Spánek, meditace, únava

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Re: Spánek, meditace, únava

Post by steel_martin »

Souhlasim s photterem, až na ty procenta. Pokud budou ohniště, nechal bych únavu na 60ti.

Některé hlásšky jsou zbytečné to ano. Ještě doplním: Opoušťáš misto s pitnom zdrojom..
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Krata »

Meditovat kdykoliv? a udělat z mágů neporazitelnou věc co si dá plnej zásobník útočnejch kouzel který když mu dojdou může znova kdykoliv obnovit, to nevim, něja se mi to nezdá :wink:

Omezení bych dal taky na nějakejch 70-80 % , jinak souhlasim s Photerem
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by OneHeart »

Sle spánek a meditace už je rozdělena.
Imho by mělo být možné spát kdykoliv - rozdělat si ohniště (a to nemluvim o reálnosti, ale přinejměnším o "uvěřitelnosti") umí každej trouba. Ale jak psal photter , v nebezpečných lokacích by mohlo hráče něco přepadnout nějaký náhodný setkání.
U meditace jsem klidně zastáncem prodloužení intervalu,těch 15min hrozně čarodějům ulehčuje situaci. Až budou kolem 10lvl, tak už budou mít prakticky nevyčerpatelnou zásobu kouzel, s čímž dokáže uhrát mága kdejakej patlák. Kdyby byla meditace omezena alespoň jednou za 30 minut, tak už by to bylo zajímavý. To by se projevili ti opravdu moudří a inteligentní spellcasteři. ;)
Vaillardo Vran:
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by photter »

prosím aby nezapadla meditace PRO VŠECHNY povolání...nebo je nějakej důvod proč prskavka může obnovit kouzla a mnich nemůže obnovit stunning fist, AAčko nacpat bouchací šípy a vrahounek obnovit svý specialitky ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Darien »

Já si myslím, že úpravy by neměly být drbání se pravou rukou na levém uchu a nebo proti RP logice věci. Časové omezení meditace mi připadá v pohodě, navíc pokud se nepletu, tak s levelem roste!

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Sorrow »

OneHeart wrote:Sle spánek a meditace už je rozdělena.
Imho by mělo být možné spát kdykoliv - rozdělat si ohniště (a to nemluvim o reálnosti, ale přinejměnším o "uvěřitelnosti") umí každej trouba. Ale jak psal photter , v nebezpečných lokacích by mohlo hráče něco přepadnout nějaký náhodný setkání.
U meditace jsem klidně zastáncem prodloužení intervalu,těch 15min hrozně čarodějům ulehčuje situaci. Až budou kolem 10lvl, tak už budou mít prakticky nevyčerpatelnou zásobu kouzel, s čímž dokáže uhrát mága kdejakej patlák. Kdyby byla meditace omezena alespoň jednou za 30 minut, tak už by to bylo zajímavý. To by se projevili ti opravdu moudří a inteligentní spellcasteři. ;)
Kdyz nevis o cem je ta meditace, tak se radsi zdrzuj poznamek :wink:
ps:doba mezi meditacema se zvysuje kazdym levelem...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Jachym »

photter wrote:musim se přiznat, že z tohodle systému sem nějakej rozpačitej, zdá se mi, že ztratil veškerej význam a je jenom votravnej
uvítal bych, kdyby se tým nad ním eště jednou zamyslel, čemu měl vlastně bránit, co podporovat a jestli to skutečně dělá, já ten dojem nemám ale můžu se samozřejmě mejlit
co mi vadi:
60 % únavy se mi zdá brzo na postih
hlášky "seš odpočinutej" postrádaj smysl i informační hodnotu, zrovnatak mi to nehlásí, že sem nažranej a že nemám vůbec žádnou žížeň
nerozumim tomu, proč některý classy můžou extra meditovat a některý ne - devalvuje to cenu featů, dovedností a supernatural abilit například mnichů, vrahů, AAčka, etc...
únava z kouzlení je dobrá věc ale zdá se mi přestřelená (včerejší výprava nám úplně vyřídila mága, kterej hrál naprosto rozumně, v podstatě jen boosty pro první linii bojovníků, žádný bezduchý prskání)

dovolim si dát do placu pár návrhů:
únavu celkově zpomalit (15-20%)
do 50% žádný hlášky
50-65% mírná hláška
65-80% varovná hláška
80+% postih
meditaci pro všechny ale jednou za....(netroufám si upřesnit) bez vyléčení životů
spaní kdekoli ale ve stanu - stan za důstojnou cenu a s citelnou váhou (40 liber?), možnost vyprovokovat průměrně těžkej encounter
poladit únavu z kouzlení (hele, zastávám se prskavek, to sou věci :lol: )

doplňujte, trhejte
Se spaním ve stanu kdekoliv , nesouhllasím (mimo zvláštní řešení ošetřené DM, jako přechod vysokých pustých hor)
Únava, no mě se to zdá dobré až na pár drobností a to:
-hláška jsi odpočinutý je nesmysl
-39% spát nemohu a v 60% už mám postih, tak to se mi zdá brzo, stačilo by posunout hranici postihu alespon na 70% a bylo by po problému.
Jinak bych to nechal tak jak je to,
(že to neví zaměstnavatel , že na konci směny mám už postih :lol: )
Menhiri Dierta
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by OneHeart »

Sorrow wrote: Kdyz nevis o cem je ta meditace, tak se radsi zdrzuj poznamek :wink:
ps:doba mezi meditacema se zvysuje kazdym levelem...
Moje chyba, nevěděl jsem že se doba s levlama zvětšuje.
A neříkej mi ,že nevim o čem je meditace.
:wink:
p.s.: Meditace není doba, kdy se ti dobijou kanóny ,aby jsi mohl vybít další dung *rejp*
Vaillardo Vran:
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Sorrow »

OneHeart wrote:Moje chyba, nevěděl jsem že se doba s levlama zvětšuje.
A neříkej mi ,že nevim o čem je meditace.
:wink:
p.s.: Meditace není doba, kdy se ti dobijou kanóny ,aby jsi mohl vybít další dung *rejp*
No dobra, tak uz to vis :) .Jen pro predstavu to na 20 levelu dela 1 hodinu real. :wink:
ps:ty doby uz jsou pryc kdy jsem ladoval kanony
ps2:nerikej ze ti neco rika OSHO
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Darien »

Sorrow - no, ale možná by bylo fér do toho zapojit i ten spánek - to jest, rychlejší meditace možná, když jí předchází spánek.. co ty na to?

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by OneHeart »

tak to je fajn, to sem rád ,že je to tady s těma meditacema tak rozumně vyřešeno.
(OSHO? hmm, na zkratky sem byl vždycky blbej.
že by "OSorrow se cHystá na Otroka" :lol:)
@Darien: imho by možná bylo fajn omezit meditaci třeba 1x nebo 2x za spánek
Vaillardo Vran:
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Darien »

Ježíšku:) Osho je jméno duchovního a meditačního indického mistra:) Mimo jiné i autora jedné z verzí tarotu. Vytvořil celou řadu meditačních technik:)

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by OneHeart »

Jo ,a hOsho byla japonská letadlovka. :P
Mistr ať si medituje a vykládá u toho tarot, nevim co má mít společného se systémem meditace na Thalii. :)
Vaillardo Vran:
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Sorrow »

Darien wrote:Sorrow - no, ale možná by bylo fér do toho zapojit i ten spánek - to jest, rychlejší meditace možná, když jí předchází spánek.. co ty na to?
Ja nevim ale me to ted prijde v pohode, nehlede ze si na to prodlouzeni pekne pomalu zvykas s rostoucim levelem.Pamatuji si, kdyz se to pred wipem udelalo ze dne na den, jak sem s tim svym magem na 23 levelu byl docela z te prodlevy dost vytrslej v prvni moment.Ale taky sem se s tim smiril.
To OH:Osho neni zkratka ale prezdivka zaku ,,Bhagwan Shree Rajneesh,, jednoho indskeho guru pres meditace :wink:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Sorrow »

OneHeart wrote:Jo ,a hOsho byla japonská letadlovka. :P
Mistr ať si medituje a vykládá u toho tarot, nevim co má mít společného se systémem meditace na Thalii. :)
No tak sry ale ty jsi narazel na to at ti nerikam o tom ze nevis co je meditace.Na to jmeno jsem se ptal jen ze zajimavosti jestli do toho delas.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Locked