Page 2 of 4
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 21:51 14. May 2008
by Darien
No jasně, a výhoda je, jak jsem psal na začátku, že to není potřeba zapisovat do postavy, že opravdu to NPC v tu chvíli nasadí quest na dodání třeba 50 kusů vlčí kůže a prostě neřeší, kdo mu to přinese a jestli v celku nebo po částech..
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 09:14 16. May 2008
by pilnik
Zdravím, teď mne napadlo co by mohlo dát PC druidům smysl života.Vzhledem k tomu jak jsou nyní veškerá zvířata lovena kvůli kůžím a masu, co kdyby velká druidská rada rozhodla ,že je třeba zvířata chránit. Druidové a hraničáři by pak mohli vodit
zvířata přes Animal Empathy do třeba druidského hájku u Ivory, kde by po uvolnění zvířete, zvíře třeba zmizelo nebo se stalo friendly.
PC druidé by tak vyhlásili nenásilnou válku vybíječům zvěře a měli by dobrý pocit ,že pro tu přírodu něco udělali.
Zároveň nemám strach ,že by pak nebylo co lovit, jelikož za určitou časovou jednotku druid odvede daleko míň zvěře ,než lovec uloví.
Je to jen návrh, absolutně nemám šajnu, zda je to programově možné....
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 09:42 16. May 2008
by kucik
Mno hlavne druid odvede podstatne min zvirat, nez se za stejny cas naspawnuje.

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 09:50 16. May 2008
by photter
nascriptuj jim ty velryby, voni jinak nedaj pokoj
grínpísaci posraný 
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:01 16. May 2008
by Darien
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 18:04 16. May 2008
by Sveneld
anebo povolime odstrel druidu - abychom konecne vyresili jejich otazku

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 18:28 16. May 2008
by Phantorris
a druidové si aspoň nebudou stěžovat že nemají co dělat, protože budou mít dost prace s tim aby si zachránily svoje zelený pozadí

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 18:58 16. May 2008
by Jachym
No do chvíle než budou umět DRAKA pak to bude tutově opačně, druidskej drak je dost hustej .
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 19:28 16. May 2008
by Daanri
Thalijskej drak (takzvany Dracus Thalius) ho da na jeden hlt.

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 08:05 17. May 2008
by LDamian
Jachym wrote:No do chvíle než budou umět DRAKA pak to bude tutově opačně, druidskej drak je dost hustej .
Potrebujes 30. level a nenasel jsem zpusob, jak te promeny dosahnout driv. Ale rekl bych, ze to uz je dost OT.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 10:52 23. May 2008
by nomis_b
Tak nejaka predbezna verze je hotova, ale musi se jeste upravit Kucikem o casovac, protoze nemam predstavu jak co kdy to dela. Taky je nutno tam vecpat tam nazvy vsech bylinak co se maji vykupovat (k tomu nemam pristup) a doladit to. Takze je vlastne jen zacatek
V souvislosti s tim, bych se rad zeptal :
1) Jake mnozstvi obchodniku by bylo rozumne?
2.) Kolik by mel vykupovat veci od jednoho druhu
3.) Jak casto by se mel vygenerovat novej quest
4.) Jak vidite vykupni cenu? Jelikoz je jednodusi udelat jeden skript pro vsechny obchodniky, kteri budou hledat stejne veci, tak by se hodila jednotna cena
(maximalne ji treba nastavit v nejakem vygenerovanem rozmezi, at neni porad stejna.)
moje odpovedi

:
1.) ja bych dal tak Karathu, Ivory, Alwariel do velikosti max. Doubkova.
2.) ted sem dal tusim 15-30 ale mozna je to moc, nemam predstavu jak ste na tom se sberem.. kdyz bude vule, a bude mala cena vykupu, proc nedat i 100, ze

3.) Tak pul hodky od splneni minuleho
4.) max 30 (zalezi na mnozstvi, kolik se bude vykupovat)
No stejne asi bude mit hlavni slovo Rejty, ale nechtelo se mi to psat na WB forum pro zacatecniky, kdyz uz je ta diskuze tady

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:07 23. May 2008
by kucik
Cenu bych nastavil odvyslou od cetnosti questu. Rekneme 10x puvodni cena suroviny.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 11:28 23. May 2008
by Darien
Cena by měla být v souvislosti s množstvím. Jestliže se vygeneruje, že potřebuje nutně pět kůží sněžného vlka, tak si může klidně říct, že dá klidně 1000 za jednu. Ale když si řekne, že chce 30 kůží sněžného vlka, tak (ted nevím, jaký je maximum pro hráče se 100% skillem stahování) x 2 třeba za jednu...
Nebo jinak, ale prostě v závislosti na počtu požadovaných kusů.
Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 14:46 23. May 2008
by nomis_b
Ja sem myslel, ze by se kuze a takovy veci co jdou prodat normalne pres stolek za solidni peniz vubec nenab izeli. Spis to melo byt nahodne veci z bylinek a rostlinek, mozna i uhli zadny kuze .. ale jde jen pismenka, skiptu je jedno, jestli vola tag medvidka, ci tag boruvky, ze

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".
Posted: 15:22 23. May 2008
by DenGrasse
nomis_b wrote:...
malý obchodnický quest:
postava: dobrý den, obchodníku! slyšel/a jsem, že sháníš nějaké suroviny.
obchodník: ano, jistě. potřeboval bych elementální essenci prince elementálů Drixxinse, který žije na tejném místě, patrně někde v poušti na jih od kel-et hazru.
postava: ale... jak to mám získat?
obchodník: není to nic těžkého. elementální essenci udrží jen speciální flakón, vybroušený prastarým kyklopem, který na severu v horách vládne kmeni lidožravých obrů. stačí je pobít, kyklopa zajmout a donutit ho, aby ti jeden vyrobil.
postava: ale...
obchodník: nepřerušuj mne pořád. potom už jen dojedeš do pouště, najdeš tajnou bránu do dimenze ohně, pronikneš tam a zabiješ elementálního prince. jeho essenci pak zachytíš do nádoby, kterou ti dá kyklop. nezapomeň, musí ti ji dát levou rukou a mumlat u toho modlitbu k tajemnému ohni, jinak flakón nebude mít svou čarovnou moc. dávej pozor ať tě nepodvede, nepoznáš to dokud to nevyzkoušíš a to už může být pozdě.
postava, vytřeštěně: jak to mám u všech bohů poznat?
obchodník: to je snadné. nastuduješ to v kamenných deskách, které ukrývají elfové v Alvarielu od války s obry. jsou prý prokleté a tak je zakopali někde v prahvozdu. musíš je najít a rozluštit, protože jsou psány v tajném písmu kyklopů.
postava: zalyk...
obchodník: až essenci získáš, musíš ji rychle dopravit ke mně, protože během několika málo hodin vyprchá. jelikož to žádná loď nestihne, doporučuji uzavřít smlouvu s nějakým džinem, aby tě přenesl povětřím přes moře. v poušti určitě nějací džinové žijí, když už tam budeš, takže by to nemělo být nic těžkého.
postav: ugh...
obchodník: když to všechno zvládneš, zaplatím ti... 100 zlatých. ne, ať mý děti třeba pojdou hlady. 200 zlatých!