Page 2 of 7

Posted: 10:22 06. May 2007
by Kiri
Jiste k tomu sem se taky dostal, ale po nekolika hodinovem trceni v Tartenu (mysleno v RT), a jediny co jsem si sebou odnes bylo nekolik prutu k nicemu. Este se zdejchla mula :lol: :lol: ... Pravdou je ze bych se musel na urcity typ prace celej prevlict do neceho co mi nahazi silu obratnost, nebo moudrost a podobne. Jenze nevim jestli je to vsechno spravne. Stim souvisi i piti lektvaru a boostovani.

Navic mi mi to prijde pod moji uroven spinit se v dolech. Kaceni mi ani nevadi, ale rubat rudu uz jo.

Posted: 10:34 06. May 2007
by Daanri
Mne sa nepaci ani to preskakovanie lvl craftu vdaka boostom. Je to trosku divne a znova to zvyhodnuje kuzliace povolania ako klerik, druid, carodej atd ktore tieto boosty maju a tym mozu byt v crafte lepsi.

Ten lvl cap pre vsetky remesla vobec neznie zle. To by vazne nutilo hracov uvazovat ci byt v niecom najlepsi alebo byt vo vsetkom priemerny. Ono myslim ze zabavnejsie je ked len niekto dokaze vyrobit tie naj veci z craftu a nie ked kazdy si moze v crafte vyrobit vsetko co len chce. Proste je to potom nevyrovnane.

Ale stojim si za tym ze ocarovanie a vyrobu lektvarov by mali mat len magicke povolania. Holt aj ked ma bojovnik INT 14 nema kuzla nato aby mohol nieco ocarovat.

Posted: 10:35 06. May 2007
by Rejty
To je prave nejvetsi problem v tom craftu, kazdej si prehazuje predmety a pak je jasny, ze vsechno udela snadno, kdyz si zvedne potrebnou vlastnost na maximum. Kdyby se snizili obtiznosti a pocitala by se jen zakladna hodnota vlastnosti, tak by bylo po problemu.

Jak by mohl bojovnik ocarovavat a vyrabet lektvary, kdyz neumi ani zakladni kouzla a magie je pro nej neco uplne neznamyho? :lol:

Posted: 10:54 06. May 2007
by Kiri
Pravda je, ze pri zamereni se na jedno remeslo, to obnasi minimalne dalsi dve potrebna, pro me sekundarni a ty bych omezil trebas do toho 4 lvlu. Stejne zustanou vzdy nejaka dalsi, ktere se potrebuji, vyzaduji k dalsimu postupu. V Kruhu mame rozdelenou praci tak aby sme se mohli doplnovat. Kazdy ma svoje hlavni rozdeleni a k tomu nejakou drobonost navic. Celkem to funguje, ale je malo lidi :(

Posted: 11:04 06. May 2007
by Daanri
To omezenie by riesil prave ten lvl cap. Teda ak by to slo spravit. Tam by sa mohla postava rozhodnut ci dosiahne najvyssieho lvl v remesla v jednom povolani a tym vyrobi tie naj veci v tom remesle alebo bude vo viacerych remeslach na priemernej urovni a tie naj veci nevyrobi.

Re: Prozradím tajemství úspěchu v krafetch

Posted: 11:53 06. May 2007
by Nimmrodel
monstera wrote:Jen to chce hodně trpělivosti a času stráveného ne příliš zábavnou činností u kovadliny, stavu či jíného zařízení, místo bezduchého pobíjení potvor.
nic v zlom, ale powercraft je rovnako bezduchy a zabavny ako "vybijanie potvor" tiez je to len o nudnom klikani na dake veci v hre, hra je tak "ducha" ako si ju urobis :) ani jeden extrem neni dobry

