Page 2 of 2

Re: Carozpyt

Posted: 11:38 31. Mar 2009
by Theogil I
Jasný, jasný já se neprů, jen mě to zajímalo a koukám se to jinak, to se snad smí ne? :lol:

Kucik:
Já si nemyslim, že by s tim cena a dostupnost měly moc co do činění. V bioware se rozhodli, že číst svitky přes UMD je těžší, než přes čarozpyt a myslim, že to má smysl, protože čarozpyt by pak bylo je trochu očesaný UMD.
Já:
Mě zase přijde čarozpyt jako podstatně lepší než UMD, každých 5 bodů +1 SR, možnost využít counterspell, třeba pokud jsem hrával bárda hrnul jsem to právě přes čarozpyt a lepší na counter než zaklínač s čarozpytem je jen měňavka v raksche co mě tak napadá. Spíš si myslím, že můj pohled je založen na zkušenosti jak jsem co používal, opakuji nic nezpochbňuji.

Re: Carozpyt

Posted: 11:50 31. Mar 2009
by DenGrasse
Nevim přesně jak se upravovaly časy u jinejch craftů,a le mě časy pro alchymii přijdou tak akorát, než člověk vyrobí nějakou dávku lektvarů, trvá to dost dlouho... a jak se tady psalo, jsou to spotřební věci, na rozdíl od mečů atd. Myslím, že výroba spotřební věci by měla zabrat řádově menší čas než nespotřební, čistě pro vyváženost.

Pro craft svitků jsem všema deseti už dlouho, s lobbyingem jsem přestal když mi kucik vysvětlil v čem je problém (což už dneska zase nejsem schopen zopakovat, ale pamatuju si, že mě přesvědčil :D ), takže pokud to jde, sem s ním. Nicméně, Rejtyho obavy chápu a jsem velmi silně pro, aby se tento craft omezil na kouzlící povolání (jako v originálním bioware craftu).
Možné postupy pro jeho implementaci jsem už s kýmsi diskutoval dřív, snad se to někde dá dohledat (výroba papíru/pergamenu, jeho očarování, magické pečetidlo, které uzamkne kouzlo atd.).

Re: Carozpyt

Posted: 23:08 31. Mar 2009
by Prometheus
VOV... ste sa nejak rozbehli. OK OK to znamena ze ak som bard tak citat zvitky mozem aj cez UMD a carozpyt vobec nepotrebujem?
Som myslel ze na citanie zvitkov je carozpyt nevyhnutny a UMD len umozni citat aj zvytky ktore nie su primarne urcene pre barda.
Hmm tak to je fajn.UMD ide cez charizmu takze u barda je to vyhoda a bardskou piesnou si body dovednosti dokazem docela slusne podvihnut....
OK dakujem za info.

Re: Carozpyt

Posted: 07:48 01. Apr 2009
by photter
spellcraft se bere hlavně kvůli bonusu k sejvům, to čtení svitků je jen takovej vedlejší produkt

Re: Carozpyt

Posted: 22:00 01. Apr 2009
by fuxxo
ked sa tu rozobera carozpyt tak mi neda sa nespytat...
neviete niekto ako sa pocitaju tie "sejvy" ?
rata sa tam aj bonus z predmetov, pripadne nejaky boost napr. lisci mazanost alebo bardska piesen ?

Re: Carozpyt

Posted: 22:09 01. Apr 2009
by Arsen
fuxxo wrote:ked sa tu rozobera carozpyt tak mi neda sa nespytat...
neviete niekto ako sa pocitaju tie "sejvy" ?
rata sa tam aj bonus z predmetov, pripadne nejaky boost napr. lisci mazanost alebo bardska piesen ?
Nejsem si jistej, ale myslím si, že je to +1 savy ( proti kouzlům ) za každých 5 bodů čarozpytu a jinak jakkýkoliv boosty a písně se sčítají, ale nevím jak to funguje když bard zazpívá a zvedne to třeba ( +10 čarozpytu ) tak jestli to dá +2 savy.

Re: Carozpyt

Posted: 22:10 01. Apr 2009
by kucik

Re: Carozpyt

Posted: 23:56 02. Apr 2009
by Prometheus
Vsetko sa to scitava... bardske piesne su proste uzasne, nesahejte mi na ne :twisted: