Page 2 of 3
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 17:01 21. Apr 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Kazdopadne to ber tak, ze vyzkum je drahy, ale vrati se ti na produktech. Obzvlast budes-li distribuovat mezi hrace, protoze nektere z tech lektvaru ani neni mozne bezne koupit, dokud neexistuji prekupnici zbozi.
já chápu, že to nemůže být úplně levné, ale spočítej si, kolik času stráví postava jen vyděláváním peněz na katalyzátory... pokud jich vůbec tolik může vydělat, zejména na nižším lvl. drahé, souhlasím, ale nějak smysluplně, aby mělo cenu se tím zabývat.
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 17:02 21. Apr 2008
by DenGrasse
a s těmi cenami souvisí i další věc... kdo ty lektvary bude kupovat? pokud bude výrobní cena kolem 1000, za kolik ho budu prodávat? a kdo si ho koupí? s těmi cenami se podle mně musí nějak razantně hýbnout.
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 17:04 21. Apr 2008
by Sorrow
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 17:08 21. Apr 2008
by Krata
Dyk si nic pořádnýho ani nevytvořil jak to čtu, tak jak můžeš vědět že to dobře neprodáš

Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 17:20 21. Apr 2008
by DenGrasse
Krata wrote:Dyk si nic pořádnýho ani nevytvořil jak to čtu, tak jak můžeš vědět že to dobře neprodáš

1+1=11 alias jednoduchá matematika

Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 19:05 21. Apr 2008
by kucik
DenGrasse wrote:Krata wrote:Dyk si nic pořádnýho ani nevytvořil jak to čtu, tak jak můžeš vědět že to dobře neprodáš

1+1=11 alias jednoduchá matematika

Vykoupi je zatim vetesnik a to samozrejme za vic, nez jsou vyrobni naklady. Pozdeji bude jiny system obchodu pro craft.
BTW: Tu matiku si radsi zopakni.

Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 20:07 21. Apr 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Vykoupi je zatim vetesnik a to samozrejme za vic, nez jsou vyrobni naklady. Pozdeji bude jiny system obchodu pro craft.
BTW: Tu matiku si radsi zopakni.

dobrá dobrá, nechám se překvapit...
BTW: co máš proti mé matematice? je jednoduchá a snadno pochopitelná

Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 16:31 22. Apr 2008
by melvik
DenGrasse wrote:a s těmi cenami souvisí i další věc... kdo ty lektvary bude kupovat? pokud bude výrobní cena kolem 1000, za kolik ho budu prodávat? a kdo si ho koupí? s těmi cenami se podle mně musí nějak razantně hýbnout.
no podle me i hraci

