Page 2 of 2

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 17:19 12. Jun 2008
by kucik
Já k tomu nikoho přimět nechci a podle mě to ani systémově nejde. Stejně jako DM hodnotí pěknou hru, můžou hodnotit i něco jiného. DM tam nemusí být furt. Jde jen o to, když si nějaký DM náhodou něčeho všimne, posune něco nějakým směrem. Je to podobné jako s přesvědčením. Není to nutnost. Bylo by to něco, co se dotkne jen krajních případů.

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 17:36 12. Jun 2008
by Jonny
Souhlasim s Kucikem...Taková čtvrtina bohů ani chrámy nemá...Tohle by mělo zůstat DM...A asi by to měla mít všechna božsky-kouzlící povolání...Byl by to dobrej nástroj pro DM i na situace, když by se postava hodně vodchýlila ve víře v danýho boha... Ale už vidim ty flejmy, jak sou DM na toho-a-toho zasedlý :D

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 18:03 12. Jun 2008
by Daanri
Ja tu bozsku priazen navrhoval uz davno, je mi jedno ci to bude systemovo alebo od DM, ale hlavne aby taka moznost bola a ked nebude mat holt dostatocnu priazen od boha tak mu nepojdu zosielat kuzla. Uz par takych situaci bolo, ked sa klerik napr. pri ozivovani ani neunuval zosadnut z kona a len taky blesk z neba to nevyriesi.

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 18:09 12. Jun 2008
by Žorž
Mně se to Kučíkovo vypilování dost zamlouvá, pokud by šlo zavést jednoduše. I kdyby zbožnost / učenost (třeba u mágů) nakonec neovlivňovala selhání kouzla, mohla by působit jen jako taková statistika pro DM, kterému by to usnadnilo práci...nemusel by sledovat pořád jednu postavu, jen by se podíval, jestli už předcházející DM tu kterou figurku nějak neohodnotil. Podle toho by se pak mohl a nemusel zachovat.

Skvěle se návrh vyvinul, podle mě toto by mohlo bohatě stačit. :) Všiml jsem si ve hře pár dobrých pánbíčkářů, kterým by se něco podobného určitěš hodilo.

P.S. Uf, dneska se tu to nějak rojí....chválím jeden nápad za nápadem. :P

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 18:14 12. Jun 2008
by Krata
jasně, každý modlení mimo chrám třeba -1 bod a modlení v chrámu třeba +3 body nebo tak nějak

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 20:42 12. Jun 2008
by monstera
A už to tady je zase ????
Už zase někdo chce buzerovat kleriky ?
Chrám Juany je jen v chrámové čtvrti v Karathe, to aby se klerik milosrdné paní uběhal.
Bohové jsou všudypřítomní, vnímají modlitby svých věřících ať jsou pronášeny kdekoli !
V Ivory je jen motlitební místo ( ne chrám ) se stálou přítomností kněze Thalova, ale chodí se tam modlit i věřící jiných dobrých bohů
Pokud vás napadne takové omezení provést, pak požaduji kapličku milostrdné paní Juany v Ivory !

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 20:52 12. Jun 2008
by Jonny
Tak to je otazka nazoru, muj paladin pravidelne do chramu Dei-Ananga dochazi...A nic ti nebrani zaslouzit se o to, aby Milosrdna pani kaplicku v Ivory mela...Nemyslim si, ze by se tam melo chodit pri kazdem modleni, to je nerealny, ale jinak to podle me pro klerika neni problem, kdyz uz muze litat vsude jinde za mamonem...

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 22:09 12. Jun 2008
by monstera
Jonny wrote:Tak to je otazka nazoru, muj paladin pravidelne do chramu Dei-Ananga dochazi...A nic ti nebrani zaslouzit se o to, aby Milosrdna pani kaplicku v Ivory mela...Nemyslim si, ze by se tam melo chodit pri kazdem modleni, to je nerealny, ale jinak to podle me pro klerika neni problem, kdyz uz muze litat vsude jinde za mamonem...
Jistě, Sandra, kdykoliv jde do Karathy, se v chrámové oblasti zastaví a do chrámu dojde, jinak se často chodí modlit k Thalovi, nebo na hřbitově nad hroby některých zemřelých postav - zejména Lucie...
Ale kdyby chtěl štáb nějak rozlišovat účinek nebo dobu modlitby podle toho, jestli je nebo není v chrámu svého boha, pak chce kapličku, nebo alespň oltáříček v Ivory, i kdyby na ni měla finančně přispět -

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 22:11 12. Jun 2008
by Rejty
Ja si myslim, ze je hlavni, ze klerik vubec do nakyho chramu jde. Teda az na extremni pripady, kdyz se jde Dei-Ananguv paladin modlit do Zeirova chramu. Tezko bude behat kazdej restart Norduv klerik do Khar-Durnu...

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 22:27 12. Jun 2008
by Kiri
Ja mel za to, ze knez je predevsim v chramu, ne? Pokud si dobre vzpominam tak Jakob travil hromady casu ctenim v knihovne, nebo oblejzani chudinky a chramu. Od jedne magovske gildy dostaval i na nadaci Pomozte chudejm a nemocnejm dost velke castky, dokonce mam pocti, ue nikdy nevzal mec do ruky. Jo to byl knez.

No a kdyz uz sme u toho, proc se ne krizovatkcha neudelaji nejaky malinky kaplicky, vsude po cechach sou videt kaple a jiny podobny bez urazky "kraviny". Dokonce mezi Karathou a utocistem je nejaky stonehange pro druidy, onehda sem tam i nejakyho videl, bohuzel NPC. Nebo lip, by si je mohli knezi udelat sami, neni problem nakacet nejaky drivi, udelat ztoho nejaky ornament a zaichnout ho nekde pobliz cesty do/z dungu?! Mozna by i zaneprazdneni DM s WB uvitali podobny napady s herni aktivitou...coz?

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 22:42 12. Jun 2008
by DenGrasse
co se týče klerický magie a modlení a tak, kdysi dávno jsem měl takovej nápad na rozdělení podel domén vlivu bohů... tzn. (kdyby to šlo) nějak přiřadit lokacím nějaké hodnocení daného boha (chrám 5, území výhradního uznání 1, území obecného uznání 0, území bez uznávání -1, území nepřátelského kultu -5) a nasčítat to do nějakýho skóre, ze kterýho by nějaký ty bonusy/postihy mohly vyplynout... to jenom pro případ, že byste se tim chtěli zabejvat.

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 23:29 12. Jun 2008
by Rejty
To by mozna nebylo spatny, kdyby se to poradne promyslelo. Jen bude peknej opruz to nastavit vsude.

Re: Meditovanie/modlenie

Posted: 00:08 13. Jun 2008
by igor
Rejty wrote:To by mozna nebylo spatny, kdyby se to poradne promyslelo. Jen bude peknej opruz to nastavit vsude.
Za chvíli máš prázdniny :) Někdo holt pojede k babičce a někdo do toolu :D