Posted: 11:57 06. May 2007
by Kiri
Bohuzel to bude komplikace z hlediska obchodu, kolik hracu v soucasny dobe hraje? Kolik znich se venuje craftu. Nakonec se dostanes na par mistru v jednom oboru, kteri se nijak nebudou potrebovat a je to basa na vsechny. Nehnes se nikam. Jooo vyborny by bylo, kdyby byla moznost vykupu materialu pouzetlny v crafte. Do ted nechapu vyznam Karlovo vajec, ktere sou tam jako dekorace, ze je prodava, ale vyuziti nemaj zadny :D leda je umejt, aby byli lepe poznat zda sou cerstvi. Co se ekonomiky tyce. Ono kdyz prodavas produkty vyrazne pod cenou a prodavaji se za nehoraznou sumu tak co by je nekdo kupoval u obchodnika. Kdyz navrhnu prodej sipu tak nikdo nic nechce protoze proc davat takovou palku za paradni sipy, kdyz do ted stacili obycejny. Beru to ze sveho vlastniho pohledu. To same je s vyrobou zbroji a zbrani. Kdo by si kupoval novy mec kdyz se mu zadny nestupy nebo nezlomi. Nasel sem uz nekolik zlomenych mecu, ale necet sem ze by se kdy nekomu zlomil. Zbroj ktera vydrzi nekonecne boju by byla asi dost dokonala a buh vi z jakych slitin a nacarovanych surovin. Ale pokud se neco da do kupy ohnem, ohnem se muze taky roztavit, coz? :twisted: myslim si ze by to obchodu velmi pomohlo. To same odevy atd

Re: Prozradím tajemství úspěchu v krafetch

Posted: 12:01 06. May 2007
by Kiri
Nimmrodel wrote:
monstera wrote:Jen to chce hodně trpělivosti a času stráveného ne příliš zábavnou činností u kovadliny, stavu či jíného zařízení, místo bezduchého pobíjení potvor.
nic v zlom, ale powercraft je rovnako bezduchy a zabavny ako "vybijanie potvor" tiez je to len o nudnom klikani na dake veci v hre, hra je tak "ducha" ako si ju urobis :) ani jeden extrem neni dobry
hmm jenze kdyz to vsechno spojis prihodis krapet RP z nastenek a dohodnes se s DM a hraci tak to muze i pekne fungovat. Jenze vazne to prave v te spolupraci. :lol:

Posted: 12:02 06. May 2007
by Nimmrodel
inak vidiet od dm snahu podporovat aj craftov obcas dakymi kvestami to vysoko chvalim, jedna z ciest je podla mna tych hracov co si zvolia za svoju cestu primarne remeslo odmenovat z casu na cas predmetmi mimo standardnej vyroby, zakazkami ktore im umoznia robit dodavatelov napriklad pre karathu a podobne.. este ad craftenie a level cap , da sa to spravit tak ze sa zavedu stropy v remeslach napriklad level 10 by bol neobmedzeny ale napr na level 10-20 by sa uz hrac musel zapisat do ucenia a povedzme splnit daky dm quest na vyrobu urciteho itemu.. a potom 20+ by robil dalsi velky kvest aby sa stal majstrom.. takto je tu velka pravdepodobnost ze dm odkontroluju kto co dokaze vyrobit, ci napriklad mag bude alebo nebude vyrabat brnenie a podobne.. nevidim dovod preco by napriklad barbar nemohol vyrabat prstene, keby do toho dal vsetku svoju energiu a snahu tak by sa to naucil, moze to priniest velmi dobru zabavu... praveze craft taky aky v sucasnosti je, je dost nudny, klikas na dake itemy obehavas pol thalie ako samostatne povolanie sa skoro nikam nepohnes pretoze ti na to treba 3 dalsie povolania a hraci nie su online etc.. dobry zasah dm do tejto stranky hry by bol naozaj len plus

Posted: 12:08 06. May 2007
by Krata
určitě bych nerušil bonusy z předmětů, lektvarů a kouzel, když se nakouzlim před bojem a dokážu dát větší ránu do nějaký potvory, proč bych to samí potom nedokázal v kovárně u kovadliny

Posted: 12:13 06. May 2007
by Kiri
dobry zasah dm do tejto stranky hry by bol naozaj len plus
hmm jenze chudaci DM uz takhle maj ranec prace, myslim si ze tim ez po nich budeme chtit este Q v craftu nic moc nepomuze, ba naopak zvisi se pocet zbytecnych nespokojenosti. Videl bych to zamyslet se krapet jinym smerem. Sme tu preci hraci a meli by sme se prevazne zabavit mezi sebou, ale zase nas neni tolik, aby sme vsechno pokryli[/quote]

Posted: 12:17 06. May 2007
by Nimmrodel
Kiri wrote:
dobry zasah dm do tejto stranky hry by bol naozaj len plus
hmm jenze chudaci DM uz takhle maj ranec prace, myslim si ze tim ez po nich budeme chtit este Q v craftu nic moc nepomuze, ba naopak zvisi se pocet zbytecnych nespokojenosti. Videl bych to zamyslet se krapet jinym smerem. Sme tu preci hraci a meli by sme se prevazne zabavit mezi sebou, ale zase nas neni tolik, aby sme vsechno pokryli
[/quote]

prirodzene, ale myslim ze pri vysokych leveloch craftu by daky cap nebol odveci, kazdy sa moze naucit davat prvu pomoc ale chirurgom budes len ak vystudujes medicinu.. bohuzial hracov aj dm je tu malo potom sa tieto veci tazko riesia

Posted: 12:22 06. May 2007
by Daanri
Myslim ze nejde to to riesit co je bezduche. Jak power gaming tak power crafting su bezduche cinnosti. A to vsetci dobre vieme.

