ok, argument s NPC beru, v ivory uz rybarit nebudu
jestli to je o pohodlnosti nebo ne, to radsi komentovat nebudu, u me je hra o zabavnosti
rybareni
Re: rybareni
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: rybareni
...kazdopadne, rybareni neni o tom si vydelat prachy.....at ten splavek hodi hrac kamkoli. Ja sam to spis beru jako moznost odpocinku, kdy civim po lokaci a klikam na mys (ne mysku - kdyby si nekdo vytah hlasku z filmu), to co chytim spis nekde opecu a snim, beru to jako dobre vyuzitou rybu v cene jidla, za ktery bych dal v hostinci zlataky.
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: rybareni
S timhle uplne souhlasit nemuzu, nevim proc by se nekdo nemohl zivit rybarenim...Kiri wrote:...kazdopadne, rybareni neni o tom si vydelat prachy.....at ten splavek hodi hrac kamkoli. Ja sam to spis beru jako moznost odpocinku, kdy civim po lokaci a klikam na mys (ne mysku - kdyby si nekdo vytah hlasku z filmu), to co chytim spis nekde opecu a snim, beru to jako dobre vyuzitou rybu v cene jidla, za ktery bych dal v hostinci zlataky.
Argument, ze pecene ryby se prodavaji za nizkou cenu a proto musi byt i vykupni cena za ryby nizka, z myho pohledu neobstoji, myslim ze by nebyl problem zvednout cenu jak za prodej, tak i za vykup.
Ale je fakt, ze asi bojuju jenom sam za sebe, tak muze vypadat divne
Jenom jsem chtel pro srovnani upozornit, jaky jsou jiny moznosti vydelku krome stahovani a lootu a kolik se jimi da realne vydelat. Z myho ryze subjektivniho pohledu to neni moc vyvazeny.
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: rybareni
Souhlasim s Aznarem, rybaření může být relax stejně jako zdroj obživy a uplně to samé platí o lovu....
edit: je samozřejmě jasné, že rybolovem se nezbohatne jako z prodeje kůží, ale proč by se tím nemohlo přivydělat?
edit: je samozřejmě jasné, že rybolovem se nezbohatne jako z prodeje kůží, ale proč by se tím nemohlo přivydělat?
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
Re: rybareni
tak zbohatnout na rybach urcite ne, ale porat je cena pecene ryby vyssi nez prave vytazene z louze. Nezkousel sem to pocitat, ale zkusil bych porovnat ceny: ocilky + ryby a lecivy lektvar ten nejlevnejsi + jidlo v hostinci (tak aby se vyrovnalo jedne rybe) ...
a) Napad, jak udelat z rybareni kseft: v rybarske osade nechat jednu lodku k pronajmu vcetne siti, postava zaplati drobny poplatek a muze vyrazit na more lovit ryby (ve velkym).
b) Upravit ceny: v odlehlychg osadach by mela ryba vyssi cenu nez v primorskych/jezernich. Gruberik a Doubkov to maj docela daleko, takze za ryby tam museji byt mistni docela radi, Tarten taky tak. Pak napriklad dovoz medvediho masa do Kel A Hazru by mohlo byt taky vynosne. Bohuzel bohati kupci asi nikoho do svych rad nepusti
a) Napad, jak udelat z rybareni kseft: v rybarske osade nechat jednu lodku k pronajmu vcetne siti, postava zaplati drobny poplatek a muze vyrazit na more lovit ryby (ve velkym).
b) Upravit ceny: v odlehlychg osadach by mela ryba vyssi cenu nez v primorskych/jezernich. Gruberik a Doubkov to maj docela daleko, takze za ryby tam museji byt mistni docela radi, Tarten taky tak. Pak napriklad dovoz medvediho masa do Kel A Hazru by mohlo byt taky vynosne. Bohuzel bohati kupci asi nikoho do svych rad nepusti
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: rybareni
tak to by asi moc neslo.. to by bylo opravdu uz slozite. Cena za vylovenou rybu je ulozena do stejen promenne, jako u kuze a pak by v tom byl zmatek jeste kazdy predemt overovat, zda je ryba + v jake si lokaci .. no diky tomu, kolik druhu ryb je .. nevim, zda se mi to jako malo zabavy, za zadnej uzitek.Kiri wrote: b) Upravit ceny: v odlehlychg osadach by mela ryba vyssi cenu nez v primorskych/jezernich. Gruberik a Doubkov to maj docela daleko, takze za ryby tam museji byt mistni docela radi, Tarten taky tak. Pak napriklad dovoz medvediho masa do Kel A Hazru by mohlo byt taky vynosne. Bohuzel bohati kupci asi nikoho do svych rad nepusti
Ja bych normalne zvedl cenu vsech ryb 5x . ale nemam hlavni slovo
Hm, to me spis napada, nejake NPC, ktere by nahodne mohlo chtit po PC zrovna danou rybu, kraba, chaluhu, ci co se tam da vylovitKiri wrote: a) Napad, jak udelat z rybareni kseft: v rybarske osade nechat jednu lodku k pronajmu vcetne siti, postava zaplati drobny poplatek a muze vyrazit na more lovit ryby (ve velkym).
