Page 2 of 4
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:26 22. Jun 2008
by Neithan1
Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:27 22. Jun 2008
by nomis_b
Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
za tyden.. to sem precetl 8 kulhankovych knih za tyden.. nedalo se totiz prestat
Srry nemohl sem si to odpostit

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:30 22. Jun 2008
by Neithan1
V pohode, kulhanka mame doma tiez kupoval som tie knihy bratovi ale sam som sa knim este nedostal.
Z ceskej tvorby sa mi najviac zatial pacila Valka s mloky od Capka.
A tresnicka na dorte Pan prstenov.. spolocenstvo, veze, navrat..Hobit, Nedokoncene pribehy, silmarilion. Klasika netreba menovat, ale aj tak to tu musi byt

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:34 22. Jun 2008
by Lord_Berserk
Moje prvni prectena knizka (to hned 2x) byla "Honzikova cesta"

...doporucuju
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:36 22. Jun 2008
by Daanri
Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
jj taky dobre knihy...len mne vadi, ze su dost tenke, precital som ich za par hodin. Inac je podla tej knihy natoceny aj film, minuly rok som ho videl na nakom satelitnom programe. Neni to ziadna velka kvalita, ale vcelku priemerne fantasy. To pre tych co neradi citaju.
A jasne Pan prstenov, to bolo moje uuuuplne prve fantasy, ktore ma v podstate priviedlo k nadseniu o fantasy a vsetkeho okolo toho.
Ja som este zabudol jednu seriu co musim spomenut, sice nepatri uplne k fantasy, ale skor k sci-fi. Frank Herbert a Duna + vsetky ostatne casti po dune, pripadne casti pre Dunou, ktore napisal po smrti Franka Herberta jeho syn zo zozbieranych materialov. Duna je jedina kniha nad ktoru som zasadol a neodtrhol sa od nej kym som ju neprecital celu na jeden krat, ma asi 600stran.

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 21:58 22. Jun 2008
by igor
Taky jsem četl Bestie na Moonshae, je to z Forgotten Realms a jsou to 3 knížky - hlavní hrdinka je druidka (nezabije jí duergar). Něco podobnýho jako ty Planiny ledového větru.
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 22:42 22. Jun 2008
by Pivo
Já dopoučuji Warhammera.Gotrek sága slušná. Ted čtu andělé smrti sága ze světa ovládaného temnými elfy.Stolní warhammer mě zaujal.Po zhlednutí pár her v realu vcelku zklamání.Docela nákladný koníček finančně.
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 00:42 23. Jun 2008
by DenGrasse
Pivo wrote:Stolní warhammer mě zaujal.Po zhlednutí pár her v realu vcelku zklamání.Docela nákladný koníček finančně.
provozujeme fantasy figurkovou hru na upravených pravidlech warzone. výhodou je, že můžeš použít figurky z noha her (warhammer, chronopia, celts atd)...
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 00:46 23. Jun 2008
by Rejty
Ono pozorovat ten warhammer neni az takova zabava, kdyz nevis o co se jedna, ale hrat je to o necem jinem.

Jinak ta financni narocnost je dost velka, to jo. Radsi ani nepocitam, na kolik to vyjde / vyslo.

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 07:44 23. Jun 2008
by Theogil I
Rejty wrote:Ono pozorovat ten warhammer neni az takova zabava, kdyz nevis o co se jedna, ale hrat je to o necem jinem.

Jinak ta financni narocnost je dost velka, to jo. Radsi ani nepocitam, na kolik to vyjde / vyslo.

S těma knížkama taky žádná sláva už v nich mám desetitisíce korun a nemůžu si pomoct. Mám přísný zákaz chodit do knihkupectví a když kolem nějakého náhodou procházíme musím mít zavřené oči a brácha mě táhne pryč.
Jinak doporučení tu již padlo od Daanriho, u mě suveréně vede R.E.Feist, přeloženo od něj bylo zatím 31 knih a všechny stojí za přečtení, většinou to jsou jednohltky od kterých nelze odejít ... pak se ráno blbě vstává.
Trošku náročnější je pak již zmíněný Tad Williams a Trůn z dračích kostí (1svazkový), Kámen rozluky (2 svazkový) a Věž Zeleného anděla (4 svazková), nečte se to tak hltavým způsobem, ale o to hlubší a popisnější je pak příběh.
Kulhánek - nu Noční klub je skvělý, Cesta krve (doporučuji) taky, poslední kniha Stroncium - trošku zklamání (nějak mi to už přišlo moc).
No a teď se chystám na Noční hlídku a další (myšleno hlídky) od Sergeje Lukaněnka, na to jsem celkem zvědavý.
Jinak i u mě je možno nalézt stovky svazku se sci-fi a fantazi literatůrou ... je to dost drahý koníček.

