Page 2 of 2

Re: Skrývání

Posted: 11:37 21. Jun 2009
by nomis_b
http://nwn.wikia.com/wiki/Spot
* +10 DC if the spotter is in combat.
* +5 DC if the target is standing still.
* -5 DC if the spotter is standing still.
* Size modifiers (tiny: +8, small: +4, medium: 0, large: -4, huge: -8).
* Area spot check modifiers.
* +5 DC for stealthed players (only), if they are in the back arc.
* +5 DC at night if the spotter does not have a light (or darkvision).
* -10 DC at night if the target has a light on them.

v cestine zhruba:
* +10 DC , kdyz je osoba co hleda v souboji
* +5 DC kdyz cil stoji na miste
* -5 DC kdyz osoba co hleda stoji
* velkost (miniaturni: +8, maly: +4, stredni: 0, velky: -4, obrovsky: -8).
* + za oblast modifikatory (hranicari maji neco venku, uvnitr mistnosti se jinak skryva..)
* + 5 DC pro skryté hráče (pouze), když je za hledajícím
* -10 DC v noci, když skrývající má světlo
* +5 DC pokud ten co hleda nema svetlo, nebo nocni vizi(darkvision) (jen v noci)

Z toho tech +20 napocitas s prehledem...

EDIT: preupraveno, at je to na jednom miste spravne podle pripominek George.

Re: Skrývání

Posted: 13:05 21. Jun 2009
by George
nomis_b wrote:http://nwn.wikia.com/wiki/Spot
* +10 DC if the spotter is in combat.
* +5 DC if the target is standing still.
* -5 DC if the spotter is standing still.
* Size modifiers (tiny: +8, small: +4, medium: 0, large: -4, huge: -8).
* Area spot check modifiers.
* +5 DC for stealthed players (only), if they are in the back arc.
* +5 DC at night if the spotter does not have a light (or darkvision).
* -10 DC at night if the target has a light on them.

v cestine zhruba:
* +10 DC , kdyz je osoba co hleda v souboji
* +5 DC kdyz cil stoji na miste
* -5 DC kdyz osoba co hleda stoji
* velkost (miniaturni: +8, maly: +4, stredni: 0, velky: -4, obrovsky: -8).
* + za oblast modifikatory (hranicari maji neco venku, uvnitr mistnosti se jinak skryva..)
* +5 DC pro skryte hrace (pouze), kdyz stojite zady k cily (nejsem si jisty timhle)
* +5 DC pokud ten co hleda nema svetlo, nebo nocni vizi(darkvision)
* -10 DC v noci, kdyz cil nema svetlo


Z toho tech +20 napocitas s prehledem...
* + 5 DC pro skryté hráče (pouze), když je za hledajícím, ne? a ne zády k němu
* -10 DC v noci, když skrývající má světlo
* +5 DC pokud ten co hleda nema svetlo, nebo nocni vizi(darkvision) (jen v noci)

A ještě bych dodal, že čím větší DC(TO), tím obtížnější uvidět skrytou postavu a čím nižší, tím lehčí uvidět skrytou postavu.

Re: Skrývání

Posted: 13:29 21. Jun 2009
by nomis_b
jop. nejak sem to proletel.

Re: Skrývání

Posted: 14:40 21. Jun 2009
by Prometheus
Ano, to vsetko je na wikine ale automaticky uspech ked hladajuci hodi 20 v tomto pripade neplati.
Ci?

Re: Skrývání

Posted: 15:56 21. Jun 2009
by Miky
Prometheus wrote:Ano, to vsetko je na wikine ale automaticky uspech ked hladajuci hodi 20 v tomto pripade neplati.
Ci?
Ovšem že neplatí, pak by skrývání bylo naprosto nepoužitelné.