Page 98 of 214

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:27 18. Jul 2011
by Nalkanar
My jsme v rámci RP tréninku kdysi vyrazili na Kryn. Jestli se nepletu, tak epic byl v rozmezí 22-25, pak jsme byli tři v rozsahu 10-14 (já tuším tehdy 13) a jedna šestka.. bo tak nějak. A popravdě já jsem na tom 13. lvlu měl za potvory tak 20+ a vydělal jsem tam tehdy nějaký tři tisíce XP, což není málo. Ještě jsme si přitom pokecali a tak, takže trocha časovek, ale vesměs z potvor XP.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:31 18. Jul 2011
by J.F.Payne
Narsith wrote:Určitě se najdou oponenti z tim že Thalie je RP server,ale ruku na rdce....sedět někde hodiny a hodiny a plkat o něčem taky po nějake době přestane bavit a rado by se zašlo někam na nejakou akci :)
No, ono roleplay není o tom, že někde sedíš a plkáš; nechápu, kde se bere ta představa. Naštěstí jsem potkal na Thalii už dost hráčů, kteří to chápou, a jsou, tak říkajíc, "moje krevní skupina".

Zajít na nějakou akci se s roleplay vůbec nevylučuje.

Expení tak, jak je teď nastavené, není špatné. Proč by se mělo dostávat víc expů? I tak se tu expí dost rychle. Pokud někomu chození v partě přijde demotivující, protože dostane za potvoru o 10 XP míň, je to asi jeho problém. Poměr "Xp zisk" oproti "zábavě" u mě třeba jasně vyhrává "zábava", a ta je větší v partě.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:40 18. Jul 2011
by kucik
Abych se vrátil k příspěvky výš. Ano, počítá se vždy s průměrem levelů party, takže když ten epic místo jednoho lowa vezme třeba čtyři, tak je situace výrazně jiná.
Je to přesně v duchu, že jeden epic + jeden low = expeni hrace. Kdyz ale postavite temer jakoukoliv početnější skupinu, tak už se to vyplatí, protože je to hrav partě.

Jinak výpočet těch expů se teď debuguje hlavně vzhledem k ECL a modifikátorům za partu.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 11:52 18. Jul 2011
by Hafen
Tak ja si pamatuju pouze ze kdyz kamarad zacal hrat, byl lvl 2-3 s ECL2. Za zombika mel asi 30-60 exp podle toho kolik jich zabil. Ja mel valecnika kolem 7-9 urovne ECL2. Jeste jsem mel za zombika taky kolem 25ti exp. Kdyz jsme sli do party, ja dostaval 1, a on nejakych 10? Ani ne. A to ten pan zombii mi obcas pres kritiky daval celkem kapky (muj war pouziva dva scimitary se zamerenim na kritikal, takze jim moc dmg se silou 18 nedelal).

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:27 18. Jul 2011
by Narsith
J.F.Payne wrote:
Narsith wrote:Určitě se najdou oponenti z tim že Thalie je RP server,ale ruku na rdce....sedět někde hodiny a hodiny a plkat o něčem taky po nějake době přestane bavit a rado by se zašlo někam na nejakou akci :)
No, ono roleplay není o tom, že někde sedíš a plkáš; nechápu, kde se bere ta představa. Naštěstí jsem potkal na Thalii už dost hráčů, kteří to chápou, a jsou, tak říkajíc, "moje krevní skupina".

Zajít na nějakou akci se s roleplay vůbec nevylučuje.

Expení tak, jak je teď nastavené, není špatné. Proč by se mělo dostávat víc expů? I tak se tu expí dost rychle. Pokud někomu chození v partě přijde demotivující, protože dostane za potvoru o 10 XP míň, je to asi jeho problém. Poměr "Xp zisk" oproti "zábavě" u mě třeba jasně vyhrává "zábava", a ta je větší v partě.

To o tom sezeni a plkani ber prosim obrazně....

