Page 2 of 3

Re: o koních a lidech

Posted: 06:34 04. Sep 2008
by Pajule
*culí se*máte štěstí , že nehraju druidku to by vám ty oníci mizeli častějc XD

Re: o koních a lidech

Posted: 09:28 04. Sep 2008
by kucik
Tak do země se ten kůň asi nepropadl. Tudíž bych si nebyl tak jistej, že ho neodtáhnul/nezlikvodoval nějakej hráč.

Re: o koních a lidech

Posted: 11:37 04. Sep 2008
by Shifter
No ve hře jsem byl pouze ja s Jonnym a Pivas + Morendred, kteří byli na procházce v prahvozdu, potom lognul ještě jeden hráč - hraničář na lvl 1. Takže se mi tomu odtáhnutí nechce moc věřit.

Re: o koních a lidech

Posted: 12:10 04. Sep 2008
by kucik
Napadá mě ještě, že tam přišel, spustil spawn a koně sežrali jezevci. Chmm...tak mě napadá že by to možná šlo vyřešit ouplně jednoduše, kdyby měl kůň správnou frakci.

Re: o koních a lidech

Posted: 12:27 04. Sep 2008
by Theogil I
kucik wrote:Napadá mě ještě, že tam přišel, spustil spawn a koně sežrali jezevci. Chmm...tak mě napadá že by to možná šlo vyřešit ouplně jednoduše, kdyby měl kůň správnou frakci.
HIPS? :lol:

Re: o koních a lidech

Posted: 12:31 04. Sep 2008
by Shifter
Možné to je, ale v okolí žádní jezevci nebyli, myslím teď okolí místa zaparkování, v lokaci samotné se spawn objevil,ten jsme ale spustili asi my, ruku do ohně za to nedám.
S tou frakcí by to nebylo špatný, kdyby toho koně roztrhal tygr, yeti, ork, nebo cokoli držim hubu a krok, ale jezevec?!

Re: o koních a lidech

Posted: 14:02 04. Sep 2008
by Pivo
kucik wrote:Napadá mě ještě, že tam přišel, spustil spawn a koně sežrali jezevci. Chmm...tak mě napadá že by to možná šlo vyřešit ouplně jednoduše, kdyby měl kůň správnou frakci.
Tohle je klidně možný.Zažil jsem i jiné šílené věci.Pak je otázka:Kdy může Dm vrátit koně.

Re: o koních a lidech

Posted: 21:19 04. Sep 2008
by Jonny
Včera to bylo fakt podivný, protože kůň stál v bezpečí u ohniště a jezevce Shifter vybil než jsme šli dovnitř... :|

Jenom takový nápady bez hlubší znalosti systémů:
Může kůň sám spustit spawn(asi ne, co?)? A nezmizel tím skriptem, co po určitým čase čistí tu lokaci aby ulevil serveru?(myslim, že něco takovýho tu funguje, ne?)

Re: o koních a lidech

Posted: 21:51 04. Sep 2008
by kucik
Spustit spawn nemuze a cisteni lokace funguje tak, ze to po chvili zabije vsechny bezici scripty. Jeste to uklizi NPC na puvodni spawn, ale to se kone netejka.

Re: o koních a lidech

Posted: 17:54 08. Sep 2008
by fuxxo
ja sa priklanam k navrhu zriadit "platene parkovisko" prekoniky aby si tam hrac mohol v bezpeci ustajit kone bez moznosti kradeze alebo odvlecenia hraniciarom alebo druidom a bez toho aby sa naspawnovali napr na lod a tak. lebo 80k si myslim ze nieje mala polozka ani pre vysoke lvl...
a predpokladam ze toto su este "stare" kone, ze?
ak ano kedy sa planuju nahodit nove, a ci bude mozna nejaka vymena?
dik...

Re: o koních a lidech

Posted: 17:57 08. Sep 2008
by kucik
Něco jako hlídaný parkoviště bych určitě udělal.
Aby se koně spawnovali tam, kde se byl kůň při odlogu, se nejspíš taky zavede.
Výměna určitě možná bude.

Re: o koních a lidech

Posted: 09:52 09. Sep 2008
by DenGrasse
když už se tady diskutuje o tom spawnu, na EfU je zavedenej systém, že se postavy spawnujou na určitym místě, který jde ve hře změnit (např. v hospodě) bez ohledu na to, kde se odlogují. Na českých serverech, které znám, se dává přednost spawnu na místě odlogu. Obojí má své pro a proti, ale to nebudu rozebírat. nicméně pro koně by šlo možná zavést právě něco takového, postava by si promluvila se stájníkem/jiným čičmundou a spawn point koně by se settnul do toho konkrétního místa.

Re: o koních a lidech

Posted: 10:04 09. Sep 2008
by kucik
To se mi zda tak nějak proti duchu toho persistentního světa. Imho by všechno mělo zůstávat tak, jak to bylo při odlogu.

Re: o koních a lidech

Posted: 10:14 09. Sep 2008
by DenGrasse
kucik wrote:To se mi zda tak nějak proti duchu toho persistentního světa. Imho by všechno mělo zůstávat tak, jak to bylo při odlogu.
o tom by se dalo dlouze debatovat, jako když se někde zasekneš, nebo ti padne připojení když seš v nebezpečný lokaci s družinoua ty se tam pak musíš nalogovat... je to téma hodně na dlouhou debatu.

já to myslel právě pro ty koně, který bugujou a dělaj si co chtěj, že by se právě přisetovali k nějakýmu pointu a spawnovali se na pevně stanovenejch místech... tím by se lecčemu zabránilo z nepříjemností, který vznikaj. Ale jinak je mi to fuk, pokud chceš vymejšlet dynamickej systém, je to, jak říká photter, tvoje pivo :mrgreen:

Re: o koních a lidech

Posted: 10:22 09. Sep 2008
by kucik
Ono je to vcelku jedno. Tak jako tak budu muset udržovat informaci o tom, kde se ten kůň má spawnout.