blbej invis stoji pres litr. A lektvary co jdou vyrobit s katalizatorem za litr sou urcite lepsi nez invis.
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 11:12 12. May 2008
by Darien
kucik wrote:S cenama se pravdepodobne jeste bude hybat. To bylo jasne uz odzacatku.
Kazdopadne to ber tak, ze vyzkum je drahy, ale vrati se ti na produktech. Obzvlast budes-li distribuovat mezi hrace, protoze nektere z tech lektvaru ani neni mozne bezne koupit, dokud neexistuji prekupnici zbozi.
Vysledna cena zhruba odpovida cene katalyzatoru, tudiz na lektvaru je vzdy zisk, jakmile se ho povede vytvorit.
Tenhle bezva nápad má dvě ale, Kucíku.
1. ale - Ale na Thalii není dost hráčů, kteří by měli peníze na to kupovat si nějaké rozumné množství drahých lektvarů
2. ale - Ale na Thalii je všechno tak drahý a tak málo finančních zdrojů, že jsou hráči rádi, že si nakoupí healy. Navíc se kde kdo snaží se stát alchymistou.
Jo a napíšu sem znovu tu chybu, co jsem psal už někde v textu - opravte si u bylinek trolý slzy na trolí slzy. A pořád nefunguje stackování některých bylin poté, co byly nějak zpracovány, například fialových hub, musí se stackovat ručně.
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 11:57 12. May 2008
by kucik
Darien wrote:
Tenhle bezva nápad má dvě ale, Kucíku.
1. ale - Ale na Thalii není dost hráčů, kteří by měli peníze na to kupovat si nějaké rozumné množství drahých lektvarů
2. ale - Ale na Thalii je všechno tak drahý a tak málo finančních zdrojů, že jsou hráči rádi, že si nakoupí healy. Navíc se kde kdo snaží se stát alchymistou.
Sorry, ale tohle ukaze az cas. Myslim, ze tech par mesicu ceny celkem sleduju a presto si netroufam tvrdit, co si budpou moci postavy za nejaky cas koupit.
Ono je to totiz vazane na zbytek ekonomiky a neni mozne vyrobni ceny lektvaru postavit vyrazne pod prodejni ceny tech samych lektvaru v obchodech.
Tak jako tak, vyrobni ceny lektvaru se budou vzdy drzet na urcitem zlomku ceny kupovanych lektvaru. Vyrazne je od sebe oddelit, by byla hloupost.
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 12:13 12. May 2008
by Darien
No, já bych viděl elegantnější řešení v možnosti si katalyzátory vyrobit. Vždyt to postrádá logiku, že alchymista vyrobí kde co, ale katalyzátory nebo ředidlo ne, ne?
Takový druid by měl být od přírody machr na výrobu různých lektvarů, ne? A řekni mi, kde na to má vzít peníze. Nepřijde mi správné, že by nějaká nutná součást craftu měla být dostupná jen skrze nákup od NPC.
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 12:20 12. May 2008
by photter
sice je to možná nelogický ale je to regulativ, jak de udělat něco z ničeho (vše zadarmo) a prodat to, máš inflační díru, kterou už nijak nezacpeš a dřív nebo pozdějc na ní někdo postaví velkovýrobu a pošle celou ekonomiku down
kromě toho to zas tak nelogický neni, sou věci, který ani ten tvůj grípísák v lese nenajde a musí je nakoupit
že je to tady simulovaný zrovna katalyzátorem je putna, můžes si pod tím představit destilační baňky, který občas rozbiješ a různej další speciální vercajk, kterej nemá neomezenou životnost
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 12:28 12. May 2008
by Darien
photter wrote:sice je to možná nelogický ale je to regulativ, jak de udělat něco z ničeho (vše zadarmo) a prodat to, máš inflační díru, kterou už nijak nezacpeš a dřív nebo pozdějc na ní někdo postaví velkovýrobu a pošle celou ekonomiku down
kromě toho to zas tak nelogický neni, sou věci, který ani ten tvůj grípísák v lese nenajde a musí je nakoupit
že je to tady simulovaný zrovna katalyzátorem je putna, můžes si pod tím představit destilační baňky, který občas rozbiješ a různej další speciální vercajk, kterej nemá neomezenou životnost
To je hezký slovo, ten regulativ... no tak každopádně já jsem nahranej:) Bez stahování kůží si na to nevydělám\:) Tak aspoň, že to vím, než do toho vrazím ty ubohý 4 tisícovky, co mám na kontě
Tímto hledám zkušené alchymisty, kteří by chtěli kupovat bylinky, protože když už po tom lese chodím, tak je tam nacházím, řadu z nich umím i upravit. Takže kdo z toho už něco umíte udělat, tak moje zásoba bylinek je k mání!
Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 12:32 12. May 2008
by photter
jo, je to odporný slovo a když leze z mý pravičácký huby, dycky se zakuckám ale fakt to jinak nejde

Re: ze různých kombinací surovin stále stejný produkt
Posted: 12:34 12. May 2008
by Morendred
Pomoci ceny katalizatoru se da jednoduse regulovat vysledna cena lektvaru, takze mi prijde vporatku ze se musi kupovat. Na druhou stranu, jestli je cena dobre nastavena je vec jina. Navic cenu neurcuji jenom ingredience a katalizator, ale i vlastni proces "obevovani" lektvar dost prodrazi. Ale nabizi se tu jiny reseni a to prodavat receptury jinejm alchymistum a to budou teprve palky

.