Page 2 of 5

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 14:16 24. Nov 2008
by Phantorris
A něšlo by udělat, že by šli ukrast jenom zlataky? Množství zlataku např. podle toho jak je dobrej zloděj?

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 14:54 24. Nov 2008
by photter
už se tu zase omílaj věci, který se dávno probraly
peníze by se měly ukrást dycky všechny, nebo znáte zloděje, co uřízne měšec a pak půlku vrátí ?
kradení velkejch věcí je paradox nwn invu a je třeba ho brát z obou stran, nese výhody i nevýhody - pokud je možnost táhnout na zádech dvě těžký zbroje a pět mečů, je taky možnost je čornout, nwn je prostě takový a pokud by se todle řešilo, tak jediný přijatelný řešení je znemožnit nošení těchdle věcí v báglu (tím pádem nepudou ukrást) - chcete to tak ?
obecně ke kradení:
kradení je v nwn zprasený a obecně nemá dobrý řešení - pro zloděje je průser nemožnost krást cileně a v 80ti % šlohne 3-49 GP, pokud se mu už náhodou povede ukrást věc, dostane "stolen" flag a je prakticky nahovno - v tomhle světle se mi omezení na tři pokusy jeví nesmyslný, obvyklá kořist bude cca. 60 GP a zloděj riskuje život (aspoň já když nějakýho přistihnu, zabíjim bez výstrahy)

pro okrádanýho je průser nemožnost získat kořist zpět ani když zloděje přistih, dokonce ani když ho chyt a zabil, to je naprosto úchylný ale řešej to jen lootovatelný mrtvoly a eště jen napůl, já bych tu osobně lootovatelný mrtvoly viděl nerad

a poslední věc je matematická olympiáda, hilvl zloděj, co se na kradení specializuje je na 100% úspěšnej, i kdyby si všichni dali nohu za krk

takže já tam technický řešení nevidim, jediný řešení dle mě je hráčský a týmový - hru popisovanýho druhu považovat za bugusing, postavu pronásledovat a zabíjet i na základě OOC informace a to do tý doby, dokud ji nepřestane sám hrát nebo dokud ji správce serveru na žádost DM při nejbližší přiležitosti nesmaže
mazat doporučuju při druhým přistižení

edit: upozorňuju, že sám sem hráč zlodějskejch postav

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 14:57 24. Nov 2008
by Kiri
Ja osobne reaghuji v ramci agresivni postavy, tim, ze dotycneho pri pristim stretnuti neustreim jako posledne (dotycny to vi) tim spis i kdyz je to proti pravidlum a marvum to udelam pri kazdem setkani, taky bez stinovych, budu spokojenej v dobe kdy postava klesne na 1 lvl. Co vic mi nakrkla domluva po tellu, ktera s RP nemela v danou situaci nic spolecneho, ani pred tim. No a na zaver jenom, ze beru zlobu tymu na sebe a klidne si ponesu nasledky. Tim koncim tva Mana.
nebo kami kdyz si je zrovna beres ze zad :twisted:

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 15:03 24. Nov 2008
by Rejty
Ja bych dal moznost na dusi bytosti oznacit jednu zbran, stit a helmu, ktery by nesly ukrast. Je kravina, ze nekdo nekomu ukradne halapartnu oprenou o rameno...

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 15:05 24. Nov 2008
by Rejty
pro okrádanýho je průser nemožnost získat kořist zpět ani když zloděje přistih, dokonce ani když ho chyt a zabil, to je naprosto úchylný ale řešej to jen lootovatelný mrtvoly a eště jen napůl, já bych tu osobně lootovatelný mrtvoly viděl nerad
Ja slysel, ze nekde maji udelano, ze pokud PC zabije jinou PC, vypadnou z jeji mrtvoly veci oznaceny ,,ukradeno".
a poslední věc je matematická olympiáda, hilvl zloděj, co se na kradení specializuje je na 100% úspěšnej, i kdyby si všichni dali nohu za krk
Proto prave ta uprava, ze krast nekolikrat za sebou zvysuje sanci na odhaleni...

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 15:21 24. Nov 2008
by photter
Rejty wrote:
a poslední věc je matematická olympiáda, hilvl zloděj, co se na kradení specializuje je na 100% úspěšnej, i kdyby si všichni dali nohu za krk
Proto prave ta uprava, ze krast nekolikrat za sebou zvysuje sanci na odhaleni...
nj, a co když chudák čorka vezme poprvé 6GP, podruhý 23GP a potřetí jabko ?

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 15:58 24. Nov 2008
by kucik
kaz wrote: Jinak na nastenkach v Ivory a v Karathe je uz odmena za ziveho ci mrtveho, takze snadno vydelane penize, nebojte se a vyrazte na lov lapku a zlodeju, odmena je vyplacena na ruku ihned :wink:
BTW: Netušim, jak je to udání psaný, ale bylo by fajn, napsat tam co možná nejlepší popis osoby a nikoliv jméno, protože předpokládám, že svoje jméno ten zloděj ani moc nerozhlašuje.

Ale zpět k věci. Imho se tu začlo plácat spousta řečí ,,jak to asi je" bez toho, aby o tom člověk vůbec věděl.
Takže nezbejvá než popsat současný nastavení.

Kradení zlata v současnosti nedokážu podchytit. - To znamená že pokud postava krade jen zlato, nemá s tím problém. Obecně ztráta zlata tolik nebolí a velké sumy si každý může uložit do banky. (nepočítaje zločinců, kteří nesmějí do města). Samozřejmě při současnym kradení hráč nedokáže určit, co postava ukradne, ale podle toho, co ukradla, může se rozhodnout, jestli to zkoušet dál.

Kradení ostatních věcí je možné relativně ošetřit. Je možné, aby nešlo/šlo špatně krást velké a těžké věci. Je možné, aby šly z mrtvoly po zabití lootovat jen nakradené věci. Podle mě tohle má řešení.

Inteligentní zloděj si pořád má šanci nakrást. Jen ho to samo nutí, chovat se trochu vychytrale a nestát neustále u postavy a co šest vteřin zkoušet pickpocket.
photter wrote:nj, a co když chudák čorka vezme poprvé 6GP, podruhý 23GP a potřetí jabko ?
Tak si nakradl 29 zlatejch a jedno jabko relativně bez rizika - tedy se stejným, jako dřív.

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 15:59 24. Nov 2008
by Theogil I
Když je dost blbej na to aby se pokoušel 3x během jedné minuty okrást tutéž osobu ... co je na tomhle rozumnýho ... když si tu budeme hrát na zloděje kapsáře tak potom takovejdle zloděj vezme jednu věc a mizí, další tři dny nevyleze z brlohu, protože je vybobkovanej a dokud mu paměť slouží nebude okrádat toho samého protože se bude bát, že ten dotyčný pozná podle ksichtu a spojí si ho s nedávnou ztrátou zlatých hodinek.

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 16:10 24. Nov 2008
by photter
pak sem pro, aby kradený věci šly lootovat, nebo eště líp aby vypadly, aby se nedaly zachránit útěkem do podsvětí - předpokládám, že jen při zabití od PC
ty těžký věci bych neřešil - když dou tahat v báglu, dou z něj čornout

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 16:29 24. Nov 2008
by Neithan1
Lenze napriklad obojrucny mec v baglu netahas, tahas ho na chrbte a aj tak ti ho moze ukradnut..
Nechcem sa bat o artefaktovu zbran koli tomu ze niektory hraci tahaju v inventari arzenal zbrani.

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 16:34 24. Nov 2008
by Anderson I
kucik wrote: BTW: Netušim, jak je to udání psaný, ale bylo by fajn, napsat tam co možná nejlepší popis osoby a nikoliv jméno, protože předpokládám, že svoje jméno ten zloděj ani moc nerozhlašuje.
Což ale předpokládá, že si udělá popis, protože jestli ne (a že takových tu je spousta), tak pak už nezbývá než napsat např. *následuje popis JMENO*.

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 16:52 24. Nov 2008
by kucik
Anderson I wrote: Což ale předpokládá, že si udělá popis, protože jestli ne (a že takových tu je spousta), tak pak už nezbývá než napsat např. *následuje popis JMENO*.
Rasa, oblečení, ve kterym je většinou vidět, chování zbraně, pokud je nosí viditelně...

A ten nevyplněnej popis ja taky k naštvání, ale holt co s tim...

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 17:44 24. Nov 2008
by kaz
K te nastence- byl tam popis osoby-rasa, tmavej ohoz, plast kapuce atd. ale i dve nebo tri verze jmena co si jako muj trpaslik pamatoval, protoze ze zacatku tam bylo asi pet postav a byla rec i o dotycnem a jedna postava ho oslovovala jmenem.

To jen tak mimochodem...

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 18:31 24. Nov 2008
by Neithan1
nevymluvajte sa na popisok, ja ho tam tiez nemam a ak by som ho mal tak by v sucasnosti na Sigurda vobec nesedel. Postavicky idu popisat hocijako a dotycny sa menom nijak netajil.

Re: Kradeni a reakce na ne

Posted: 18:37 24. Nov 2008
by Pajule
nejelpší ej dkyž mi dotyčna osoba za mnou furt a furt lezla a jakožto nejsem hloupá tak sem to pochopila a má postava je občas plachá tak couvala ale dotyčná posatva furt a furt na mě..vysledek byl chivlka nepozornosti kdy sem necouvla a už byla v tahu hůl za těžce vydřenej 10 000 a kniha vyvolávání za 2 500 ... neřeknu kdyby to byla krádež nějak zahraná , ale tuto ..to bylo fakt moc..aspon , že jedna postava co byla v tý bandě přinesla knihu zpět..zřejmě proto , že nešla prodat a enhodila se..ale je to fakt hnusný.. :evil: a až se mi ta posatva příště ukáže , tak na ní reagovat nebudu tak jen aby se hráč pak nedivil..