Page 2 of 4
Re: Lagy!!
Posted: 12:40 23. Jan 2009
by kucik
Není tam potřeba kupovat nic. Stačí jakákoliv grafika, které tam půjde vrazit (server standartně běží bez grafiky - nepotřebuje výstup na monitor).
Na druhou stranu ale silně uvažuju o myšlence, pořídit nový server. Přecijen výrobci za ty dva roky někam pokročili, ceny šly dolu a 1.8GHz procesor by se dal vyměnit za 3.16GHz dneska už za docela rozumnou cenu.
Re: Lagy!!
Posted: 14:12 23. Jan 2009
by Kiri
No jaara urcite uz neco planuje

Re: Lagy!!
Posted: 14:50 23. Jan 2009
by fuxxo
tam je "iba" 1,8???
tak podorujem navrh ze by sa tam dalo nieco silnejsie...
lenze vymena prosesoru si vyzaduje aj novu maticnu...
keby bol jaara taky dobry a skusil spravit priskum co by to stalo??

Re: Lagy!!
Posted: 23:27 23. Jan 2009
by nomis_b
uf, tak 1,8 to ma i muj notas a to sem ho kupoval pred rokem jako nejlevnejsi na trhu
To asi ty lagy celkem vysvetluje...
Bohuzel diky uz jednou inzerovanemu prestehovavani sem s penezi ne na nule, ale jeste hure

Re: Lagy!!
Posted: 00:14 26. Jan 2009
by jaara
Grafika není na serveru žádná, což je důvod proč nemohu udělat test... nic bych neviděl

)
Nene, nic není potřeba.
Test udělám, ale až někdo prokáže, že problém neleží v jiných věcech (které se probírají neveřejně). Mějte trpělivost.
Re: Lagy!!
Posted: 00:18 26. Jan 2009
by jaara
Ad k upgradu... Jediné co stojí za úvahu je procesor, ostatní je naprosto v pořádku. Paměti přehršel, disku taky.
Takže úvaha k procesoru:
Máme 2 jádra.
1 z nich na 50% využitý nwn (ve špičce i více, při loadování ke 100)
2 okolo 1-5% dalšími službami jako je databáze, web..
Máme sice 1,8 GHz, ale nevím co chete vylepšovat, když momentální průměrná zátěž je kolem 25%.
Výsledek úvahy: procesor nestál za tu námahu uvažovat

Re: Lagy!!
Posted: 12:05 26. Jan 2009
by kucik
Já teda nevim, v jakých věcech ty problémy můžou ležet. Zatim se ku mě nic nedoneslo.
Že když si to zprůměruješ, tak je zátěž kolem 25% je sice hezký, ale je to imho nesmyslnej argument, protože stejnětak můžeš říct, že zátěž není nikdy přes 60%, a přitom pojede jedno jádro pořád na 100%.
Že trvá v modulu heartbeat dvacet vteřin považuju taky za docela blbej problém.
Re: Lagy!!
Posted: 22:55 27. Jan 2009
by paja13
snad to necemu pomuze: dneska okolo 21 45 desny lagy nekdy pres 8 vterin a ne jen u me :o(
Re: Lagy!!
Posted: 23:23 27. Jan 2009
by Godried
Jop to je fakt, byli sme s Korinou, Rokem, Kasurem a Saleth na vyprave u kyklopu, pri prichodu jakstak, ale kdyz uz to bylo skoro za nami, tak nastali desny lagy, me to dokonce vyhodilo ze servru, a samozdrejme tri sme skoncili v podsveti... Radec prispeju na novy server, nezli tohle...
Re: Lagy!!
Posted: 12:45 29. Jan 2009
by Tretas
hlásím pád

11:45
Re: Lagy!!
Posted: 12:52 29. Jan 2009
by pepa48
tak to možná bylo kvůli mně.. akorát v tu dobu mi padly nwn když jsem byl loglej
Re: Lagy!!
Posted: 12:53 29. Jan 2009
by Rejty
pepa48 wrote:tak to možná bylo kvůli mně.. akorát v tu dobu mi padly nwn když jsem byl loglej
Ha! Pepa to sabotuje!
Re: Lagy!!
Posted: 12:54 29. Jan 2009
by Tretas
tak skočíš do hry jak to naběhne popřípadě vrátit XP?
Re: Lagy!!
Posted: 13:01 29. Jan 2009
by pepa48
Rejty wrote:pepa48 wrote:tak to možná bylo kvůli mně.. akorát v tu dobu mi padly nwn když jsem byl loglej
Ha! Pepa to sabotuje!
tak už je to profláklý, sakra
jinak jj skočim do hry až to naběhne, pokud to teda zas neshodim

Re: Lagy!!
Posted: 13:03 29. Jan 2009
by Rejty
Radši tam neskákej.