Co sa tyka tych boostov. Problem je v tom ze ked sa niekto naboosti (alebo pouzije premenu do nakej prisery) tak preskoci niekolko lvl daneho craftu a tym vyrobi omnoho lepsie veci ako by mal vediet vyrobit.

Podpora od DM na craft tu je. Ale DM nebudu nahanat hracov so zakazkami pre Karathu. (toto uz vazne opakujem uz neviem kolkokrat) DM vas mozu podporit ale SNAHA MUSI VYJST OD HRACOV a nie od DM, aby nahanali hracov, ze maju robit toto a tamto. Par hracov sa naslo co prislo do Karathy a vybavilo si zakazku za lepsich podmienok (napr. predaj lukov pre Karathsku straz, predaj lekaren pre vojakov). Pripadne tak isto to bolo aj zo surovinami. Niekto mal problem zohnat naku potrebnu surovinu a tak zasiel za predajcom v Karathe, ktory mu nieco predal ale az po splneni nakej ulohy. Ale ako vravim stale dokola vsetko je to o snahe hracov nieco vymysliet. (samozrejme vymysliet nieco co ma zmysel a nie nake hluposti, ktore k nicomu nevedu :!: )

Bohuzial momentalne vazne nehra ale hracov, ale podla mna je to sposobene hlavne obdobim. (skusky, maturity atd) Ked je dost hracov v hre tak nie je problem o spolupraci, ale znova podotykam snaha musi byt. Ked vsak niekto vyrobi vsetko sam nema mat preco snahu naviazat naku spolupracu, ked to sam nezvladne bude musiet hladat ostatnych a naviazat spolupracu, pretoze to bude vyhodne jak prenho tak pre ostatnyh.

Predaj veci je zavazny problem. Vela dobrych veci sa radsej rozda ako by sa malo predat. Co je chyba. Ani v skutocnom svete vam nikto nic neda zadarmo. A potom to len zbytocne narusa system, ked slabsie postavy maju omnoho lepsie veci akoby si mohli dovolit.

A dalsi bod holt veci vyrobene v crafte su velakrat omnoho lepsie ako veci kupene. Take ocarovane sipy su omnoho lepsie ako tie obycajne.

Este bolo spomynane za barbar vyrobi prstene. Ono nech ich vyrobi v tom mu nik nebrani ale akonahle ich bude chcie ocarovat alebo ocarovat material potrebuje nato carodeja, zaklinaca alebo nake ine magicke povolanie.

EDIT: Tie Q na najlepsie veci by byt mohli i ked neviem ci priamo od DM alebo skor systemovo to nak vyriesit. Pripadne sa mozu na tie najlepsie veci zaviest nake licencie, ktore si bude musiet hrac kupit aby mohol vyrobit tu naj vec a potom si ich bude aj viac vazit a nebude ich davat zadarmo.

Posted: 12:29 06. May 2007
by Kiri
No tak mi napadlo ze jsou ve rhe preci recepty, ktere se daji nalezt, kdyby to meli byt ty nejlepsi veci tak by se mohli i prodavat volne, ale uz za poranej majlant, pokud si nedko koupi recept za pul mega urcite ten produkt bude prodavat aby se mu zaplatili recept, ale jakmile se mu zaplati tak azcne opet vydelavat randali a penize se budou sulcovat dal :lol: jen se oddaly ten prival. Zalezi co by to bylo za vyrobek a kolik by ho bylo treba. Hlavne jestli by to nekdo koupil :lol:

Posted: 12:34 06. May 2007
by Daanri
Recepty su na ojedinele specialne artefakty ktore su omnoho lepsie ako vacsina veci ktora sa da bud najst, kupit alebo dokonca vyrobit v crafte. Urcite nebudu na predaj a mali byt padat ojedinele z bossov. A tak by to aj zostat malo.