Page 98 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 10:27 18. Jul 2011
by Nalkanar
My jsme v rámci RP tréninku kdysi vyrazili na Kryn. Jestli se nepletu, tak epic byl v rozmezí 22-25, pak jsme byli tři v rozsahu 10-14 (já tuším tehdy 13) a jedna šestka.. bo tak nějak. A popravdě já jsem na tom 13. lvlu měl za potvory tak 20+ a vydělal jsem tam tehdy nějaký tři tisíce XP, což není málo. Ještě jsme si přitom pokecali a tak, takže trocha časovek, ale vesměs z potvor XP.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 10:31 18. Jul 2011
by J.F.Payne
Narsith wrote:Určitě se najdou oponenti z tim že Thalie je RP server,ale ruku na rdce....sedět někde hodiny a hodiny a plkat o něčem taky po nějake době přestane bavit a rado by se zašlo někam na nejakou akci

No, ono roleplay není o tom, že někde sedíš a plkáš; nechápu, kde se bere ta představa. Naštěstí jsem potkal na Thalii už dost hráčů, kteří to chápou, a jsou, tak říkajíc, "moje krevní skupina".
Zajít na nějakou akci se s roleplay vůbec nevylučuje.
Expení tak, jak je teď nastavené, není špatné. Proč by se mělo dostávat víc expů? I tak se tu expí dost rychle. Pokud někomu chození v partě přijde demotivující, protože dostane za potvoru o 10 XP míň, je to asi jeho problém. Poměr "Xp zisk" oproti "zábavě" u mě třeba jasně vyhrává "zábava", a ta je větší v partě.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 10:40 18. Jul 2011
by kucik
Abych se vrátil k příspěvky výš. Ano, počítá se vždy s průměrem levelů party, takže když ten epic místo jednoho lowa vezme třeba čtyři, tak je situace výrazně jiná.
Je to přesně v duchu, že jeden epic + jeden low = expeni hrace. Kdyz ale postavite temer jakoukoliv početnější skupinu, tak už se to vyplatí, protože je to hrav partě.
Jinak výpočet těch expů se teď debuguje hlavně vzhledem k ECL a modifikátorům za partu.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 11:52 18. Jul 2011
by Hafen
Tak ja si pamatuju pouze ze kdyz kamarad zacal hrat, byl lvl 2-3 s ECL2. Za zombika mel asi 30-60 exp podle toho kolik jich zabil. Ja mel valecnika kolem 7-9 urovne ECL2. Jeste jsem mel za zombika taky kolem 25ti exp. Kdyz jsme sli do party, ja dostaval 1, a on nejakych 10? Ani ne. A to ten pan zombii mi obcas pres kritiky daval celkem kapky (muj war pouziva dva scimitary se zamerenim na kritikal, takze jim moc dmg se silou 18 nedelal).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 19:27 18. Jul 2011
by Narsith
J.F.Payne wrote:Narsith wrote:Určitě se najdou oponenti z tim že Thalie je RP server,ale ruku na rdce....sedět někde hodiny a hodiny a plkat o něčem taky po nějake době přestane bavit a rado by se zašlo někam na nejakou akci

No, ono roleplay není o tom, že někde sedíš a plkáš; nechápu, kde se bere ta představa. Naštěstí jsem potkal na Thalii už dost hráčů, kteří to chápou, a jsou, tak říkajíc, "moje krevní skupina".
Zajít na nějakou akci se s roleplay vůbec nevylučuje.
Expení tak, jak je teď nastavené, není špatné. Proč by se mělo dostávat víc expů? I tak se tu expí dost rychle. Pokud někomu chození v partě přijde demotivující, protože dostane za potvoru o 10 XP míň, je to asi jeho problém. Poměr "Xp zisk" oproti "zábavě" u mě třeba jasně vyhrává "zábava", a ta je větší v partě.
To o tom sezeni a plkani ber prosim obrazně....
No a pro RP hru by byl asi neidealnějši system ziskavani zkušenosti z použivani a ne za zabiti potvory.Tzn. Mag použiva kouzla,zlepšuje se v magi,fighter použiva meč,zlepšuje se v jeho použivani.Ale chapu že to nejde.Předělat cely system by bylo velmi naročne

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 19:37 18. Jul 2011
by Derken-
To je chytrý

Vemu do ruky dýku, zaútočim na nezničitelný objekt, třeba bylinku nebo cokoli a jdu si tadá afk ma x hodin

