Page 2 of 12
Re: Craft
Posted: 19:51 28. Aug 2008
by photter
já bych psaní svitků nedělal
vůbec
Re: Craft
Posted: 22:02 28. Aug 2008
by DenGrasse
photter wrote:já bych psaní svitků nedělal
vůbec
popravdě řečeno, nepředpokládal jsem, že bys to zrovna ty dělal

Re: Craft
Posted: 23:53 28. Aug 2008
by kucik
photter wrote:já bych psaní svitků nedělal
vůbec
Kusuj, nebo ti neudelam zvrhly hadry.
...Hmm... Ne to bych byl sam proti sobe.
Me se docela libi myslenka, ze svitek je proste magickej. Akorat muj mozek vzdycky hleda nejjednodussi mozny reseni.
Re: Craft
Posted: 07:20 29. Aug 2008
by photter
je to průlom v dostupnosti kouzel a pokud se blbě trefí obtížnost/cena je to přesně to, co umožní hrát svitkařský buildy
navíc krátce po zavedení se všecky prskavky vzájemně naučej všecky kouzla bartrovým obchodem
Re: Craft
Posted: 09:30 29. Aug 2008
by kucik
photter wrote:je to průlom v dostupnosti kouzel a pokud se blbě trefí obtížnost/cena je to přesně to, co umožní hrát svitkařský buildy
navíc krátce po zavedení se všecky prskavky vzájemně naučej všecky kouzla bartrovým obchodem
Pokud bude stát výroba svitku polovinu peněz, co jeho koupě a k tomu hromadu práce, tak to nedává moc smysl.
Re: Craft
Posted: 10:13 29. Aug 2008
by DenGrasse
Ach jo, zase ty řeči co prskavky, co prskavky. Prskavky nic!!! To bylo obav, jak si všichni vyměněj alchymistický recepty a za celou dobu trvání craftu jsem jeden prodal, jeden vyměnil za jiný a jeden dostal. Nevím, kolik to je z celkového počtu, ale řekl bych, že málo.
ad kucik: přímý užívání svitku je zbytečný řešit, myslím. kouzelník ho užívá jinak než zloděj.
když to chceš rozebrat, musíme si říct, jak vlastně funguje kouzlení, což je samo o sobě složitá věc.
DnD, pokud vím předpokládá, že kouzlo je jakýsi shluk magické energie, který lze vytvořit pomocí "memorování" tj. uložení jeho matrice do mysli mága a následného soustředění/meditace. čili je to komplex energie, který po uvolnění spáchá nějaký efekt. uvolnit jej lze buď z mysli mága, nebo ze svitku (předmětu atd.). v tomto ohledu je svitek stejné úložiště jako mysl, jen se při použití zničí.
vzhledem k tomu, že některá kouzla fungují v závislosti na úrovni, by se dalo říci, že na svitku by byla pouze čistá matrice (nekouzelná) a magii by musel uvolňovat kouzelník ze své vůle. Tento přístup by se líbil mně, ale vázne to na faktu, že zloděj by si se svitkem neškrtl.
takže je jisté, že svitek magii obsahuje (každé kouzlo na svitku má v závorce caster level, se kterým bude sesláno). NWN předpokládá, že magii i s matricí kouzla do prázdného, předpřipraveného svitku uloží mág (za cenu xp a gold, což mi přijde trošku nesmyslné).
takže cesty k výrobě svitků jsou dvě:
- craft na výrobu prázdného svitku (pergameny (zvířecí, lidská, skřetí, elfí kůže atd.), papír, popř. destičky. bylo by 9 druhů prázdného svitku (podle úrovně kouzla), obsahoval by výrobu materiálu (kůže, papyrus atd.), nějakou substanci co zachytí magii (něco jako katalyzátor u alchymie, nebo ten magický inkoust.) a následně by kouzelník kouzlo uložil do svitku sesláním jako u standardu NWN (možná předělat animaci na delší sesílání, dodat efekty a gesta) a třeba následně zapečetí.
- craft na výrobu svitku s kouzlem rovnou, přidáním magických ingrediencí - tím by vznikla jakási vedlejší odnož alchymie, caster level by se určoval podle levelu řemesla.
osobně bych dal přednost verzi 1.
Re: Craft
Posted: 10:29 29. Aug 2008
by kucik
Ona je strašná škoda, že NWN más dost jednoduše řešený svitky, takže svitku jde přiřadit jen nějaké konkrétní známé kouzlo a dokonce ani nejde vybírat caster level. Nejde tudíž udělat chybné svitky, svitky s vedlejšími efekty atp.
