Tak k tomuto se musím také vyjádřit a to hned z několika důvodů:
1) Jsem také pracující a vstávám VELICE brzy - většinou kolem půl páté ráno.
2) Byla jsem na všech Q Bratrstva... nebo alespoň drtivé většině
3) Uvedený Q jsem hrála a Marvinovi jsem dříve pomáhala ten "spolek" rozjet
4) 1. příspěvek je plný naprostých nesmyslů a žvástů
Co se týče samotného Q, tak ten byl jen malou částí velmi vydařeného příběhu, který už hrajeme docela dlouho a nebyla v něm nouze prakticky o nic- dobrodružství, emoce, hádanky... i IC vztahy mezi postavami.
Pokud si dobře pamatuju, tak Jáchymova postava (Menhiri) byla na naprostém minimu Q Bratrstva. Dle počátečních otázek které tam padly soudím, že se Jáchym neobtěžoval ani přečíst kroniku aby věděl o co zhruba jde. Ale to by snad ani tak nevadilo.
Pokud ale už chceš někoho kritizovat, tak si sáhni do svědomí. Menhiri POŘÁD utíkala někam dopředu. I když jsme se měli držet spolu pohromadě. Což štvalo myslím nejen mě a také jsem to dávala hodně IC znát. Měli jsme být pokudmožno nenápadní, ale přesto naši cestu lemovaly (zbytečné) mrtvoly. Nicméně jsme díky tomu roztahání neabsolvovali jedno zajímavé setkání, a také někteří z nás přehlédli jasné stopy a nápovědu co máme dělat, což vyvrcholilo právě tím že jsme utekli doprovázejícímu trpaslíkovi. Kdyby z naší výpravy nebyl štrůdl, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. Je sice pravda, že audience byla naprostým fiaskem, nicméně vylízali jsme se z toho docela pěkně

Thalie a fantasy svět má určitá pravidla, takže je DM nemůže porušovat jak se mu zlíbí. Marvin to připravil skvěle a to, že ten Q někomu připadl chaotičtější než obvykle není a nemůže být jeho vina. Celkově hodnotím Q jako velice povedený příběhově, nikoli už zahraně. Což ovšem není Marvinova vina ale naše.
Co se týče délky Q, tak kdybys chodil častěji, věděl bys, že se vždy protáhnou - je potřeba je zakončit nějakou ucelenou pasáží. Nejde prostě říct "a dost". Pokuds spěchal, mohl ses z toho nějak IC dostat a zbytek party by to dohrál už docela vpohodě. Marvin není nelida, spíš naopak

Než teda budeš svalovat vinu na druhé, tak si zameť před vlastním prahem.
Marvinovy questy hodnotím jako ty nejlepší z nejlepších, jaké jsem na Thalii zažila - žádné přehnané zabíjení, jen zajímavé hádanky, dialogy a emoce. Takže skvěle doplňuje to, čeho se dá užít i bez DM. Navíc- není pravda, že by se členové spolku nescházeli. Lia s Dorenem nebo Durduin už podnikla pár slušných dobrodružství. A se Sintou jsme se pohádali kolikrát i mimo jakýkoli Q
PS: Druhý den ráno jsem vstávala v 4:30, což je ještě možná dřív než ty. Celý den byl sice prekérní, ale dalo se to přežít- a za ten zážitek to rozhodně stálo.
//edit: odpověď na dotaz co se u krále dělo byla myslím zřejmá - prostě jsme si tam jen tak napochodovali bez ohlášení a doprovodu. Kdybys tam dole nebyl sprostý a neuvěznili tě, tak by ti to náš doběhnuvší trpasličí doprovod moc pěkně vysvětlil.