Page 2 of 2

Re: Omluva

Posted: 21:25 11. Jun 2008
by Kiri
Ja hraju na permku...kdyz mi o ni nekdo rekne ;-) :mrgreen:

ale nejak nevim jak to souvisi s xyz omluvou... :?:

Re: Omluva

Posted: 21:41 11. Jun 2008
by Marvin
Kiri wrote:...ale nejak nevim jak to souvisi s xyz omluvou... :?:
*zhasne a pred tvarou si zapali zapalovac* zvlastna magicka spojitost *snazi sa byt strasidelny* .... :)

Re: Omluva

Posted: 10:35 12. Jun 2008
by DenGrasse
permka po CvC:
samozřejmě, v mnoha případech je permanentní smrt zbytečná. když postavu přepadne bandita, srazí a okrade, mohla být jenom v bezvědomí. když ji v bitvě sejme drow, mohla být jenom těžce zraněná. ale jsou případy, kdy je jaksi "logicky" na místě - dobře provedená nájemná vražda atd., kdy útočníkovi jde opravdu o zabití ve smyslu dějové linie, kterou to ovlivní.
(je pravda, že frakční boj na Thalii, kde se jedná o válku mezi skupinami, které se navzájem neznají a pochází z odlišných kultur, je jiného charakteru, než frakční boj na EfU, kde se jedná o politické intriky a oživování v podstatě bezejmenných dobrodruhů na Thalii se nedá srovnat se smrtí kněží a vůdců frakcí na EfU... ovšem pokud dosáhneme toho, že postavy budou ve světě více integrované a zastávat nějaké pozice, stane se tento problém aktuálnějším...)

většina případů spadá do kategorie 1. nicméně, může to být námětem na silný příběh, na novou dějovou linii. jmenoval bych dariena, nebejt toho, že jemu šlo o problém s nabýváním xp a ze serveru odešel. kdyby zůstal a rozhodl se hrát jinou postavu, právě jemu bych navrhl usnadnění jejího postupu.

za zabití postavy by mohly bejt xp, proč ne. pokud je budou udělovat DM (ne za zabití, ale za RP provedení, na EfU ostatně nabádají hráče: veškeré CvC řešte pokud možno za přítomnosti DM, předejdete tím mnoha potížím (jasně, mají 12+ aktivních DM), jsi-li drow, klidně si stáhni z mrtvoly kůži a nech si z ní vyrobit kheitan nebo do ní uvázat knihy... proč ne?

to igor, sveneld a další námitkáři: nikdo netvrdí, že musí existovat systém, nebo přesný výpočet toho, jak bude nové postavě postup usnadněn. Vzhledem k předpokládané četnosti bych řekl, že je v silách DM, aby každý případ řešili individuelně a sami došli k tomu, jaký bonus adjí za životopis, případně nabidnou-li postavě nějaký ten questík vyplývající z její historie.
(PS: igore, wall vlší kůže není na lvl. 30. má tuším 21, tj. polovina by byla 10-11 (a já bych mu je klidně dal, pokud by nechal v případě smrti walla permanentně zemřít). pokud umře dál, dostane se zase na +- polovinu lelevu zemřelé postavy. jinými slovy, pokud budou jeho zemřelé postavy na 30 lvl. bude začínat vždy na 15... ale jinak ne)

EDIT1: ty perma mrtvé posty by se mohly třeba strčit do podsvětí bez možnosti návratu, nebo jim vytvořit nějakou "Valhallu" nebo tak...

Re: Omluva

Posted: 10:42 12. Jun 2008
by Rejty
Tak sem to myslel, ze nekdy by byla permka vhodna, ale vynucovat ji pri kazdy rvacce v hospode by bylo spatny. Nikdo nerika, ze nemuze postava ziskat vysoky post ve svete, jen to neni pravidlem a musi pro to neco udelat. Tezko ziska napr. post karathskeho krale, ktery se vetsinou dedi a kral ma nastupce. Musi pro to udelat a to, ze si jen vzpomene to delat a nebo o tom bude psat sagy na foru na to nestaci.
EDIT1: ty perma mrtvé posty by se mohly třeba strčit do podsvětí bez možnosti návratu, nebo jim vytvořit nějakou "Valhallu" nebo tak...
To s tou ,,Valhallou neni spatny napad. Takovy skladiste na mrtvy postavy. :mrgreen:

Re: Omluva

Posted: 10:58 12. Jun 2008
by Daanri
S pripadmi ked niekto necha permanentne zomriet svoju postavu na vysokom lvl a pridelit mu viac xp za zivotopis novej postavy nie je problem. To by som taktiez schvaloval, ale nechal by som individualne posudenie vsetkymi DM na DM fore, aby to nedopadlo tak, ze niekto si naexpi postavu a pritom ziadne RP pomaly ani nehra, jeho prinos pre svet je nulovy a zrazu si zmysli, ze chce hrat inu postavu, tak staru necha zomriet len tak a bude si hrat novu postavu a niekolko lvl vyssie ako keby musel normalne zacinat.

Takze zaverom, dovolit to pre RP postavy (hracov), ktore boli prinosom pre svet, pred svojou smrtou.