Každopádně bych se držel toho sesílání kouzla.
Re: Craft
Posted: 10:39 29. Aug 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Ona je strašná škoda, že NWN más dost jednoduše řešený svitky, takže svitku jde přiřadit jen nějaké konkrétní známé kouzlo a dokonce ani nejde vybírat caster level. Nejde tudíž udělat chybné svitky, svitky s vedlejšími efekty atp.
Každopádně bych se držel toho sesílání kouzla.
opravdu ne? když jste vymysleli vlastní lektvary, co brání vlastním svitkům? asi si to budu muset v toolu zkusit, až bude čas...
jinak jsem tedy viděl svitky s různým caster levelem, měl by je určit level kouzelníka, ne? nebo je to přednastavený? rozhodně na Efu jsem viděl svitky stejného druhu s různými caster levely.
Re: Craft
Posted: 10:47 29. Aug 2008
by Shifter
Nejsem si na 100% jistej, ale NWN nastavuje caster lvl podle kruhu kouzla, takže jestli to tam měli, určitě to museli udělat sami/sehnat na vaultu
Re: Craft
Posted: 10:53 29. Aug 2008
by DenGrasse
Shifter wrote:Nejsem si na 100% jistej, ale NWN nastavuje caster lvl podle kruhu kouzla, takže jestli to tam měli, určitě to museli udělat sami/sehnat na vaultu
viděl jsem tam svitky s caster levelem 15, což na level kouzla nevypadá...
Re: Craft
Posted: 10:56 29. Aug 2008
by Shifter
na caster lvl 15 sesíláš kouzla osmého kruhu, takže podle nwn má jakejkoli svitek s kouzlem osmého kruhu caster lvl 15. Ale netvrdím, že není možné to nastavit, nejspíš si to sami napsali....
edit: a jak jsem psal, nejsem si svým stvrzením na 100% jistej, možná se pletu
Re: Craft
Posted: 10:59 29. Aug 2008
by kucik
Podle mě to ale znamená, přidat je do 2daček s různym caster levelem a vzhledem k tomu, že těch kouzel je tam cca 800....
Možná kecám. Ve svitcích jsem se vrtal naposled před půl rokem.
Re: Craft
Posted: 11:02 29. Aug 2008
by DenGrasse
Shifter wrote:na caster lvl 15 sesíláš kouzla osmého kruhu, takže podle nwn má jakejkoli svitek s kouzlem osmého kruhu caster lvl 15. Ale netvrdím, že není možné to nastavit, nejspíš si to sami napsali....
edit: a jak jsem psal, nejsem si svým stvrzením na 100% jistej, možná se pletu
jo myslíš to takhle odvozeně... to je dost složitý, ne? teoreticky by se měl caster level odvozovat od levelu kouzelníka přímo.
když dám (v bioware craftu) kouzlo na svitek, mělo by se uložit s aktuálním caster levelem postavy, nebo se pletu? jinými slovy, i kouzlo kruhu 3 může mít caster level 15. u např. magic missile je ten caster level hodně důležitej, jestli je to 1 (na kteréžto úrovni už můžeš mm seslat) nebo na 10...
Re: Craft
Posted: 11:03 29. Aug 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Podle mě to ale znamená, přidat je do 2daček s různym caster levelem a vzhledem k tomu, že těch kouzel je tam cca 800....
Možná kecám. Ve svitcích jsem se vrtal naposled před půl rokem.
jeslti t jde o tu řemeslnou práci, jsem schopnej jí v nějakém horizontu udělat, když mi přesně řekneš jak to má bejt...
Re: Craft
Posted: 11:09 29. Aug 2008
by Shifter
DenGrasse wrote:když dám (v bioware craftu) kouzlo na svitek, mělo by se uložit s aktuálním caster levelem postavy, nebo se pletu? jinými slovy, i kouzlo kruhu 3 může mít caster level 15. u např. magic missile je ten caster level hodně důležitej, jestli je to 1 (na kteréžto úrovni už můžeš mm seslat) nebo na 10...
Já tě chápu, ale obávám se, že to tak právě nefachá, bere se nejnižší lvl na kterém je možné kouzlo seslat. Ze svitku je jedno jestli ho přečte čaroděj na lvl 1 nebo lvl 20. Ovšem kdyby šlo tohle odbourat, bylo by to něco jiného. Za dané situace bych se ale obával stejné věci jako Foter, nač by potom mág meditoval, kdyby si napsal svitky s vysokym caster lvl? A buďme upřímní, sehnat peníze není pro postavu na vyšším lvl žádnej problém.