No a pro RP hru by byl asi neidealnějši system ziskavani zkušenosti z použivani a ne za zabiti potvory.Tzn. Mag použiva kouzla,zlepšuje se v magi,fighter použiva meč,zlepšuje se v jeho použivani.Ale chapu že to nejde.Předělat cely system by bylo velmi naročne :)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:37 18. Jul 2011
by Derken-
To je chytrý :D Vemu do ruky dýku, zaútočim na nezničitelný objekt, třeba bylinku nebo cokoli a jdu si tadá afk ma x hodin :mrgreen: Přijdu a mám level :)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:42 18. Jul 2011
by Hafen
Vse jde nejak osetrit, nebo naopak zneuzit.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:42 18. Jul 2011
by Narsith
Derken- wrote:To je chytrý :D Vemu do ruky dýku, zaútočim na nezničitelný objekt, třeba bylinku nebo cokoli a jdu si tadá afk ma x hodin :mrgreen: Přijdu a mám level :)
Takle to nefunguje....nehledě na to že to jde ošetřit AFK konrolou .) Když jsem hraval UO kde tento system byl zaveden tohle se velmi přisně trestalo :) Ale ja fakt že živě vidim ty krasně ubrečene topicy tady.Ja nic ja muzikant...to všechno zly DMko :D

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:05 18. Jul 2011
by Hafen
Trenink jednotlivych dovednosti (ponecham bokem ze ciste tento system v uo byl ten jeden nejnudnejsi) je naprosto jiny system nez nwn a zavest neco podobneho je nemozne. Nwn funguje na dnd pravidlech, a ty jsou zalozeny na urovnich ne na jednotlivych dovednostech a jejich zlepsovani.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:06 18. Jul 2011
by kucik
Rekneme ze osetris, ze to bude brat v uvahu jen mlaceni do NPC na odpovidajicim levelu. Zapomenem, ze to bude tolikrat systemove narocnejsi, kolik ran je potreba k zabiti te ktere potvory.
Ale jak treba osetris, aby si nekdo nevycihnul silnou potvoru, kamarad mu ji paralyzuje a bude ji mlatit, lecit, mlatit, lecit...a tak dal.

A to mluvime jen prostem utoceni, tedy o tom nejjednodussim. Co treba magove? Meli by dostavat jen z utocnych kouzel? Co kdyz budou fungovat v parte jen na boosteni? Ale kdyby meli xp za kazde seslane boostovaci kouzlo...

A i kdyby se tohle vsechno vyresilo. Co bude vysledkem? Budes dostavat xp vlastne za to same, co ted.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 21:01 18. Jul 2011
by Narsith
to kucik :.....
to Hafen:....

Je mi to jasny...to byl jen přiklad jak by odpadlo dohadovani o děleni expu a o tom že hig lvl nemohou chodit z lov lvl pohromadě :)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 21:16 18. Jul 2011
by Daanri
Ale vzdyt oni chodit spolu mohou. Ono si pamatam ked ziadne taketo obmedzenia neboli. Uvazujte nad tym, ze vsetky taketo vyladovacie a obmedzovacie veci sa zaviedli na zaklade toho, ze sa nasli naky ludia, ktori zneuzivali co mohli. Vyexpovali na epickych lvl svojich kamaratov a podobne veci.

A som rad, ze tu taketo veci zavedenu su. Bo ked si vezmem niektore ine serveri ako to tam fungovalo - dobehla epicka postava, rozdala zbrane proti nemrtvym, odviedla postavy na hrbitov, naboostila ich a strazila kym oni zabijali omnoho silnejsi potvory, ake by mali na svojom lvl zvladnut. Vysledkom bolo X lvl za par hodin. Som zvedavy ako by sa vam pacilo keby ste tu takuto skupinu videli.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 12:48 05. Aug 2011
by Prasokralik
Když už se tu hraje na bankovní směnky "jako" nebylo by lepší je zavést úplně? Stačilo by rozšířit dialog u bankéře, který by vydával a naopak proplácel směnky v hodnotách 100k 200k 500k, směnka by byl malý item, nejl=pe nějaká kartička typu lodní lístek s vahou 0.1. Bankéř by je vydával a strhával příslušný obnos z účtu. A samozřejmě směnka platná jen pro danou frakci. Jistě, podtemáci budou brečetjak je to nefér ale z RP hlediska je to logické.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 14:17 05. Aug 2011
by -RoF-
Bylo by možno doplnit housle do obchodu s hudebníma nástrojema v Karathře ?
Poslední dobou jsem je tam hledal a nebyly tam, viděl jsem jen smičce ;).

Díkas ;)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:56 05. Aug 2011
by Lolipop
-RoF- wrote:Bylo by možno doplnit housle do obchodu s hudebníma nástrojema v Karathře ?
Poslední dobou jsem je tam hledal a nebyly tam, viděl jsem jen smičce ;).

Díkas ;)
Už vím, co jsem chtěla sem napsat. Přesně tohle! Souhlasím s Rofem, hledala jsem je delší dobu a nic. Takže prosím o přidání, ať je tím smyčcem na co vrzat. :oops: