Page 2 of 3

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 12:11 13. Feb 2008
by steel_martin
Souhlasim s photterem, až na ty procenta. Pokud budou ohniště, nechal bych únavu na 60ti.

Některé hlásšky jsou zbytečné to ano. Ještě doplním: Opoušťáš misto s pitnom zdrojom..

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 13:01 13. Feb 2008
by Krata
Meditovat kdykoliv? a udělat z mágů neporazitelnou věc co si dá plnej zásobník útočnejch kouzel který když mu dojdou může znova kdykoliv obnovit, to nevim, něja se mi to nezdá :wink:

Omezení bych dal taky na nějakejch 70-80 % , jinak souhlasim s Photerem

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 13:06 13. Feb 2008
by OneHeart
Sle spánek a meditace už je rozdělena.
Imho by mělo být možné spát kdykoliv - rozdělat si ohniště (a to nemluvim o reálnosti, ale přinejměnším o "uvěřitelnosti") umí každej trouba. Ale jak psal photter , v nebezpečných lokacích by mohlo hráče něco přepadnout nějaký náhodný setkání.
U meditace jsem klidně zastáncem prodloužení intervalu,těch 15min hrozně čarodějům ulehčuje situaci. Až budou kolem 10lvl, tak už budou mít prakticky nevyčerpatelnou zásobu kouzel, s čímž dokáže uhrát mága kdejakej patlák. Kdyby byla meditace omezena alespoň jednou za 30 minut, tak už by to bylo zajímavý. To by se projevili ti opravdu moudří a inteligentní spellcasteři. ;)

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 13:11 13. Feb 2008
by photter
prosím aby nezapadla meditace PRO VŠECHNY povolání...nebo je nějakej důvod proč prskavka může obnovit kouzla a mnich nemůže obnovit stunning fist, AAčko nacpat bouchací šípy a vrahounek obnovit svý specialitky ?

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 13:37 13. Feb 2008
by Darien
Já si myslím, že úpravy by neměly být drbání se pravou rukou na levém uchu a nebo proti RP logice věci. Časové omezení meditace mi připadá v pohodě, navíc pokud se nepletu, tak s levelem roste!

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 13:51 13. Feb 2008
by Sorrow
OneHeart wrote:Sle spánek a meditace už je rozdělena.
Imho by mělo být možné spát kdykoliv - rozdělat si ohniště (a to nemluvim o reálnosti, ale přinejměnším o "uvěřitelnosti") umí každej trouba. Ale jak psal photter , v nebezpečných lokacích by mohlo hráče něco přepadnout nějaký náhodný setkání.
U meditace jsem klidně zastáncem prodloužení intervalu,těch 15min hrozně čarodějům ulehčuje situaci. Až budou kolem 10lvl, tak už budou mít prakticky nevyčerpatelnou zásobu kouzel, s čímž dokáže uhrát mága kdejakej patlák. Kdyby byla meditace omezena alespoň jednou za 30 minut, tak už by to bylo zajímavý. To by se projevili ti opravdu moudří a inteligentní spellcasteři. ;)
Kdyz nevis o cem je ta meditace, tak se radsi zdrzuj poznamek :wink:
ps:doba mezi meditacema se zvysuje kazdym levelem...

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 14:02 13. Feb 2008
by Jachym
photter wrote:musim se přiznat, že z tohodle systému sem nějakej rozpačitej, zdá se mi, že ztratil veškerej význam a je jenom votravnej
uvítal bych, kdyby se tým nad ním eště jednou zamyslel, čemu měl vlastně bránit, co podporovat a jestli to skutečně dělá, já ten dojem nemám ale můžu se samozřejmě mejlit
co mi vadi:
60 % únavy se mi zdá brzo na postih
hlášky "seš odpočinutej" postrádaj smysl i informační hodnotu, zrovnatak mi to nehlásí, že sem nažranej a že nemám vůbec žádnou žížeň
nerozumim tomu, proč některý classy můžou extra meditovat a některý ne - devalvuje to cenu featů, dovedností a supernatural abilit například mnichů, vrahů, AAčka, etc...
únava z kouzlení je dobrá věc ale zdá se mi přestřelená (včerejší výprava nám úplně vyřídila mága, kterej hrál naprosto rozumně, v podstatě jen boosty pro první linii bojovníků, žádný bezduchý prskání)