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 09:50 23. Jun 2008
by Hacanus
No s Daanrim musim len suhlasit - Feist je neprekonatelný, to isté Kulhánek, ako písal Nomis proste prestat sa nedá ale doporučujem precitat aj poviedky, vrelo doporucujem Zambocha - Lihen I., II. + Temny spasitel, Sapkowski a Pratchet su klasika, kdo necital tak smelo do toho, Planina ledového vetru a legendy o Drizztovi tiez super, Pan prstenov to musi byt, s Warhammeru citam prave legendu o Malusovi Temne cepeli - taky vyborne citanie, co sa tyka sci-fi - Clark /setkani s Ramou + nadvazujúce knihy/, Asimov /Nadace/, Bradburry, starí ruskí autori - bratia Strugacski, Stalker, výrazne doporucujem poviedky Nic pro hrdiny a Úkol ve vesmíru od Sama Lundwalla, samozrejme Stoparuv pruvodce po Galaxii, tiez nezabudnutelna Duna + Spasitel Duny /tie dalsie diely uz ma tak nebavili/, no proste je toho moc
PS: od doby co viem citat fantasy a SCI-Fi jedine pripustne

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 11:09 23. Jun 2008
by danielfojt
Neithan1 wrote:Ak ste fanuskovia magov tak skuste Carodej zememori od Ursuli K. Le Guinovej, sam skorej inklinujem k bojovnikom ale tuto knihu som mal precitanu za tyzden.
jj to je kvalita jak svina,jinak salvatore je i v cestine je toho mega moc,ale drizzt je proste jednicka naprosta,jinak dobre je celkem Trpaslici trilogie ,jinak od Warhammeru jsem toho taky cetl dost a je to pekne cteni,jinak warhammer jsem taky hraval driv ted uz me jen armada chyta prach ve vitrine,no co se da delat.pokud nekdo hleda E-Knihy fantasko tak doporucuju tuhle vec
http://www.4shared.com/dir/1088385/f55b ... aring.html
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 12:01 23. Jun 2008
by Žorž
Díky za téma...ale kdo si má, sakru, na knížky najít čas....mezi vším tím psaním.
Pokus o vtip, na něco vybraného se čas najde vždycky.

____________________________________________________________
K Věci: Tď se mi nechce vše vypisovat, ale určitě pro KOHOKOLIV
musím doporučit
Terryho Pratchetta (vím, že už byl zmíněn, ale přece...)- po pár řádcích se v Zeměploše začnete cítit jako doma a geniálním humorem se můžete nechat pohltit kdekoliv a kdykoliv. Zkrátka jedna z mála jistot na světě je, že Pratchett zůstane vždycky zábavný a originální. Jeho styl považuji za měřítko, tak by to mělo vypadat....a snažím se jej ob čas protlačit i do vyjadřování na Thalii, ale pssss.t
Na epické
hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu.

Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 12:25 23. Jun 2008
by kucik
Žorž wrote:
Na epické
hepta a více - logie bohužel síly mívám málokdy, stačí mi povinně doporučená literatura ze školského ústavu.

Tim myslis Kulhankovy Divoke a zle, nebo Stoparova pruvodce galaxii?

Sam sci-fi moc nectu a radeji mam spis jine zanry (citanky), ale Clarka, Bradburryho, Asimova proste nejde minout. Ted zrovna abstinuju (ctu dokola silne ohmatane svazky, ktere uz znam pomalu nazpamet) a cekam, nez se mi znovu zadari vyplenit mestskou knihovnu, ale z poslednich veci co jsem cetl, bych vypichnul Detektivni kancelar Dirka Gentlyho a vlastne vsechno od Douglase Adamse. Ten humor a zpusob psani je proste neco, ceho se neprejim.
Re: Kniha, priatel človeka
Posted: 13:05 23. Jun 2008
by Zyga
Tak z fantasy sem ted hlavne doplnil vzdelani prectenim skoro komplet zemeplochy a par dalsich od Pratcheta, kdo necet doporucuju a z trosku jinyho soudku doporucuju Stephena Kinga, este sem snad od nej nenasel knihu ktera by se mi vylozene nelibila.