Page 2 of 4
Re: Záhady persistence
Posted: 18:01 29. Apr 2009
by innfra
A co trezor v bance ?
Re: Záhady persistence
Posted: 18:06 29. Apr 2009
by Kiri
innfra wrote:A co trezor v bance ?
Aaaaaj, no ten urcite bude fungovat. ... teda.. no vlastne pracuje na stejnym principu jako truhla..SKODA

Re: Záhady persistence
Posted: 18:07 29. Apr 2009
by innfra
tak reklamace, koupil jsem za 50k a nikde nebylo napsaný že se nesmí používat a navíc mi to při používání neblbnulo ani nepadal server
Re: Záhady persistence
Posted: 18:12 29. Apr 2009
by Kiri
innfra wrote:tak reklamace, koupil jsem za 50k a nikde nebylo napsaný že se nesmí používat a navíc mi to při používání neblbnulo ani nepadal server
kloubis moc informaci dohromady, stejnak asi bez rozumnyho vysledku

Re: Záhady persistence
Posted: 20:32 29. Apr 2009
by monstera
kucik wrote:Vim, že jsi mi jednou napsal, že ten script umřel na časovou prodlevu. Tou dobou byl nasazenej testovací server, kterej vykazoval i jiný chyby při práci s databází. Od té doby jsem o podobné chybě neslyšel.
Podstatný asi je kolik věcí a jakejch tam bylo. Pokud se tam ty věci uloží, tak se neztratí. Může se stát chyba při jejich obnově, ale v DB zůstanou a jdou z ní vytahat.
Tak jsem provedl test nové bedny ( pokolikáté už ?)
Vložil jsem do ní 2 valouny rudy titanu a 2 kusy rudy granátu. Oboje kraftem netknuté !
Při kontrole truhly za 3 hodiny nepřítomnosti na thalii tyto předměty v truhle nejsou ! A to ani neproběhl restart !
Stav je přesně takový, jaký byl v době, o níž byla řeč, že jsem o tom psal, i když jste se na to údajně podívali....
Potřebujete ještě podrobnější popis chyby ? Nebo ze mě stále budete dělat pitomce ?
Pokračování testu truhel :
z nové bedny jsem vyjmul 2 kusy rudy malachitu, kterou jsem tam uložil hned při prvním otevření bedny po jejím dodání ( psal jsem tehdy, že prvně vložené věci byl jediný materiál, který v bedně vydržel) a zkusil je brousit . NEJDOU ! Stejně jako kameny od zákazníka, který je měl v bankovním trezoru a jako dříví, na které si stěžoval M. Derta.
Jo to už jasné ?
Já chyby hlásím ne proto abych vážené božstvo obtěžoval,ale aby bylo možno je napravit !
Re: Záhady persistence
Posted: 22:08 29. Apr 2009
by DenGrasse
monstera wrote: Oboje kraftem netknuté !
tyto věci jsou součástí craftu (jsou vytěžené) a obsahují proměnné. to že jsi je dosud nezpracoval neznamená "kraftem nedotknuté".
Re: Záhady persistence
Posted: 22:23 29. Apr 2009
by monstera
DenGrasse wrote:monstera wrote: Oboje kraftem netknuté !
tyto věci jsou součástí craftu (jsou vytěžené) a obsahují proměnné. to že jsi je dosud nezpracoval neznamená "kraftem nedotknuté".
Jo a v tom případě jsou součástí kraftu i natrhané bylinky a pak mi řekni, co tedy vůbec lze do persistentní bedny dávat ? věci od Dobrodruha taky ne, tak už nic nezbývá...
Skutečnost je, že staré bedny bez problému uchovávaly jak suroviny, tak polotovary kraftu a neomezovaly jejich zpracování. Nové bedny jsou nedodělané, věci se z nich ztrácejí a mění se tak,že nejdou zpracovávat.
Tak jsou dvě možnosti - buď nové bedny dodělat, nebo se jich vzdát a používat staré.
A hlavně se ukřivděně netvářit, že si někdo dovolil něco kritizovat - i když spíše upozorňuje na chybu, kterou by bylo dobré odstranit.
Re: Záhady persistence
Posted: 09:41 30. Apr 2009
by kucik
To je ten sorrowuv barák? Jestli jo, tak tam bude celkem jistě problém v tom, že je v truhle 360(!!!) předmětů (když nepočítám stacknutý) a takhle dlouhou funkci prostě bioware engine nezvládne.
Poprosim Rejtyho, ať tam těch truhel dá víc a já to mezi nima rozházim. Pak udělám nějakej limit na počet předmětů v truhle. Víc jak stovku jsem jich tam totiž fakt nezkoušel strčit.
Re: Záhady persistence
Posted: 10:25 30. Apr 2009
by kucik
A nebo mi napiš, až budeš ve hře a já tam ty předměty postupně vyházim.
Re: Záhady persistence
Posted: 10:51 30. Apr 2009
by nomis_b
craft vyuziva jen TAG veci, kterej je originalni, takze ten by mel fungovat na 100%
ostatni promenne uz nejsou az tak dulezite.
Re: Záhady persistence
Posted: 10:58 30. Apr 2009
by kucik
nomis_b wrote:craft vyuziva jen TAG veci, kterej je originalni, takze ten by mel fungovat na 100%
ostatni promenne uz nejsou az tak dulezite.
Jseš si jistej, že nepoužívá resref? Tag by to mělo stopro udržet.
Re: Záhady persistence
Posted: 11:01 30. Apr 2009
by innfra
Jak je to teda s trezorem v bance ? Protože jestli se do něj nedaj odložit věci na craft, tak je to trapas a ten trezor mi je v podstatě na jednu věc... ohnisko duhy a jestli se z toho dělá násada, tak je taky zabitý a důvod proč jsem si ho pořizoval(ještě jsem se někoho ptal jestli to tam můžu strčit a bylo mi řečeno že jo, že nemá proměnný) nesplňuje protože perzistentní bedny jsou hold crash a nic tam nemůžu strčit, protože věci v invu jsou z 95% craftový, kam to mám strkat ? Spíš kam to maj strkat chary co unesou míň jak já... Nějak mi teda uniká pointa těch beden a sry že nečtu topiky v koši...(z topiku by se mělo teda něco vytáhnout... co z toho vzešlo a hodit to někam do infa alespoň, než to přesunout bez ničeho do koše{pak se objeví novej člověk a koš si většinou nečte a většinou nečte ani fórum dokud nenabourá}...)

