Page 2 of 14
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 18:55 14. Apr 2009
by Sveneld
trochu oftopic s tim stahovanim toho postihu do charisma - jako nekdo kdo ma imunitu na jedy a paralyzu(hlavní plusy) a pritom jen ECL 1 (!) me prijde fest silnej !!
takze nejaka ta nevyhoda je na miste..
takze hosi jsou silny ale hnusnejsi jak to prase
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 19:01 14. Apr 2009
by Morendred
Czech_Luthor wrote:Chceš mi říct že je trpaslík individualista? Tak tos mě pobavil, trpaslíci převážně žijou ve skupinách... Půl-orci ne, ale trpošové žijou vždy v nějaký skupině (kromě trolobijců ty jdou a zabíjej vše co najdou dokud neumřou

)
To ze trpaslici zijou ve skupine, jeste neznamena ze nejsou individualisti. ( Ale trolobijci nejak do NWN nepatri

)
Jinak co se tyče tady toho charizma se vždycky špatně řešila protože podle toho co piše patří k charizmě i inteligence tupa blondynka nikoho nepřesvědčí ale tupy hitler taky ne.
Iteligence jenom dokaze podporit (pokud proslov zni duveryhodne), ale neni nezbytna.
Podla mna je celej system trosku divnej a blbej co se tyka charizmy. Charizma by mala brat do + na rozne presvedcovanie a charizma do - by sa mala brat na zastrasovanie. Holt nekdo peknej vas presvedci peknymi recami ale holt nekdo skaredej vas presvedci tym ze vas zastrasi a bojite sa ho, preto splnite to co chce.
A tohle je presne priklad toho, ze Charisma nema nic spolecneho se vzhledem.
Charisma je v podstate umeni vyuzit vzhledu, znalosti, situace a to jakekoliv.
Rekl bych ze je hodne spjata se sebeduverou. Charimaticky clovek (bytost) pouta pozornost a snadno ovlivnuje ostatni a to at presvecovanim nebo zastrasovanim.
Jeste k trpaslikum, ti jsou hrdi na svuj narod, pokud se jedna o svet. Pokud jsou ovsem jenom mezi trpasliky, tak jsou hrdi na svuj klan. Pokud maji kolem sebe jenom svuj klan, tak jsou hrdi na svoji rodinu. A tak dale. Proto jsou v podstate individualiste, kteri se nedaji jenom tak presvecit, cimz se ale zaroven snizuje jejich schopnost presvecit nekoho jineho.
Tedy alespon takhle to vidim ja.

Re: Realie vs sila buildu
Posted: 19:19 14. Apr 2009
by GetFirstPC
Sveneld wrote:trochu oftopic s tim stahovanim toho postihu do charisma - jako nekdo kdo ma imunitu na jedy a paralyzu(hlavní plusy) a pritom jen ECL 1 (!) me prijde fest silnej !!
takze nejaka ta nevyhoda je na miste..
takze hosi jsou silny ale hnusnejsi jak to prase
Hral jsi někdy za duergara imka na jedy a paralizu neni nic moc extra v podtemnu se hodi jink bys tam nenaexpil vubec nic tam jsme ještě nenašel nic krom fertoxu co by nemělo jed. Jinak palcek ma imku na strach a choroby a to nema rasovou ale imku z vpovolani a taky mu nejdou hody do minusu.
Edit: Ktomu nepočitam že paladin je proti BG něco jako kyklop proti červovi a přitom by mělo bejt zlo vyhodnějši. Ale nic buildově je to udělane takhle at je to nevyrovnane jak chce kdyš je temne požehnani variace paladinske aury pro zle tak by stejně jako u te paladinske neměla dostavat postihy.
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 19:41 14. Apr 2009
by Sveneld
ostatni ty imky nemaji
btw si myslim ze sem schopnej to tam dole uhrat
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 20:07 14. Apr 2009
by Rejty
Sveneld wrote:btw si myslim ze sem schopnej to tam dole uhrat
Tak šup dolů v rámci akce oživ Podtemno!

Re: Realie vs sila buildu
Posted: 20:20 14. Apr 2009
by kucik
GetFirstPC wrote:
Hral jsi někdy za duergara imka na jedy a paralizu neni nic moc extra v podtemnu se hodi jink bys tam nenaexpil vubec nic tam jsme ještě nenašel nic krom fertoxu co by nemělo jed.
Promin, ale to neni pravda. V podtemnu jsem hral dost dlouho a jed tam ma dost veci. Zkus si hrat za neco, co tu imku nema a pak teprve zjistis, co vsechno je jedovaty. Imunita na paralyzu a jed je sakra dobra vec.
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 20:38 14. Apr 2009
by Krata
GetFristPC: tak jakto že má imku jen Duergar a ne takovej drow nebo i další rasy, je to velká výhoda duergara.. nedělej z toho mín než to je
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 20:45 14. Apr 2009
by Rejty
Drow má magickou odolnost a + do charisma a inteligence.
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 20:46 14. Apr 2009
by Daanri
No proste kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, nechapem o com sa tu dohadujete.

Re: Realie vs sila buildu
Posted: 20:48 14. Apr 2009
by Neithan1
Rejty wrote:Drow má magickou odolnost a + do charisma a inteligence.
k cemu mi to je ? kdyz jedu prez OC ?

vy vubec nerozumite pavrbildum
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 22:21 14. Apr 2009
by Sveneld
Rejty wrote:Sveneld wrote:btw si myslim ze sem schopnej to tam dole uhrat
Tak šup dolů v rámci akce oživ Podtemno!

tak mam svyho hakima

- i kdyz mozna nekdy casem - kdo vi ...
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 22:29 14. Apr 2009
by Czech_Luthor
Morendred wrote:Czech_Luthor wrote:Chceš mi říct že je trpaslík individualista? Tak tos mě pobavil, trpaslíci převážně žijou ve skupinách... Půl-orci ne, ale trpošové žijou vždy v nějaký skupině (kromě trolobijců ty jdou a zabíjej vše co najdou dokud neumřou

)
To ze trpaslici zijou ve skupine, jeste neznamena ze nejsou individualisti.
( Ale trolobijci nejak do NWN nepatri
)
Nonono... Trolobijec je normální trpaslík kterej udělal nějakej hřích a proto se chce očistit v hrdinné smrti v boji. Nic jiného To patří k Fantasy a NWN je fantasy
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 22:50 14. Apr 2009
by Marvin
Czech_Luthor wrote:Morendred wrote:Czech_Luthor wrote:Chceš mi říct že je trpaslík individualista? Tak tos mě pobavil, trpaslíci převážně žijou ve skupinách... Půl-orci ne, ale trpošové žijou vždy v nějaký skupině (kromě trolobijců ty jdou a zabíjej vše co najdou dokud neumřou

)
To ze trpaslici zijou ve skupine, jeste neznamena ze nejsou individualisti.
( Ale trolobijci nejak do NWN nepatri
)
Nonono... Trolobijec je normální trpaslík kterej udělal nějakej hřích a proto se chce očistit v hrdinné smrti v boji. Nic jiného To patří k Fantasy a NWN je fantasy
Presne! Koniec koncov som "trolobijca-trpaslicieho berserka" na Thalii hral... a na neho a jeho smrt casto spominam *nostalgicky povzdychne*
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 22:55 14. Apr 2009
by Krata
Daanri wrote:No proste kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, nechapem o com sa tu dohadujete.

tak tak
Re: Realie vs sila buildu
Posted: 09:35 15. Apr 2009
by Anderson I
Návrh: Co spíš, než upravovat BG a jeho záporný "bonus", to samé zavést u paladina (záporný "bonus" z char do savů) - nikdo by si neměl na co stěžovat a přijde mi to systémově čistší.
Imunita na paralýzu a jedy není velkou výhodou - a teď tu o Šípkové růžence, dědečku
