Page 2 of 6
Re: Nefunkční přechod
Posted: 16:44 03. May 2009
by Bahnak
Alwariel - šlechtická čtvrt - královský palác
Přechod ze šlechtické čtvrti sice funguje, ale pokaždé postavu otočí o 180 stupnu (jako by za dveře do toho maleho kumbalku kde je tma) a zavre se za ni zaves.
Muj Koro takhle v alwu trčel par hodin, protože se mezitim setmělo a ja nemoh ven z toho kumbalu...
Re: Nefunkční přechod
Posted: 22:53 03. May 2009
by paja13
ivory stred na jihovychode nejde podel hradby projit k ivorskymu hrbitovu
Re: Nefunkční přechod
Posted: 13:27 09. May 2009
by innfra
pošť Abghad be Dali - propast - jih, je jeskyně označená jako přechod a nejde tam vlízt...
Re: Nefunkční přechod
Posted: 11:59 13. May 2009
by Bahnak
jak už jsem zde jednou psal - Alwariel šlechtická čtvrť - královský palác
a ten samý problém je v Alwu v přístavu, hostinec u mrzutýho šotka... opet postavu pretáčí o 180 stupnu a zavírá se za ním záves, když to je k večeru, záves pak nejde rozhrnout a postava čeká celou noc až záves povolí....
a už se na to prosím nekdo kouknete... plíííís
Re: Nefunkční přechod
Posted: 12:12 13. May 2009
by kucik
Bahnak wrote:jak už jsem zde jednou psal - Alwariel šlechtická čtvrť - královský palác
a ten samý problém je v Alwu v přístavu, hostinec u mrzutýho šotka... opet postavu pretáčí o 180 stupnu a zavírá se za ním záves, když to je k večeru, záves pak nejde rozhrnout a postava čeká celou noc až záves povolí....
a už se na to prosím nekdo kouknete... plíííís
Asi by se mělo nastavit, ať se tam nezamykaj ty vnitřní dveře.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 14:02 13. May 2009
by DenGrasse
to jo a taky posunout spawn point na kterym se postava objeví až do nitra hospody... vychází se odtamtud blbě i když neni zamčeno.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 16:27 13. May 2009
by Daanri
Pokial su to dvere tak spawn point neposunies, ten je priamo v dverach. Cely ten tileset Alwarielu ma trosku divne otacanie vo dverach, hodi ta to bud za dvere alebo nak opacne, ale to je na tvorcoch toho tilesetu.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 16:34 13. May 2009
by akin
Daanri wrote:Pokial su to dvere tak spawn point neposunies, ten je priamo v dverach. Cely ten tileset Alwarielu ma trosku divne otacanie vo dverach, hodi ta to bud za dvere alebo nak opacne, ale to je na tvorcoch toho tilesetu.
A proc ne? U dveri muzes nastavit jako spawn point samozrejme i way point, mnohdy to tak je mnohem lepsi. Zalezi jaky typ prechodu tam nastavis.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 16:41 13. May 2009
by Daanri
Ano muzes nastavit aj way point ale ten waypoint musi byt v podobe nakeho prechodu, cize na zemi ti bude svietit na modro klasicky prechod pred dverami, cize jedina moznost jak to pripadne upravit je zrusit vsetky vnutorne dvere v Alwarieli a nahradit ich prechodom na zemi a tam mozes hybat s waypointom.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 16:42 13. May 2009
by akin
Daanri wrote:Ano muzes nastavit aj way point ale ten waypoint musi byt v podobe nakeho prechodu, cize na zemi ti bude svietit na modro klasicky prechod pred dverami, cize jedina moznost jak to pripadne upravit je zrusit vsetky vnutorne dvere v Alwarieli a nahradit ich prechodom na zemi a tam mozes hybat s waypointom.
No to praveze ne, staci obyc waypoint! Nazvi jedny dvere dvere001 a druhe dvere002 a propoj 001 s wp uvnitr a 002 s wp venku.
EDIT: v area transition nastaveni si musis vybrat volbu waypoint, samozrejme to je treba spravne propojit

Re: Nefunkční přechod
Posted: 16:59 13. May 2009
by Daanri
No tak bud som blby alebo neviem co, ale v toolsete to nejde. Teraz som to skusal, aj ked dam volbu waypoint. Das vlasnosti dveri001, pak das zalozku zmena oblasti, kde zaskrtnes druh cile kontrolni bod a das nastavit prechod oblasti, tam musis dat bohuzial dvere a nie kontrolni bod, pretoze pod kontrolni bod sa ti dvere nezobrazia ako prechod a zvolis si dvere002. Ziaden spawn point sa ti neobjavi.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 17:10 13. May 2009
by akin
Daanri wrote:No tak bud som blby alebo neviem co, ale v toolsete to nejde. Teraz som to skusal, aj ked dam volbu waypoint. Das vlasnosti dveri001, pak das zalozku zmena oblasti, kde zaskrtnes druh cile kontrolni bod a das nastavit prechod oblasti, tam musis dat bohuzial dvere a nie kontrolni bod, pretoze pod kontrolni bod sa ti dvere nezobrazia ako prechod a zvolis si dvere002. Ziaden spawn point sa ti neobjavi.
1) nastav tagy takto:
Oblast jedna: dvere - tag: Dvere1ToWP2, wp tag:WP1
Oblast dva: dvere - tag: Dvere2ToWP1, wp tag:WP2
2) v oblasti jedna klikni na dvere, vlastnosti, area transition, tam zaskrtni waypoint a dej tag WP2
3)v oblasti dva klikni na dvere, vlastnosti, area transition, tam zaskrtni waypoint a dej tag WP1
a mas to...
Re: Nefunkční přechod
Posted: 17:35 13. May 2009
by kucik
Má pravdu, jde to.
Dveře zevnitř ti mířej na dveře ven, ale dveře zvenku nemířej na dveře dovnitř ale na waypoint před nima.
Re: Nefunkční přechod
Posted: 17:43 13. May 2009
by Daanri
No tak jestli to jde, tak potom super a dik, zas som sa naucil nieco nove.

Mozu sa potom tie dvere v Alwarieli poprestavovat, bo tam to myslim jedine blbne. Inde tie dvere pokial viem neblbli.

Re: Nefunkční přechod
Posted: 10:04 04. Jun 2009
by jachyra
Nepostrehla som, či to tu bolo spomenuté, ale nefunguje priechod medzi lokáciami: Karathský lesík - Karathské doly Rieka Marna = vždy sa ten, kto prechádza, ocitne na juhu lokácie rieka Marna a ostane zablokovaný ... a skúšala som 3x a iný východ z Karathského lesíka nie je ..
EDIT: tak našťastie som si všimla, že z tej lokácie rieka Marna sa dá ísť na juh a tým pádom je postava voľná ;D