Page 2 of 6

Re: Podtemno

Posted: 13:25 15. Mar 2009
by Krata
Podtemno bude asi spíše pro zkušenější hráče, kterým nebude vadit trochu osamocenost, proto sem tam přestal hrát já.. v té době sem tam byl po většinu času skoro sám, jen na večer výprava...

Ted je podtemno hodně pěkné a je škoda že tam nidko nehraje.. chce to přilákat nové hráče nebo čekat, až někdo přijde.. problém je že lidi choděj po jednom, samotnejm se jim tam nelíbí a zas odejdou

Re: Podtemno

Posted: 13:27 15. Mar 2009
by Kiri
Krata wrote:Podtemno bude asi spíše pro zkušenější hráče, kterým nebude vadit trochu osamocenost, proto sem tam přestal hrát já.. v té době sem tam byl po většinu času skoro sám, jen na večer výprava...

Ted je podtemno hodně pěkné a je škoda že tam nidko nehraje.. chce to přilákat nové hráče nebo čekat, až někdo přijde.. problém je že lidi choděj po jednom, samotnejm se jim tam nelíbí a zas odejdou

no to vystihuje jeden starej neodpustitelnej problem, kterej si asi nikdy nevodpustim vytahnout!!!.... ale je trapnyho to rozebirat do nekonecna i po roce a 1/4... :evil:

Re: Podtemno

Posted: 13:50 15. Mar 2009
by igor
2Kiri: mě právě hrát jedno a to samý co sem se naučil nebaví... tebe baví napřed expit na jezevcích, pak plivníky.. a podle stejnýho schématu jet každou postavu?

Re: Podtemno

Posted: 13:57 15. Mar 2009
by Kiri
igor wrote:2Kiri: mě právě hrát jedno a to samý co sem se naučil nebaví... tebe baví napřed expit na jezevcích, pak plivníky.. a podle stejnýho schématu jet každou postavu?
je videt ze hodne sledujes moji hru...neni to treba, ale neni to objektivni...btw zacal sem na krabech a jedu si porat stejne charakter...Art je maximalne odlisnej od Daniela :roll:

edit: mam druhou postavu!!!

Re: Podtemno

Posted: 14:06 15. Mar 2009
by Lord_Berserk
aneb hardcore player... nejstarsi postava s nejnizsim levelem :mrgreen: :mrgreen: rejp rejp rejp

Re: Podtemno

Posted: 14:08 15. Mar 2009
by igor
Kiri wrote:je videt ze hodne sledujes moji hru...neni to treba, ale neni to objektivni...btw zacal sem na krabech a jedu si porat stejne charakter...Art je maximalne odlisnej od Daniela :roll:
Reagoval sem na tohle
Kiri wrote: proc se ucit neco novyho, zvykat si na neco novyho, kdyz se leta ucim hrat jenom tam co hraju
napřed píšeš, proč si zvykat na něco novýho a učit se něco novýho... a pak napíšeš, že Art je maximálně odlišnej od Daniela :) Tak to asi nejedeš pořád to samý ne? ;)

Re: Podtemno

Posted: 15:24 15. Mar 2009
by Kiri
igor wrote:
Kiri wrote:je videt ze hodne sledujes moji hru...neni to treba, ale neni to objektivni...btw zacal sem na krabech a jedu si porat stejne charakter...Art je maximalne odlisnej od Daniela :roll:
Reagoval sem na tohle
Kiri wrote: proc se ucit neco novyho, zvykat si na neco novyho, kdyz se leta ucim hrat jenom tam co hraju
napřed píšeš, proč si zvykat na něco novýho a učit se něco novýho... a pak napíšeš, že Art je maximálně odlišnej od Daniela :) Tak to asi nejedeš pořád to samý ne? ;)
Spis to bylo mysleny od tak rozdilny hry jako je podtemno a povrch...Matriarchat, Drowstina a jak se pise vejs, je to pro hodne zkuseny hrace, takze spis se podvolim svym moznostem, nez se precenovat a kazit hru ostatnim...duvod proc taky nechodit tolik v parte. Zjednodusene: Chci si hru uzivat a ne se trapit esli hraju podle prectav ostatnich a pravidel serveru!!! Podle sebe soudim tebe --> asi vecinu hracu, prevazne novacku nejspis uvazuje stejne, nebo podobne jako ja

Re: Podtemno

Posted: 15:26 15. Mar 2009
by Kiri
Lord_Berserk wrote:aneb hardcore player... nejstarsi postava s nejnizsim levelem :mrgreen: :mrgreen: rejp rejp rejp
no esli myslis Arta? tak je urcite mladsssi nez vecina high lvlu :D a na lvly se nehraje jak pravil Rejty...tak sem na to vsazel.

Re: Podtemno

Posted: 17:41 15. Mar 2009
by Arsen
Já moc nechápu proč každej bere podtemno jenom duergaři-drowové, jsou tam i jiný rasy co by se daly hrát svirfneblin,kobold,hiran,černý skřet. Já si nemyslím, že by podtemno nutně muselo bejt pro zkušený hráče, vše se dá naučit, i kdyby "zaběhu", argument typu "proč se učit něco novýho, když tohle funguje", tak jsme timhle stylem ještě u opic. Podtemno je pěkně udělaný a možná by bylo k dobru ho trochu "zmenšit" přijde mi ,že třeba v hagolu by to nebyl vůbec problém to město, takhle je třeba lokace kde je jenom chrám tuším Helgarona a to je prakticky vše. Takhle to celkově hrozně od sebe odděluje hráče, si vemte třeba v Ivory je vše hlavní v jedný lokace, lidi se rychle najdou při nákupech, vyspání,.., ale když máte Hagol roztaženej po asi 5 lokací a pak ještě lokaci s krámkama udělanou dokola, tak se blbě někdo najde. Potom jak bylo řečeno chtělo by to ze začátku hrát spíše "nenásilně".

Re: Podtemno

Posted: 17:52 15. Mar 2009
by Kiri
Souhrnem, sem po smireni se s koncem Daniela zacal dost konzultovat novou postavu s hracema co s "novotama" udajne uz zkusenosti meli. Po vsech moznejch alternativach mi neprisli ani subrasy jako nejaky plus. Navic k cemu je ted Hag Grar??? Po tomhle topicu nemam vubec jasno co se na Thalii deje co se od hracu ceka a jak se mam chovat. Podtemno - Nehorsi zlo, Hag grar - Zlo, Karathsky kralovstvi Dobrota sama...?!

Hraje tu aktivne aspon 50 hracu?! Pac jestli ma bejt vsude alespon 5? tak to asi nepokreje vsechny alternativy co se nabizi.

EDIT: Kolobeh servru se akroat zrychluje. --->> stejne to azse nikdo nepochopi

Re: Podtemno

Posted: 17:54 15. Mar 2009
by Rejty
S tím, že ty města nejsou řešená moc aby se lidi potkávali, souhlasím. Možná to časem trochu překopeme.

Re: Podtemno

Posted: 20:46 15. Mar 2009
by nomis_b
ja to tam mel rad... strasne rad.. uprimne bych se tam i vratil, kdybych uz nemel ta rozjetou postavu v Nordovych kladivech a nebylo proti pravidilum tocit se jak zrovna vitr fouka...

Co jsem miloval:
Bezvadne lokace (pohledove)
spoutani lokaci podel tematiky
opravdu hooodne lokaci
neco, co sem neznal, neco noveho
muceni ostatnich hracu :twisted:

Proc sem odesel:
Hral jsem tam pres 2 mesice sam(tim myslim UPLNE sam) :?

Pokud nejni dolu priliv novejch hracu, nebo alespon k temne strane, toz to je fakt silene.. nezbyva nic jineho nez creepit, protoze lovit v 1 na povrchu je o hubu, DM o samotare nezakopne.. proste nejde to hrat sam. To nove temne mesto doufam tem stykum hodne pomuze.

ale pristi navrat k temne strane bych videl spis jako duergar, je to takove jednodusi ve strukture a pravech. Pokud drowi rodina nema alespon 2 knezky, 1maga a 1bojovnika, je nehratelna.

Epilog: Nekdy bych se rad vratil do podtemna s Melzarem a zbicoval Berse jako za starych casu a sli bychom na povrch rozsevat zkazu..... :twisted: :twisted:

Re: Podtemno

Posted: 12:15 16. Mar 2009
by DenGrasse
Myslím, že to Kucik popsal velmi dobře. Já bych byl teda shovívavější, když jste tam začínali, chtěli jste si užít ti tituly, funkce atd. ...

Na druhou stranu, mít kněžku která rozhoduje o všem na 1. lvl. je trochu nesmysl. NWN (a DnD obecně) je levelovej systém a pravidla i hráči automaticky předpokládají, že funkce třeba u NPC budou odpovídat jejich levelům (velekněžka bude acrikruťák atd.). Postavení PC, která působí v tomtéž systému, by mělo logicky být bráno stejně, kněžka na 1-5. lvl bude tedy jen učednice a bude se chvět v obavách o život ze strany konkurence. Vyšší kněžky ji budou týrat a ukládat zlomyslné úkoly atd. A dům v čele stakovou kněžkou bude slabý, nevýznamný a vystaven dennímu riziku vyhlazení...

