NWN Windows VISTA
Re: NWN Windows VISTA
Visty jsou super a to že na ně někteří nadávají je dáno jejich ignorancí a neznalostí. Zkus si udělat zástupce a do cíle napiš (včetně uvozovek):
"C:\Program Files (x86)\NWN\nwmain.exe" -dmc +connect thalie.pilsfree.cz +password heslo
Heslo samozřejmě nahraď heslem a cestu uprav podle své instalační složky. Pak přejdi na záložku kompatibilita, zaškrtni režim kompatibility, nastav Win XP SP2 a v nastavení povol jen Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI. Mělo by ti to jet.
A že máš mít nejnovější ovladače snad zmiňovat nemusím.
"C:\Program Files (x86)\NWN\nwmain.exe" -dmc +connect thalie.pilsfree.cz +password heslo
Heslo samozřejmě nahraď heslem a cestu uprav podle své instalační složky. Pak přejdi na záložku kompatibilita, zaškrtni režim kompatibility, nastav Win XP SP2 a v nastavení povol jen Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI. Mělo by ti to jet.
A že máš mít nejnovější ovladače snad zmiňovat nemusím.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: NWN Windows VISTA
Díky moc, mně ta trasa pomohla.jaara wrote:Visty jsou super a to že na ně někteří nadávají je dáno jejich ignorancí a neznalostí. Zkus si udělat zástupce a do cíle napiš (včetně uvozovek):
"C:\Program Files (x86)\NWN\nwmain.exe" -dmc +connect thalie.pilsfree.cz +password heslo
Heslo samozřejmě nahraď heslem a cestu uprav podle své instalační složky. Pak přejdi na záložku kompatibilita, zaškrtni režim kompatibility, nastav Win XP SP2 a v nastavení povol jen Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI. Mělo by ti to jet.
A že máš mít nejnovější ovladače snad zmiňovat nemusím.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Re: NWN Windows VISTA
To je hráčský klient, nikoliv DMakin wrote:Za to, ze o tom nevis, ja ovsem nemuzu...kucik wrote:To je fajn rada. Nevim o tom, ze by byl DM client pod linux
http://nwn.bioware.com/downloads/linuxclient.html
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: NWN Windows VISTA
Heh, kdyz uz chces byt chytrej, tak si alespon procti celej odkaz...kucik wrote:To je hráčský klient, nikoliv DMakin wrote:Za to, ze o tom nevis, ja ovsem nemuzu...kucik wrote:To je fajn rada. Nevim o tom, ze by byl DM client pod linux
http://nwn.bioware.com/downloads/linuxclient.html
Edit: mas tam navod jak rozchodit i DM clienta
running man...
Re: NWN Windows VISTA
Aha, tak -dmc parametr mi do posledního patche nefungoval. Zkusim, až budu doma. Moje chyba.akin wrote: Heh, kdyz uz chces byt chytrej, tak si alespon procti celej odkaz...
Edit: mas tam navod jak rozchodit i DM clienta
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: NWN Windows VISTA
Nechtěl jsem kvůli toho zakládat nové téma, ale na Windows 7 32b jede nwn absolutně v pohodě 
Zathirel Černokněžna
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Re: NWN Windows VISTA
Já mám zase problém na svém pc at už jsem to zkoušel ve WinXP nebo Vista64 nebo Win7-64 že se mi nwn pomalu a jiste rozlejzá po RAMce a když má cca 2Giga tak to padne .... což znamená real tak 30 -35min hrani na thalii pak to padne a je to v čoudu. Zkoušel jsem i zakazovat virtualní pamět ve woknech i dokonce jsem editoval *.ini soubory kde je nadetekováná velikost ram a ram na gpu pro NWN ale zatím nic nepomáhá
/ takže pak to dopadá tak že když jste v boji udělá to bum .... a jste mrtvý pak musím otravovat pány DM a vypadám jako podvodník který se odpojí při souboji. No když mi někdo poradí budu mu moc vděčný.
Jinak co se týka instalace v Linuxu tam mi hra jede .... jen nevim proč ve hrě nevidím svoji postavu :oD To bude ale asi nastavením grafické karty ATi v linuxu.
Jinak co se týka instalace v Linuxu tam mi hra jede .... jen nevim proč ve hrě nevidím svoji postavu :oD To bude ale asi nastavením grafické karty ATi v linuxu.
Re: NWN Windows VISTA
Ja prave instalujem nwn do Windows 7 64bit tak som velmo zvedavy na to
Re: NWN Windows VISTA
Dej pak skippe vědět jak jsi dopadl. Já teď jedu na 32b a v pohodě ale uvažuji o 64b, tak ať vím...
