdo rozumně ujme..

Davidsoft: pokud toužíš něco za magiče sepsat, tak by se šikl základní úvod do původu, vzniku a rozdělení osmi magických škol. Nějak pěkně podrobně, od začátku evokací, přes slova moci, důvod zařazení do škol, principy jednotlivých škol...Trochu se na to chystám, ale vzlhedem k tomu že taktéž od Alcatraze existuje velmi pěkně sepsané dílko, sklouzávám do kopírování, neřkuli kradení jeho způsobu a shrnutí, i když by s tím asi souhlasil:(

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:29 30. Jun 2011
by Nalkanar
Zase sem taháte ty fyzikální bláboly, které vám pak povedou k paradoxu, že je půlka hráčů mágů nebude znát a přesto budou castit jak nic?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:48 30. Jun 2011
by Braenn
Nalkanar wrote:Zase sem taháte ty fyzikální bláboly, které vám pak povedou k paradoxu, že je půlka hráčů mágů nebude znát a přesto budou castit jak nic?

Jojo, lepší je takový paradox, že hráči mágů nic neznají, i když by někteří chtěli, a stejně castí jako nic, že?

Fuj, zabanovat mě, že jsem se zeptala na zájem!