Page 2 of 3

Re: Stahovanie

Posted: 07:21 16. Apr 2008
by cmon
naprosto souhlasím s tím že stáhnout ze zvířete pět kůží je divný, ale taky je divný když si lovec(hrdina) nevydělá na svoje potřeby k tomu aby mohl lovit dál takže souhlasí se supr nápadem upravit cenu stáhnuté kůže dle skilu stahování

Re: Stahovanie

Posted: 07:30 16. Apr 2008
by cmon
A možná by se dalo taky udělat, že se dá stáhnout i kůže horší než je ta standartní. Takže šance na to že nic nestáhneš by byla menší, ale za to třeba stáhneš lacinější kůži.

Re: Stahovanie

Posted: 09:18 16. Apr 2008
by DenGrasse
pokud bychoms e měli přidržet reálu (pár kůží jsem v životě stáhnul), pak u stahování jde o to kůži nepoškodit. Jakmile se to podaří, je prakticky jedno, jak je stažená, protože zkušený koželuh už si s ní poradí. (kdybychom to chtěli dotáhnout o extrému, záleží hlavně na tom, jak bylo zvíře uloveno - jedna rána šípem je ideál, zatímco osmnáct ran obouručákem/kladivem'sekerou kožešinu stoprocentně úplně znehodnotí... ale tak hluboko asi zabíhat nebudeme, co?)
kůže by měla samozřejmě být stažena jen jedna. rozpětí cen bych nedával nicméně v násobcích, spíše bych generoval dva itemy - potrhaná kůže a stažená kůže. cenu potrhané bych viděl asi tak na 1/5 ceny té normální.
v našich poměrech se kožky malých zvířat prodávají cca v poměru 1:cena jednoho oběda, kůže velkých asi v pěti až desetinásobku, kůže exotických zvířat atd jsou ceněny poměrně vysoko. Ve středověku, kdy v podstatě nebyl jiný způsob jak se zahřát než kožešinami, byla jejich spotřeba daleko vyšší, ceny si neodhaduji určit, ale buď na stejné úrovni nebo o málo vyšší.
kůže použitelné v kožešnické výrobě (liška, norek, hranostaj, sobol atd.) by měly mít podstatně vyšší cenu, cca 10-50x (vzácnost jejich výskytu by tomu měla odpovídat, což se mi zatím jeví jako splněné).
z každého tvora by samozřejmě šla stáhnout jen jedna kůže, protože chtít po něm aby měl dvě a více je nelidské :mrgreen:
případný argument, že je to více částí jedné kůže lze snadno odbýt tím, že to pak není kůže, ale její cáry - je potrhaná. platí se zásadně vždy za celou kůži.

Re: Stahovanie

Posted: 09:36 16. Apr 2008
by kucik
DenGrasse wrote:....
Ja vim, je to hezky, drzet se reality, ale je treba vychazet z hratelnosti.

Ruznou cenu si imho muzes zduvodnit tim, jak velky neporuseny kus kuze se podarilo stahnout. Zavadet dva itemy je imho zbytecnost.

Re: Stahovanie

Posted: 09:49 16. Apr 2008
by DenGrasse
kucik wrote:
DenGrasse wrote:....
Ja vim, je to hezky, drzet se reality, ale je treba vychazet z hratelnosti.
Ruznou cenu si imho muzes zduvodnit tim, jak velky neporuseny kus kuze se podarilo stahnout. Zavadet dva itemy je imho zbytecnost.
aha, myslel jsem, že když budeš naceňovat kůže různě podle skillu, budou to také muset být rozdílné itemy... takže jsem navrhoval, aby místo 5 byly jen 2 :D ale pokud to jde udělat jinak, tak to chápu.

Re: Stahovanie

Posted: 09:52 16. Apr 2008
by melvik
uz je to davno od 2 hodiny ranni na serveru.

Re: Stahovanie

Posted: 16:11 16. Apr 2008
by Marvin
Tak som bol v hre a chcem sa podakovat za pruzne a rychle reagovanie na to co sa tu pisalo-o novom stahovani, myslim ze teraz je to uz vsetko dotiahnute k spokojnosti zo vsetkych hladisk.

Takze este raz Dakujem :)

Re: Stahovanie

Posted: 16:14 16. Apr 2008
by Rejty
Marvin wrote:...

To jsme rádi. :)

Re: Stahovanie

Posted: 16:36 16. Apr 2008
by Neithan1
Tiez by som rad slusne podakoval : dakujem :)

Re: Stahovanie

Posted: 20:38 16. Apr 2008
by cmon
mohl bych prosím vědět jak se to všecko upravilo?

Re: Stahovanie

Posted: 00:17 17. Apr 2008
by Neithan1
cmon wrote:mohl bych prosím vědět jak se to všecko upravilo?
namiesto 2- 3- 4 kozi stahujes 1 ale cena sa 2-3-4 nasobne zvysuje

Re: Stahovanie

Posted: 07:10 17. Apr 2008
by cmon
díky

Re: Stahovanie

Posted: 07:44 17. Apr 2008
by Theogil I
Dvě kůže se dají? .... nám se to včera podařilo, tak nevím zda to je dobře nebo je to třeba hlásit?

Re: Stahovanie

Posted: 07:57 17. Apr 2008
by cmon
dají se

Re: Stahovanie

Posted: 10:16 17. Apr 2008
by kaz
jj dve se daji stahnout ale jen velmi vzacne(aspon me se to povedlo jednou z asi 30 medvedu)
timto chci tez podekovat za tuto upravu, je to mnohem lepsi, kdyz je jen jedna kuze ale lepe ocenena.(hlavne je mensi naklad :twisted: )
jenom jeste takovy muj poznatek. Ac jsem timto trochu proti sobe(jako lovec), zvedla se i cena stahnuteho masa, coz nevim jestli je dobre, pac pokud si stahuju kuze i maso tak mam celkovy vydelek z lovu asi o 25% vetsi nez driv, ale na druhou stranu mam uz ted zase maximalni skill, tak nevim jesli to neni tim. Jestli jsem napsal blbost tak nereagujte:)
PS: pro ostatni lovce- nezlobte se na me plosiiim :twisted:
PPS: pro druidy, hranicare a ochrance prirody-samozrejme jsem 30 medvedu nezabil, to byla jen teorie :mrgreen: