Page 2 of 2

Re: NPCs

Posted: 22:51 13. Dec 2010
by Daanri
Takze ake scripty nechat NPCckam? Vedel by si to kuciku nak zosumarizovat? Hlavne ma zaujima co u obyc obyvatela co bude v lokacii?

Napr.

Straze

- nechat vsetky scripty
- nastavit promennou - AI_NOWALK int 1

Obchodnik

- vymazat vsetky scripty
- nastavit promennou - AI_NOWALK int 1

Obyvatel

- ???

Re: NPCs

Posted: 12:06 14. Dec 2010
by kucik
Všem NPC nechat minimálně
OnSpawn
OnDeath

Obchodníkům nechat pouze
OnSpawn
OnDeath
OnConversation
nastavit promennou - AI_NOWALK int 1

NPC, které mají chodit, příp. nějak reagovat nechat
OnSpawn
OnDeath
OnConversation
OnHeartbeat

Strážím
nechat vše
nastavit promennou - AI_NOWALK int 1 (pokud nemají chodit)

Doufám, že takhle by to snad mělo být ok.

Re: NPCs

Posted: 17:00 13. Jul 2013
by J.F.Payne
Mně spíš zajímá, jak strážným nastavit, aby chodili... a dá se určit trasa, po který budou mašírovat?

Re: NPCs

Posted: 17:13 13. Jul 2013
by Amber
J.F.Payne wrote:Mně spíš zajímá, jak strážným nastavit, aby chodili... a dá se určit trasa, po který budou mašírovat?
Trasa určitě nastavit jde (viz NPC na farmách východně od Karathy), NPC pak po ní chodí stále dokola sem a tam. Mrknu se, jestli najdu, jak se to nastavuje.


Edit:
Podívala jsem se na to a co se trasy týče...

Zkus teda nastavit NPC nějaký specifický tag, např. li_clovek01.
Nastav té postavě skript nw_t0_walk.
Vytvoř vedle postavy kontrolní bod WP_li_clovek01_01.
Udělej za sebou několik kontrolních bodů jako osu "trasy", kudy má NPC chodit. Další body pojmenovávej WP_li_clovek01_02, WP_li_clovek01_03, WP_li_clovek01_04,...
Když pak v toolu na tu postavu klikneš, mezi kontrolními body se objeví spojující bílá linka. NPC bude chodit po lince tam a zpátky.

Snad ti to pomůže. :)

Re: NPCs

Posted: 15:52 22. Aug 2013
by -RoF-
Jde nastavit, aby NPC při rozhovoru šeptalo?
Abych nerušil spamem rozhovoru ostatní?

Re: NPCs

Posted: 15:55 22. Aug 2013
by kucik
Určitě to nějak jde. Hledej něco jako private dialog. Bude to buď v nastavení rozhovoru, nebo při spouštění toho dialogu.

Re: NPCs

Posted: 16:01 22. Aug 2013
by -RoF-
kucik wrote:Určitě to nějak jde. Hledej něco jako private dialog. Bude to buď v nastavení rozhovoru, nebo při spouštění toho dialogu.
Okey otestuju. Zatím je na to čas, ale ptám se předem no.

Ještě otázka mám v rozhovorech použít nastavení, aby NPC rozlišovalo jestli mluví s holkou nebo s chlapem? Já jen aby neměl kecy třeba Ryudern a tak :D

Re: NPCs

Posted: 16:10 22. Aug 2013
by kucik
Pokud se ti chce, tak bych tam to rozlišování dával.

Re: NPCs

Posted: 16:11 22. Aug 2013
by -RoF-
kucik wrote:Pokud se ti chce, tak bych tam to rozlišování dával.
Dobrá zkusím si s tím pohrát.

Re: NPCs

Posted: 11:53 04. Sep 2013
by Puxina
Jak nastavit NPC frakci? A nebo to pak někdo udělá?

Jde mi hlavně o přátelskou a o přátelskou pro všechny bez rozdílu rasy.

Re: NPCs

Posted: 13:17 04. Sep 2013
by Rejty
Jak nastavit NPC frakci? A nebo to pak někdo udělá?
Ve vlastnostech bytosti najdeš nastavení frakcí, nevím, zda jsou ve WB modulu k dispozici ty thalijské.
Jde mi hlavně o přátelskou a o přátelskou pro všechny bez rozdílu rasy
To je pravý neutrál a pravý nepřítel.

Re: NPCs

Posted: 13:18 04. Sep 2013
by Puxina
Rejty wrote:
Jak nastavit NPC frakci? A nebo to pak někdo udělá?
Ve vlastnostech bytosti najdeš nastavení frakcí, nevím, zda jsou ve WB modulu k dispozici ty thalijské.
Jde mi hlavně o přátelskou a o přátelskou pro všechny bez rozdílu rasy
To je pravý neutrál a pravý nepřítel.
Ok díky, mrknu na to.