Doporučil bych DM vygenerovat několik silných domů drowů a zavést nějaká stála pravidla o členství, aby se nové postavy musely snažit do domu dostat a být přijaty a to teprve na vyšších lvl.

--------------------------------------------------

Já sám jsem se na Podtemno docela těšil, ale nechtěl jsem s první postavou na Thalii chodit rovnou do Podtemna, tak jsem hrál na Povrchu a při mé rychlosti (téměř záporné :-) ) expení asi ještě u postavy nějakou dobu) řádově v desítkách let :-) ) setrvám... :mrgreen:

---------------------------------------------------

K té rozlehlosti světa jsem chtěl říct, že už jsem na to taky myslel. v Thalii je spousta prázdných lokací, které nedělají nic jiného než doplňují mapu světa do jakési pravidelnosti. To v podstatě vůbec není třeba - kdyby se vypustily, snížila by se velikost modulu asi tak o 1/3...

Ta velikost měst je značná, navíc jsou stavěná tak aby byl využit celý jejich potenciál, což je imho zbytečné, protože postavy lítají po celém městě...

Na starém EfU bylo zcela excelentní Podtemno (proto jsem ho na Thalii nehrál, neboť tohle bylo vynikající) s úžasnou myšlenkou, kde centrem bylo Sanctuary, město uprchlých otroků v Podtemnu, kteří osídlili opuštěnou svirfneblinskou metropoli Dunwarren, měli dohodu se stínovým drakem o ochraně a obchodovali/válčili s drowy, beholdery a illithidy... prostě nádhernej svět. Dneska už se na něj nepodíváte, pač je zrušenej a pokračuje novym modulem Archipelago, kterej je už celej na povrchu. Ale myšlenka byla jednoduchá: celá modul měl něco jako centrální lokaci, kde se potkávala drtivá většina postav, odehrávaly se tam obchody mezi PC. Byly tam skvělé hráčské frakce, Stráž, Rytířské řády atd.

V tomto kontextu je chybou Thalie už jen samotné rozdělení do mnoha obyvatelných míst. Vezmeme-li v potaz velikost světa, bylo by vhodnější, kdyby Alwariel byl jen jednolokační město se sídlerm elfí královny a většina elfů žila v lesích, Kel-a hazr ne o mnoho více než stanový tábor obklopující pevnost místodržícího ehm - čeho je to vlastně místodržící? on má nad sebou nějakého pána?) a kdyby Karatha nebyla o mnoho víc než opevněný palác vládce plus náměstí a k romu nějaké podhradí nebo předměstí, obehnané maximálně lehkou palisádou. Celý modul je prostě pojat velmi rozmáchle v poměru k počtu kráčů, kteří tam vůbec můžou hrát (a který, na rozdíl třeba od EfU, není ani naplněn).

Re: Podtemno

Posted: 12:38 16. Mar 2009
by Rejty
Jo, ta roztříštěnost Podtemna je pravda. Něco s tím udělám, aby se hráči dobře setkávali a měli možnost hrát spolu. Na povrchu to podle mě takovej problém není, ač máš pravdu, že třeba v Karathe se hráči dost míjejí.

Mě napadlo exteriér těch město dost osekat. A propojit Hagol a Charaxs teleportem. Tj. by se z toho vlastně udělalo jedno město. Do všech částí by se muselo jít přes ,,náměstí", který by nešlo obejít mnoha směry jako teď. Na tom náměstí by byl daný teleport.

Nebo napadá někoho něco lepšího? Moc se mi nezdá zrušit města a udělat z nich jedno. Že by drowové a duergaři žili na jednom místě... Aš by se to tím vyřešilo.

Re: Podtemno

Posted: 12:46 16. Mar 2009
by DenGrasse
Na jednu stranu je škoda ty města rušit, pač sou určitě malebný... ale na druhou stranu by možná bylo lepší mít něco jako souměstí nebo jednotlivé čtvrti... třeba jako pevnost před východem na povrch (v Hag graru), kde by byli posádkou drowové i duergaři a drželi něco jako stráž proti vpádu z povrchu a zároveň by to sloužilo jako základna pro raidy. To by otvíralo cestu široké škále intrik ze strany mocnějších měst a rodin v Podtemnu, které by do města vysílaly své vyslance, zřizovaly tu enklávy a zanikaly podle potřeby... prostě takový frontier, ne úplně klasické drowí město, s mnohem komplikovanějšími vztahy než obvykle. Tím by se zdůvodnilo, že tu mohou být všechny rasy při jiných než drowsky rigidních poměrech.