Zathirel Černokněžna
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Re: NWN Windows VISTA
Všetko fičí tak jak má, jak keby som ani nemenil systémGrunt wrote:Dej pak skippe vědět jak jsi dopadl. Já teď jedu na 32b a v pohodě ale uvažuji o 64b, tak ať vím...
Re: NWN Windows VISTA
Ahoj lidi a lidičky.
Takže po několika hodinách co jsem strávil na foru nwn.bioware.com jsem našl několik důležitých doporučení a změn ini souboru určených k tomu aby hra šla lépe a rychleji.
Jelikož hra NWN je stará a pamatuje ješte doby myslím že WinMe a je byla programována na jednojádrové CPU hned první změna co jsem našel se týkala právě zapnutí využívání všech jáder procesoru. Jestli jste si někdy při zapnutí nwn pustili správce úloh vždy jedno jádro bylo vytíženo a ostatní se jaksi poflakovala. Ano dalo se to zapnou ručne spřažení ale bylo to zdlouhavé. Pomoc je jednoduchá když zeditujete soubor nwnplayer.ini tak změňte hodnotu na Client CPU Affinity=-2 a poté co zapnete hru měla by běžet na všech jádrech vašeho CPU.
Problém č2 je spouštěním pod systémem Vista a Windows7. Změňte všechny *.exe soubory a nastavte kompatibilitu pro Windows XP Service Pack 2 a spustit jako Administrátor. Rozdíl jasně poznáte. (já ho poznal hlavně v Ivory kde mám už o poznání více FPS než předtím)
Problém č3 týkající se třpitivé vody pro majitele karet ATi jsem bohužel nenašel takže tuhle libůstku si mohou vychutnat snad jen ti co mají zelené srdce od NVIDIE.
Takže to vyzkoušejte a dejte mi vědět.
Takže po několika hodinách co jsem strávil na foru nwn.bioware.com jsem našl několik důležitých doporučení a změn ini souboru určených k tomu aby hra šla lépe a rychleji.
Jelikož hra NWN je stará a pamatuje ješte doby myslím že WinMe a je byla programována na jednojádrové CPU hned první změna co jsem našel se týkala právě zapnutí využívání všech jáder procesoru. Jestli jste si někdy při zapnutí nwn pustili správce úloh vždy jedno jádro bylo vytíženo a ostatní se jaksi poflakovala. Ano dalo se to zapnou ručne spřažení ale bylo to zdlouhavé. Pomoc je jednoduchá když zeditujete soubor nwnplayer.ini tak změňte hodnotu na Client CPU Affinity=-2 a poté co zapnete hru měla by běžet na všech jádrech vašeho CPU.
Problém č2 je spouštěním pod systémem Vista a Windows7. Změňte všechny *.exe soubory a nastavte kompatibilitu pro Windows XP Service Pack 2 a spustit jako Administrátor. Rozdíl jasně poznáte. (já ho poznal hlavně v Ivory kde mám už o poznání více FPS než předtím)
Problém č3 týkající se třpitivé vody pro majitele karet ATi jsem bohužel nenašel takže tuhle libůstku si mohou vychutnat snad jen ti co mají zelené srdce od NVIDIE.
Takže to vyzkoušejte a dejte mi vědět.
Re: NWN Windows VISTA
Potreboval bych pomoc....
Ted hraju nwn na notasu s win vista, ale kdyz ho chcem hrat na dvou uctech tak ten druhy uz nejde spustit-pise neplatne heslo nebo jmeno. Na win XP to slo vyresit pridanim tohoto radku
Neznate na to nekdo nejakou fintu? NWN neni original (v tom je ten problem).
Ted hraju nwn na notasu s win vista, ale kdyz ho chcem hrat na dvou uctech tak ten druhy uz nejde spustit-pise neplatne heslo nebo jmeno. Na win XP to slo vyresit pridanim tohoto radku
do windows/system32/drivers/ets/hosts ale na viste mi to proste s tim radkem nechce ulozit.127.0.0.1 nwmaster.bioware.com #nwn master server
Neznate na to nekdo nejakou fintu? NWN neni original (v tom je ten problem).
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Re: NWN Windows VISTA
A děláš to v administrátorský roli? Máš práva na změnu toho souboru?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: NWN Windows VISTA
Tak to nevim... je to velmi mozne ze v totom je problem
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Re: NWN Windows VISTA
V tom je určitě problém, ten soubor je standardně chráněný (jako skoro vše při zapnutém UAC). Musíš spustit editor s právy "pravého" admina.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.