Page 2 of 2

Re: alchimie

Posted: 21:06 29. Jan 2009
by monstera
Krata wrote:tak ted češtináři:

"tak pták má bydlo(dům, takže tvrdé y) a ve svém bydle má bidlo(jako ta tyč, takže měkké i) a teď přijde ta fáze na kterou musíš přijít....tak a zafoukal vítr a obě b_dla spadla, jaký je tam i/y??"

tohle mi jednou poslala kámoška :) , já sám sem s češtinou dost beldě tak zkuste vy
Musíš napsat ...bidlo s bydlem spadlo !

Re: alchimie

Posted: 23:39 29. Jan 2009
by Krata
Jo to je pravda, ale tenhle způsob neni moc řešitelnej.. se jendim b_dlem :)

Re: alchimie

Posted: 09:50 30. Jan 2009
by Jeanes
Pro čežtináře. Jestly někdo nedával ve škole pozor má možnost sy osvježit znalost českýho jazika :)

1. pád = kdo, co = nominativ

2. pád = koho, čeho = genitiv
3. pád = komu, čemu = dativ

4. pád = koho, co = akuzativ
5. pád = oslovujeme, voláme = vokativ

6. pád = o kom, o čem = lokál
7. pád = s kým, čím = instrumentál

8. pád = kdo z koho = korytativ
9. pád = koho jak = buzerativ

10. pád = koho kam = delimitativ
11. pád = kdo koho = likvidativ

12. pád = jak na koho = intrikativ
13. pád = komu co = podmazativ

14. pád = co za co = korupcionál
15. pád = jak komu = protekcionál

16. pád = kdo s kým = kopulativ
17. pád = co na co = prezervativ