Page 2 of 3

Re: Kreslení map

Posted: 12:50 17. May 2009
by Skipp
bola by to pecka, zvlast keby sa dalo na tie mapy pisat poznamky...ale kedze je to vsetko tak strasne vzdialene od reality tak sam zacinam uvazovat ze si zacnem rucne kreslit mapy,mohla by to byt sranda mat v izbe zalozku plnu pokreslenych map

Re: Kreslení map

Posted: 13:24 17. May 2009
by monstera
Skipp wrote:bola by to pecka, zvlast keby sa dalo na tie mapy pisat poznamky...ale kedze je to vsetko tak strasne vzdialene od reality tak sam zacinam uvazovat ze si zacnem rucne kreslit mapy,mohla by to byt sranda mat v izbe zalozku plnu pokreslenych map
Spíš bych uvítal jednoduchou mapu, ze které by bylo patrno třeba jen umístění lokací a jejich vzájená poloha, vnitřek lokací tam být nemusí.

Re: Kreslení map

Posted: 13:31 17. May 2009
by Raziel
Hracove poznamky na mape by sa mohli dat scriptom uchovat trebars na item. Tu je popis ako to funguje : http://nwn.wikia.com/wiki/Map_pin

Re: Kreslení map

Posted: 14:51 17. May 2009
by Daanri
Boze tak si mapu s lokaciami nakreslite, to je taky problem si spravit stvorcovu siet (napr na papier, alebo v exceli) a chodit jednu lokaciu za druhou a zakreslovat si tam lokacie ako na seba navezuju???? :roll:

Re: Kreslení map

Posted: 16:15 17. May 2009
by DenGrasse
Mapy navazujících lokací neřešíme,s tím přišel jen monstera a je to mimo mísu původního tématu.
je jasné, že mapy mimo hru si může nakreslit každý, tak to tady prosím nenavrhujte jako alternativu, je to něco úplně jiného a do diskuse o tématu to nepatří....

Re: Kreslení map

Posted: 16:18 17. May 2009
by Daanri
Mne je jasne, ze je to mimo topic, ale je to prave reakcia na tie povzdychy, ze radsej by chceli mapu navazujucich lokacii.

Re: Kreslení map

Posted: 17:09 17. May 2009
by monstera
Daanri wrote:Boze tak si mapu s lokaciami nakreslite, to je taky problem si spravit stvorcovu siet (napr na papier, alebo v exceli) a chodit jednu lokaciu za druhou a zakreslovat si tam lokacie ako na seba navezuju???? :roll:
JO, je to problém, je nedůstojené doby počítačové kultury si malovat ručně mapičku. Ať je v prodeji, třeba hodně draho, ale ať nemusíme jako v době Ištaru si malovat na čtverečovej papír !

Re: Kreslení map

Posted: 17:18 17. May 2009
by Daanri
Neni mozne aby byla v prodeji v hre, pokial viem tak moznost udelat nejde. Takze zostava jedine malovat ju rucne alebo v pocitacovej dobe si ju urobit na pocitaci, ale taktiez vlastnorucne. :lol:

Re: Kreslení map

Posted: 01:52 18. May 2009
by Phantorris
Nezlobte se na mě, ale jak může teoreticky kreslení map znít zajímavě, tak prakticky je to podle mě zbytečný.

Re: Kreslení map

Posted: 07:18 18. May 2009
by monstera
Phantorris wrote:Nezlobte se na mě, ale jak může teoreticky kreslení map znít zajímavě, tak prakticky je to podle mě zbytečný.
Já bych mapu souvislosti lokací velmi uvítal, protože se dost špatně orientuju a často bloudím a přicházím zcela jinam než jsem chtěl. Ale malovat si čtverečky by mne hodně otrávilo....

Re: Kreslení map

Posted: 07:42 18. May 2009
by Tretas
Můžeš si koupit čterečkovaný papír. :mrgreen: :mrgreen:

Re: Kreslení map

Posted: 08:38 18. May 2009
by kucik
monstera wrote: JO, je to problém, je nedůstojené doby počítačové kultury si malovat ručně mapičku.
Máš pravdu. Jsme v době počítačové revoluce. Otevři si místo bloku excel.

Re: Kreslení map

Posted: 09:20 18. May 2009
by kucik
ripatko wrote:Konecne...............


doufam, ze si najdu cas, ale katografie, to je to, co me láká....

zrovna nedavno mi mapa Thalie prisla " nedokonala" , tak kdyz se nebude nikdo zlobit, tak na ni zapracuji :)
Snaživosti se rozhodně meze nekladou.

Re: Kreslení map

Posted: 09:46 18. May 2009
by innfra
Ano excel to jistí, když najednou přechod do mapy ze severu ústí na východ nový lokace, to je skvěle řešený... mám podrobnou mapu v exlu a říkám dalo to zabrat, některý lokace se prostě nevlezou a musel bych tam narvat asi 30 prázdnejch polí říkající, tady nic neni, tady to pole je modrá kilomilionovo dlouhá čára přechodu, skákající přes oblasti magickou rychlostí vyšší, než je rychlost světla... :P

BTW když už jsme u těch map, včera jsem se strefil s někým komu se nelíbilo, že se domnívám co je dole za města a po pravdě se mu ani nedivim, že mu vadilo, že v podstatě používám ooc info, sic tvrdím jen, že se domnívám co je to za město, ale docela bych uvítal nějakej způsob jak si k otazníku přiřadit i jméno města in IC... dá se to někde vyštudovat IC quest v knihovně nebo musim zase chytat podtemňáka, kterej mi zdrhne i přes sražení a pak ryhlý výpis RP chytající ruky...?
:roll: :roll: :roll:

Re: Kreslení map

Posted: 10:35 18. May 2009
by Krata
Ono kdyby ses hrabal v knihovně a viděl tě DM, nebo na to DM upozornil (kdyby byl ve hře a že tam ted DM jsou celkem často) tak by ti ty informace i poskytl.. ale když s tim postava nemá žádné zkušenosti tak je pro ni podtemno jedna hrooooooooozně velká jeskyně s neznámýma městama a nějakejma budovama, kdo ví jakejma

Hráči podtemna si chytali otroky a ty jim pak řikali, co je kde za město a pár jich dokonce kreslilo mapy, hráči povrchu tohle ještě neudělali tak myslim že jména měst by neměli být tak známá