Re: Záhady persistence
Posted: 11:19 30. Apr 2009
by nomis_b
kucik wrote:nomis_b wrote:craft vyuziva jen TAG veci, kterej je originalni, takze ten by mel fungovat na 100%
ostatni promenne uz nejsou az tak dulezite.
Jseš si jistej, že nepoužívá resref? Tag by to mělo stopro udržet.
hm, to je fakt. resref to taky potrebuje. ale ten je nutny pro vyvolani predmetu z databaze, takze sem na tom nejak ani neuvazoval, ze by to nemelo fungovat...
Re: Záhady persistence
Posted: 11:23 30. Apr 2009
by kucik
innfra wrote:Jak je to teda s trezorem v bance ? Protože jestli se do něj nedaj odložit věci na craft, tak je to trapas a ten trezor mi je v podstatě na jednu věc... ohnisko duhy a jestli se z toho dělá násada, tak je taky zabitý a důvod proč jsem si ho pořizoval(ještě jsem se někoho ptal jestli to tam můžu strčit a bylo mi řečeno že jo, že nemá proměnný) nesplňuje protože perzistentní bedny jsou hold crash a nic tam nemůžu strčit, protože věci v invu jsou z 95% craftový, kam to mám strkat ? Spíš kam to maj strkat chary co unesou míň jak já... Nějak mi teda uniká pointa těch beden a sry že nečtu topiky v koši...(z topiku by se mělo teda něco vytáhnout... co z toho vzešlo a hodit to někam do infa alespoň, než to přesunout bez ničeho do koše{pak se objeví novej člověk a koš si většinou nečte a většinou nečte ani fórum dokud nenabourá}...)

Uff, trezory a všechno normálně funguje. Je tam jen chyba s ukládáním proměnnejch, která se řeší. Problém byl se starou persistencí, o který jsme říkali, že se nemá používat.
Dál je tam problém, že trezor nezvládne hodně věcí - odhadem víc jak sto může být problém. To znamená, že tam musim přidat počítadlo a kontrolovat, kolik tam toho kdo strká.
nomis_b wrote:
hm, to je fakt. resref to taky potrebuje. ale ten je nutny pro vyvolani predmetu z databaze, takze sem na tom nejak ani neuvazoval, ze by to nemelo fungovat...
Resref ti je k něčemu, jen pokud je předmět v paletě. Pokud v paletě neni, tak ho neni možný zachovat ani v persistenci.
Pokud v paletě je a přesto ho persistence nezachová, můžem řešit kde je chyba.
Re: Záhady persistence
Posted: 11:26 30. Apr 2009
by nomis_b
kucik wrote:
Resref ti je k něčemu, jen pokud je předmět v paletě. Pokud v paletě neni, tak ho neni možný zachovat ani v persistenci.
Pokud v paletě je a přesto ho persistence nezachová, můžem řešit kde je chyba.
vsechny predmety z craftu jsou v palete. ale napr je tam :
craftovej mec reref: no_zb_dl_00_00_00
skriptem mu menim tag podle toho, z ceho je vyrobenej a taky mu menim vzheld, popis i prisuzuju vlastnosti