Page 2 of 2

Re: Epic craft??

Posted: 10:31 26. Jun 2009
by kucik
Chtěl jsem dát aster3 varování, ale jelikož už jedno má a slíbenej byl dočasnej BAN na fórum, dostane onen BAN.

V tomhle vláknu se lidi snažili přeď oněma ironickýma příspěvkama o něčem bavit.

Ostatní prosim, aby se drželi tématu. (Téma není ,,Craft je špatný a měl by se zrušit.")

Re: Epic craft??

Posted: 10:32 26. Jun 2009
by nomis_b
černý vlk wrote: možná by šlo zvýšit potřebný lvl těch +5 výrobků nad 25. lvl, aby to opravdu bylo epické (ne 21. 22..), na druhou stranu zase snížit lvl těch výrobků, které mají poloviční bonusy, protože se třeba od těch nejlepších liší o 2-3 lvly a to mi přijde vzhledem k jejich hodnotám moc "blízko"
No to vychazis z predpokladu : nad 20 je EPIC.
ale 20 je proste jen cislo. Je jedno, zda to je 20, nebo 30.
Craft byl nakoncipovan od zacatku na 20, hlavne kvuli alchymii,kde se lvl promita do sily lektvaru.
Vice lvlu craftera mi prijde celkem zbytecne. Je to samozrejme moznost, jak delat craft dal.. ale rekneme si lide, co dosahli 20 lvlu zase neni tak mnoho. Jak by rekla Kora: Na prstech jedne ruky by si je spocital. To ja zas jako DM vidim, kdo ma jakej lvl v craftu. Maji ho jen lide, co jsou treba 6 hodin denne logli a crafti dokola.. jak by pak k tomu prisli lidi, co crafti 2hodky denne? to by uz ten craft nedodelali nikdy...
+ kdyz to vezmu tak, ze v kovarine sou 20lvly, ale jeste treba v ocarovani neni 20lvl, tedy jeste porad nikdo nedosahl Nejlepsich zbrani.. tedy i za skoro rok craftu i ti nejsilenejsi crafteri porad maji limity... to mi prijde jako ferove (ja vim, ze ocarovani je nejmladsi, takze je to tezke takhle nadnest).

A jinak jsem nevidel, ze by treba postavy na 12lvlu meli craft na 20lvlu. takze mi to taky prijde umerne dobe stravene ve hre.
Nevidim moc duvod nekoho omezovat v tom, kdyz stravi XX mesicu ve hre craftenim a pak vyrobek nebude moc pouzivat. Jina vec je, kdyz looti a ma XX tisic zlata na vyrobek od crfatera, ale nema potrebnej lvl na noseni.



jinac, celkove rozdeleni mezi lvly je dano klasickym NWN rozdelenim, tedy je rozdil se dostat z 1lvl na 2lvl , nebo z 19lvl na 20lvl.

Re: Epic craft??

Posted: 10:56 26. Jun 2009
by Grunt
Nomisi s tímhle celkem souhlasím. Doren má šiti 20lv cca od 18tého levelu a hraju ho asi 4 měsíce takže tohle je v pohodě. I když teda nehraji 6hodin denně, ale zase necreepím. Tohle vlákno bylo o tom "co dál?" Myslím že to tady bylo zodpovězeno a nastíněno. Takže pokud k tomu už nikdo nic nemá, klidně se to může zavřít.

Re: Epic craft??

Posted: 12:13 26. Jun 2009
by Glumišek
Mě se celkem líbil nápad s unikáty. Recept na unikát by byl součástí výrobního procesu, třeba jako lepidlo na kamínky, vyrobením unikátu by se tedy zničil (zapracoval do konečné věci). Tím by se zamezila hromadná výroba unikátních věcí, postup by byl bez "magické listiny" neopakovatelný. Unikáty by byli opravdu jedinečné kousky v jendnom či dvou vyhotovení na celém světě. Jejich výskyt bych nechal velmi náhodný a sporadický z největších pokladů světa a možná za významné zasluhy od DM (tady bych ale byl opatrný - DM je taky jen člověk a v záchvatu dobré nálady a chuti dělat někomu radost a potěšit ho tím by se pak mohli nastávat hloupé situace s vyústěním na fóru, že ten a ten dostal to a to, když to zrovna potřeboval .... však to znáte). Recepty by mohly být přenosné a prodejné třeba v aukcích (tj. nevázat jeho použití pouze na nálezce). Tohle by myslím bylo celkem zajímavé zpestření. Použití bych nechal jen epic. řemeslníkům, výrobu bych na těchto lvl nechal 100% a čas velmi velmi dlouhý, dovedu si představit i např. 20 reál hodin.

Re: Epic craft??

Posted: 12:39 26. Jun 2009
by Grunt
Glumišek wrote:např. 20 reál hodin.
To je dobrý nápad:) ale 20h?! To by ty věci museli byt tak +7 aby se to vyplatilo :D

Re: Epic craft??

Posted: 12:52 26. Jun 2009
by nomis_b
no, treba jak sou ted artefakty tak jsou sice krasne, ale jeste sem nevidel ve hre jedinej slozeny. Za pul roku sem potkal asi 10 ruznych kousku a pasoval ik sobe jen 2 z artefaktu na 3 casti (a to jeden mel podtemnan a jeden povrchnan :D )

Takze kdyby to bylo "nahodne" v dungu stejne, jako jsou ted artefakty, tedy jen v tech ULTRA tezkych se stejnou pravdepodobnosti, nevidel bych to jako "zaplaveni" serveru artefaktu. Vyroba 10 - 20 REAL hodin by byla primerena (ale otazka je taky, jeslti se na to nebude potrebovat XX jinych veci , ktere v souctu budou taky dvat treba 10 uz sami o sobe) a videl bych to opravdu na takove kousky, jako jsou i "dosud neslozene" artefakty (takze asi stejne ted jako hraci nevite, co cekat :roll: )

JInac je tam ten problem, ze to opravdu nebude drive, nez za pul roku.. to rikam predem a je mi to lito. Ale aspon se to mezitim nejak usadi a roztribi. Napr. aby artefakty nebyly jenom zbrane, ale i jine veci napr. plaste a pod.

Re: Epic craft??

Posted: 13:30 26. Jun 2009
by Glumišek
nomis_b wrote:no, treba jak sou ted artefakty tak jsou sice krasne, ale jeste sem nevidel ve hre jedinej slozeny. Za pul roku sem potkal asi 10 ruznych kousku a pasoval ik sobe jen 2 z artefaktu na 3 casti (a to jeden mel podtemnan a jeden povrchnan :D )

Takze kdyby to bylo "nahodne" v dungu stejne, jako jsou ted artefakty, tedy jen v tech ULTRA tezkych se stejnou pravdepodobnosti, nevidel bych to jako "zaplaveni" serveru artefaktu. Vyroba 10 - 20 REAL hodin by byla primerena (ale otazka je taky, jeslti se na to nebude potrebovat XX jinych veci , ktere v souctu budou taky dvat treba 10 uz sami o sobe) a videl bych to opravdu na takove kousky, jako jsou i "dosud neslozene" artefakty (takze asi stejne ted jako hraci nevite, co cekat :roll: )

JInac je tam ten problem, ze to opravdu nebude drive, nez za pul roku.. to rikam predem a je mi to lito. Ale aspon se to mezitim nejak usadi a roztribi. Napr. aby artefakty nebyly jenom zbrane, ale i jine veci napr. plaste a pod.
Mě se asi víc líbil ten model kdy pomocí "magického svitku" a jiných na něm uvedených přísad + věc z příslušného craftu pro který by byl svitek určen uděláš tu věc ještě lepší, jedinečnou a hodnou závisti. Celkem si i dovedu představit, že by to mohl být právě ten případ, kdy by se daná věc obohatila ještě o nějaké užitečné kouzlo 1x/den, to pro příklad.

Re: Epic craft??

Posted: 13:51 26. Jun 2009
by Sorrow
Stale jeste sou ve hre bajne casti artefaktu.
Kdyz to Rejty daval do hry, tak se premyslelo, ze po sehnani
vsech casti by nejaky crafter na nejvyssich urovni mohl tyto veci kompletovat.
Takze neco je jakoby pripravene pro high craftery.
Co vim,je uz dost lidi co u sebe ma i invu ruzne casti z pokladu.
Ale nikde neni videt zadna odezva od hracu, takze to casem trochu vysumelo.
Takze cerne bych to zase nevidel.

Re: Epic craft??

Posted: 14:21 26. Jun 2009
by Glumišek
Sorrow wrote:Stale jeste sou ve hre bajne casti artefaktu.
Kdyz to Rejty daval do hry, tak se premyslelo, ze po sehnani
vsech casti by nejaky crafter na nejvyssich urovni mohl tyto veci kompletovat.
Takze neco je jakoby pripravene pro high craftery.
Co vim,je uz dost lidi co u sebe ma i invu ruzne casti z pokladu.
Ale nikde neni videt zadna odezva od hracu, takze to casem trochu vysumelo.
Takze cerne bych to zase nevidel.
To jsem nevěděl, no tak to vidíte, vymýšlíme něco co už je vymyšleno. :wink: