Page 95 of 143
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 12:58 11. Jul 2012
by Fryn
Tak zase něco co se nedrží českého (popřípadě polského) území.
Dye - Fantasy
Druhý odkaz je na oficiální animovaný klip, který je poměrně drsný, takže ho doporučuji jen těm otrlejším. Co mě asi nejvíce zarazilo, je kontrast hudby s ... ehm, probíhajícím dějem.
Dye - Fantasy (official video)
Sakra, Roots jsem si už hodně dlouho neposlechnul. Mezi mé hodně oblíbené skladby z tohoto alba (kromě dost znamé Ratamahatty a Roots Bloody Roots), patří ještě
Endangered Species.
Btw. Tak mě napadá, nechce se někomu udělat na první stránce něco jako index všech zde uveřejněných skladeb, seřazených abecedně (třeba ještě podle žánrů apod...), ať se v tom dá lépe orientovat ?
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 14:48 11. Jul 2012
by pavad
Fryn wrote:Druhý odkaz je na oficiální animovaný klip, který je poměrně drsný, takže ho doporučuji jen těm otrlejším. Co mě asi nejvíce zarazilo, je kontrast hudby s ... ehm, probíhajícím dějem.
Dye - Fantasy (official video)
Já blbec zvědavý jsem se podíval... Já blbec...
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 15:11 11. Jul 2012
by Fryn
pavad wrote:Já blbec zvědavý jsem se podíval... Já blbec...
Hehehe (a nedají si říct a nedají ... kdyby jen tak ty výstrahy četli pořádně).
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 04:15 12. Jul 2012
by Prasokralik
Silence
Tiesto remix, tuhle verzi žeru
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 18:32 12. Jul 2012
by Absinthorix
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 12:40 13. Jul 2012
by pavad
Absinthorix wrote:
Výtečný a skvělý!
Nu, je to škoda, že většina čechů o Zelenkovi prakticky neví. Ve světě začal být známější až poměrně nedávno a to primárně nahrávkami s kontratenorem Jarousskym (kupříkladu zde, i když kvalita záznamu je dost otřesná:
http://www.youtube.com/watch?v=9DCtQsLAMhI ). Přitom jsou Zelenkovy skladby stejně skvělé jak J. S. Bacha. Oni mu také v cizině říkají český Bach. Popravde byli Zelenka s Bachem souputnící, Zelenka narozen 1679, Bach roku 1685.
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 12:56 13. Jul 2012
by Absinthorix
K tomu svýmu komentáři jsem chtěl připojit kousek Michnovy "Missa pro Defunctis, ale nedá se to nikde najít, už to, že ten Zelenka je k nalezení je skoro zázrak.
Requiem pro ultimo ad libitum
Tady je aspon kousek (v dobré kvalitě)
A tady moje vlastní amatérská nahrávka ubohé kvality, provedení v Kutné Hoře.
Requiem aeternam dona eis, Domine
Et lux perpetua luceat eis...
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 16:15 13. Jul 2012
by pavad
Slyšet zrealizovanou interpretaci Michny je podobně časté jako vidět na obloze dva měsíce... Bohužel. Takže díky za oba odkazy. První odkaz jsem si užil víc. Druhý odkaz (resp. hudba na odkazu) je opravdu silně k neposlouchání kvůli mizerné kvalitě.

Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 18:23 13. Jul 2012
by Absinthorix
Účastnil jsem se dokonce ve sboru

a bylo to naprosto perfektní, celá ta jeho Missa pro Defunctis je úžasná. Sice se spousta lidí rozplývá nad Mozartovým Requiem - které má taky svůj náboj - ale to mi přijde agresivní poměrně. Slyšet celé Michnovo dílo... to je skutečně "odpočívat v pokoji", není to nic drsnýho, nic ubrečenýho, ale skutečně povznášející klidná hudba - protože drahému zesnulému už svítí Lux perpetua a má se daleko líp než my tady a tím dílem je to skvěle vyjádřeno.
Pax
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 00:11 16. Jul 2012
by Prasokralik
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 13:08 18. Jul 2012
by Prasokralik
Ty nejlepší kousky jsou vždycky v AMV nebo trailerech...
The silent Comedy - Bartholomew
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 22:01 18. Jul 2012
by Prasokralik
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 00:36 19. Jul 2012
by Prasokralik
quadra....
každopádně we can live free or we can
Die Hard
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 09:53 19. Jul 2012
by Absinthorix
C C C
c combo breaker
Txontxongiloen Dantza (Tanec pimprlat)
Nelekejte se baskičtiny, ani projektu Jamendo (že vyjímečně neposílám YouTube). Takový "etnofolk"
Edit: Jo a uznejte, že ač to jsou Francouzi, že umí zazpívat i "r" a neráčkujou ho, nebo jak oni to komolí obvykle
Re: Jakou hudbu posloucháte?
Posted: 14:52 19. Jul 2012
by Molly23