Přijdu a mám level

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 19:42 18. Jul 2011
by Hafen
Vse jde nejak osetrit, nebo naopak zneuzit.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 19:42 18. Jul 2011
by Narsith
Derken- wrote:To je chytrý

Vemu do ruky dýku, zaútočim na nezničitelný objekt, třeba bylinku nebo cokoli a jdu si tadá afk ma x hodin

Přijdu a mám level

Takle to nefunguje....nehledě na to že to jde ošetřit AFK konrolou .) Když jsem hraval UO kde tento system byl zaveden tohle se velmi přisně trestalo

Ale ja fakt že živě vidim ty krasně ubrečene topicy tady.Ja nic ja muzikant...to všechno zly DMko

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:05 18. Jul 2011
by Hafen
Trenink jednotlivych dovednosti (ponecham bokem ze ciste tento system v uo byl ten jeden nejnudnejsi) je naprosto jiny system nez nwn a zavest neco podobneho je nemozne. Nwn funguje na dnd pravidlech, a ty jsou zalozeny na urovnich ne na jednotlivych dovednostech a jejich zlepsovani.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:06 18. Jul 2011
by kucik
Rekneme ze osetris, ze to bude brat v uvahu jen mlaceni do NPC na odpovidajicim levelu. Zapomenem, ze to bude tolikrat systemove narocnejsi, kolik ran je potreba k zabiti te ktere potvory.
Ale jak treba osetris, aby si nekdo nevycihnul silnou potvoru, kamarad mu ji paralyzuje a bude ji mlatit, lecit, mlatit, lecit...a tak dal.
A to mluvime jen prostem utoceni, tedy o tom nejjednodussim. Co treba magove? Meli by dostavat jen z utocnych kouzel? Co kdyz budou fungovat v parte jen na boosteni? Ale kdyby meli xp za kazde seslane boostovaci kouzlo...
A i kdyby se tohle vsechno vyresilo. Co bude vysledkem? Budes dostavat xp vlastne za to same, co ted.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:01 18. Jul 2011
by Narsith
to kucik :.....
to Hafen:....
Je mi to jasny...to byl jen přiklad jak by odpadlo dohadovani o děleni expu a o tom že hig lvl nemohou chodit z lov lvl pohromadě

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:16 18. Jul 2011
by Daanri
Ale vzdyt oni chodit spolu mohou. Ono si pamatam ked ziadne taketo obmedzenia neboli. Uvazujte nad tym, ze vsetky taketo vyladovacie a obmedzovacie veci sa zaviedli na zaklade toho, ze sa nasli naky ludia, ktori zneuzivali co mohli. Vyexpovali na epickych lvl svojich kamaratov a podobne veci.
A som rad, ze tu taketo veci zavedenu su. Bo ked si vezmem niektore ine serveri ako to tam fungovalo - dobehla epicka postava, rozdala zbrane proti nemrtvym, odviedla postavy na hrbitov, naboostila ich a strazila kym oni zabijali omnoho silnejsi potvory, ake by mali na svojom lvl zvladnut. Vysledkom bolo X lvl za par hodin. Som zvedavy ako by sa vam pacilo keby ste tu takuto skupinu videli.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 12:48 05. Aug 2011
by Prasokralik
Když už se tu hraje na bankovní směnky "jako" nebylo by lepší je zavést úplně? Stačilo by rozšířit dialog u bankéře, který by vydával a naopak proplácel směnky v hodnotách 100k 200k 500k, směnka by byl malý item, nejl=pe nějaká kartička typu lodní lístek s vahou 0.1. Bankéř by je vydával a strhával příslušný obnos z účtu. A samozřejmě směnka platná jen pro danou frakci. Jistě, podtemáci budou brečetjak je to nefér ale z RP hlediska je to logické.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 14:17 05. Aug 2011
by -RoF-
Bylo by možno doplnit
housle do obchodu s hudebníma nástrojema v Karathře ?
Poslední dobou jsem je tam hledal a nebyly tam, viděl jsem jen smičce

.
Díkas

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:56 05. Aug 2011
by Lolipop
-RoF- wrote:Bylo by možno doplnit
housle do obchodu s hudebníma nástrojema v Karathře ?
Poslední dobou jsem je tam hledal a nebyly tam, viděl jsem jen smičce

.
Díkas

Už vím, co jsem chtěla sem napsat. Přesně tohle! Souhlasím s Rofem, hledala jsem je delší dobu a nic. Takže prosím o přidání, ať je tím smyčcem na co vrzat.