dovolim si dát do placu pár návrhů:
únavu celkově zpomalit (15-20%)
do 50% žádný hlášky
50-65% mírná hláška
65-80% varovná hláška
80+% postih
meditaci pro všechny ale jednou za....(netroufám si upřesnit) bez vyléčení životů
spaní kdekoli ale ve stanu - stan za důstojnou cenu a s citelnou váhou (40 liber?), možnost vyprovokovat průměrně těžkej encounter
poladit únavu z kouzlení (hele, zastávám se prskavek, to sou věci :lol: )

doplňujte, trhejte
Se spaním ve stanu kdekoliv , nesouhllasím (mimo zvláštní řešení ošetřené DM, jako přechod vysokých pustých hor)
Únava, no mě se to zdá dobré až na pár drobností a to:
-hláška jsi odpočinutý je nesmysl
-39% spát nemohu a v 60% už mám postih, tak to se mi zdá brzo, stačilo by posunout hranici postihu alespon na 70% a bylo by po problému.
Jinak bych to nechal tak jak je to,
(že to neví zaměstnavatel , že na konci směny mám už postih :lol: )

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 15:43 13. Feb 2008
by OneHeart
Sorrow wrote: Kdyz nevis o cem je ta meditace, tak se radsi zdrzuj poznamek :wink:
ps:doba mezi meditacema se zvysuje kazdym levelem...
Moje chyba, nevěděl jsem že se doba s levlama zvětšuje.
A neříkej mi ,že nevim o čem je meditace.
:wink:
p.s.: Meditace není doba, kdy se ti dobijou kanóny ,aby jsi mohl vybít další dung *rejp*

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 17:26 13. Feb 2008
by Sorrow
OneHeart wrote:Moje chyba, nevěděl jsem že se doba s levlama zvětšuje.
A neříkej mi ,že nevim o čem je meditace.
:wink:
p.s.: Meditace není doba, kdy se ti dobijou kanóny ,aby jsi mohl vybít další dung *rejp*
No dobra, tak uz to vis :) .Jen pro predstavu to na 20 levelu dela 1 hodinu real. :wink:
ps:ty doby uz jsou pryc kdy jsem ladoval kanony
ps2:nerikej ze ti neco rika OSHO

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 17:40 13. Feb 2008
by Darien
Sorrow - no, ale možná by bylo fér do toho zapojit i ten spánek - to jest, rychlejší meditace možná, když jí předchází spánek.. co ty na to?

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 17:42 13. Feb 2008
by OneHeart
tak to je fajn, to sem rád ,že je to tady s těma meditacema tak rozumně vyřešeno.
(OSHO? hmm, na zkratky sem byl vždycky blbej.
že by "OSorrow se cHystá na Otroka" :lol:)
@Darien: imho by možná bylo fajn omezit meditaci třeba 1x nebo 2x za spánek

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 18:07 13. Feb 2008
by Darien
Ježíšku:) Osho je jméno duchovního a meditačního indického mistra:) Mimo jiné i autora jedné z verzí tarotu. Vytvořil celou řadu meditačních technik:)

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 18:25 13. Feb 2008
by OneHeart
Jo ,a hOsho byla japonská letadlovka. :P
Mistr ať si medituje a vykládá u toho tarot, nevim co má mít společného se systémem meditace na Thalii. :)

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 18:26 13. Feb 2008
by Sorrow
Darien wrote:Sorrow - no, ale možná by bylo fér do toho zapojit i ten spánek - to jest, rychlejší meditace možná, když jí předchází spánek.. co ty na to?
Ja nevim ale me to ted prijde v pohode, nehlede ze si na to prodlouzeni pekne pomalu zvykas s rostoucim levelem.Pamatuji si, kdyz se to pred wipem udelalo ze dne na den, jak sem s tim svym magem na 23 levelu byl docela z te prodlevy dost vytrslej v prvni moment.Ale taky sem se s tim smiril.
To OH:Osho neni zkratka ale prezdivka zaku ,,Bhagwan Shree Rajneesh,, jednoho indskeho guru pres meditace :wink:

Re: Spánek, meditace, únava

Posted: 18:28 13. Feb 2008
by Sorrow
OneHeart wrote:Jo ,a hOsho byla japonská letadlovka. :P
Mistr ať si medituje a vykládá u toho tarot, nevim co má mít společného se systémem meditace na Thalii. :)
No tak sry ale ty jsi narazel na to at ti nerikam o tom ze nevis co je meditace.Na to jmeno jsem se ptal jen ze zajimavosti jestli do toho delas.