Ceny samozrejme primerene, tzn podobne bylinkam.. co vy na to??
A zase se craftí...
Re: rybareni
dobrý nápad.nomis_b wrote:...
co se týče cen ryb, ve středověku byly ryby tak levné, že si i čeleď vymiňovala, že nebude mít rybu více než 3x týdně...
dnes máme cenu rybího masa srovnatelnou s cenou masa normálního. ryba váží 1-2 kila (běžná), zvíře (kanec atd.) 20-40 kg, tj. poskytne masa 20x tolik a tomu by měla odpovídat i cena...
je jasné, že rybařením an udici se nezbohatne a uživit se tím nedá. to je zábava a možná i obživa. rybaření na výdělek by muselo být se sítěmi, buď v loďce na moři nebo vrše na řece. anebo lov nebezpečných tvorů v moři, pokud tam nějací jsou - chobotnice, velryby atd.
EDIT1: možná některé ryby, které jsou vzácnější, by mohly být i dražší, 5-10x.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: rybareni
padlo tu nekolik zajimavych napadu, nevim do jaky miry uskutecnitelnych...
rybareni na mori, no proc ne
otazkou je, jestli to ma vubec cenu, moc hracu asi nerybari
to uz spis ten vykup ryb jako u bylinek, ten by taky nemusel byt spatny, tam by to asi ani nebylo tak slozity zrealizovat
rybareni na mori, no proc ne
to uz spis ten vykup ryb jako u bylinek, ten by taky nemusel byt spatny, tam by to asi ani nebylo tak slozity zrealizovat
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: rybareni
No a co dat moznost chytenia zlatej rybky co splni 3 zelania???
Ale nie teraz vazne. To s tymi roznymi cenami surovin rozne po svete sa navrhovalo ked bude hotovy craft do mozneho ekonomickeho modelu, s tym stylom, ze napr. za drevo v pusti zaplatia viac ako v Ivory, kovy v Khar Durne budu lacnejsie ako v Karathe atd. Neviem nakolko je to mozne a ako to pojde spravit, ale myslim, ze teraz to robit by bolo zbytocne. Skor vidim vyznam ked bude craft a spravit to pre vsetko naraz.
Co sa tyka rybarenia na mori, neviem ci uz je aj morska verzia rybarenia, ale pamatam sa, ze melvik ju planoval. Cize na mori sa chytia ine ryby ako v riekach a jazerach. Mozno by sa mohli pridat nake omhovo vzacnejsie ryby, ktore by mali mensiu sancu ulovenia ale cena za ne by bola vyssia, nieco ako taka delikatesa. Pripadne z rybarskej osady moze obcas vyrazat lod na more, na ktorej sa budu dat chytat specialne ryby ako zraloci, veleryby, chobotnice a podobna havet a tie by sa mohli predavat drahsie ako normalne ryby.
Ale nie teraz vazne. To s tymi roznymi cenami surovin rozne po svete sa navrhovalo ked bude hotovy craft do mozneho ekonomickeho modelu, s tym stylom, ze napr. za drevo v pusti zaplatia viac ako v Ivory, kovy v Khar Durne budu lacnejsie ako v Karathe atd. Neviem nakolko je to mozne a ako to pojde spravit, ale myslim, ze teraz to robit by bolo zbytocne. Skor vidim vyznam ked bude craft a spravit to pre vsetko naraz.
Co sa tyka rybarenia na mori, neviem ci uz je aj morska verzia rybarenia, ale pamatam sa, ze melvik ju planoval. Cize na mori sa chytia ine ryby ako v riekach a jazerach. Mozno by sa mohli pridat nake omhovo vzacnejsie ryby, ktore by mali mensiu sancu ulovenia ale cena za ne by bola vyssia, nieco ako taka delikatesa. Pripadne z rybarskej osady moze obcas vyrazat lod na more, na ktorej sa budu dat chytat specialne ryby ako zraloci, veleryby, chobotnice a podobna havet a tie by sa mohli predavat drahsie ako normalne ryby.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: rybareni
jo to by bylo cool, po odplutí by se objevila lokace "na moři" a chytalo by se z paluby (nebo bojovalo odle toho co by se chytlo... akorát by se muselo nějak ošetřit, kdžy se někdo odlogne (třeba při pádu), aby se pak nalogoval zpátky na břehu.Daanri wrote:Co sa tyka rybarenia na mori, neviem ci uz je aj morska verzia rybarenia, ale pamatam sa, ze melvik ju planoval. Cize na mori sa chytia ine ryby ako v riekach a jazerach. Mozno by sa mohli pridat nake omhovo vzacnejsie ryby, ktore by mali mensiu sancu ulovenia ale cena za ne by bola vyssia, nieco ako taka delikatesa. Pripadne z rybarskej osady moze obcas vyrazat lod na more, na ktorej sa budu dat chytat specialne ryby ako zraloci, veleryby, chobotnice a podobna havet a tie by sa mohli predavat drahsie ako normalne ryby.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...