Page 2 of 3

Re: Vraždy

Posted: 08:27 04. Jul 2009
by monstera
Grunt wrote:Miky, to s tím DM máš pravdu že by to bylo lepší kdyby ho měli sebou,ale tím můj souhlas končí. RP by aspoň podle mně měla být povinnost. Zajímalo by mě jak by se tvářila banda podtemňáků přepadnuvší nějakého povrchňana, ktery kolem nich s úsměvem proběhne a telem jim napíše že na ně vůbec nemá náladu :D Tohle je prostě blbina.
Sandra by na přepadání v dílně taky neměla náladu, ale to, že to vůbec je beztrestně možné za přítomnosti správce , bere Monsterovi náladu vůbec hrát...

Re: Vraždy

Posted: 08:41 04. Jul 2009
by Grunt
Heh, takhle sem to nemyslel. Já byl proti tomu, aby bylo možné napsat "já na to nemam náladu". Jako logické vyústění situace je začít řvát a přivolat pomoc :D Pak napsat zlodějům, ať někde počkají než je DM (popřípadě hráč armády) zatkne :D

Re: Vraždy

Posted: 09:23 04. Jul 2009
by Krata
Miky wrote:
artaxas wrote:o pár minut předtím sme přepadli a okradli v pokoji u škopku hráče
Ikdyž to není systémové, pokoje a spáči v nich jsou běžně zamčené. Ale samozřejmě záleží na postavě, někdo třeba hraje idiota.
hráč hraje zloděje tak myslim, že nějakej zámek neni problé

jinak řeči, že by ho normálně cyhtili stráže a tak, nejsou podmínka pro odmítnutí RP hry, hráčka potom mohla napsat a my by jsme vyhlásili pátrání, pak by Pako nebo druhej přišel do Karathy a tam by ho zabásli. Odmítnout RP hru, ještě proto že hráčke craftí, děláte si srandu? Jesli by se možná craft neměl zrušit aby jste si uvědomili, že tohle neni craft modul ale RP modul.

Na druhou stranu chápu, že hráčka neměla chut hrát, ale podle toho screenu se mi to zdá jako sprosté odkopnutí... samozřejmě se můžu plést ale to už se musí vyjádřit ten dotyčnej

Re: Vraždy

Posted: 10:01 04. Jul 2009
by Daanri
Na jednu stranu je mi protivne hrat prepady v meste a to myslim ako v hostincoch, dilnach a podobne. Podla mojho nazoru by taketo veci mali vyzadovat pritomnost DM, ktory moze zvazit reakciu okolitych NPC. Takze som proti takymto prepadom.

Na druhu stranu co sa tyka odmietnutia hrat prepad, by som to okamzite hlasil DM a ten by mal daneho hracovi strhnut xp alebo ho inac napomenut za ne-RP spravanie. Pozor nemilit si odmienutie zucastnit sa mucenia, na ktore niektori hraci nemusia mat zaludok. Mna osobne ked by "niekto" (ci podtemnak, ci zly povrchnak) prepadol, tak by som im slusne napisal, nech ma proste zabiju alebo obetuju, ale odmietam znasat mucenie svojej postavy, nie vsak, ze odmietam s nimi hrat prepad.

Re: Vraždy

Posted: 13:26 04. Jul 2009
by aster3
Krata wrote:
Jesli by se možná craft neměl zrušit aby jste si uvědomili, že tohle neni craft modul ale RP modul.
:mrgreen:

jeste bych dodal, ze upravovany screen se nikdy v normalni spolecnosti nebral jako dukazovy material :wink:

Re: Vraždy

Posted: 13:32 04. Jul 2009
by G14
na to muzu rict jen jedno..jsou hraci a jsou "hraci" :wink:
jj me taky prepadli i kdyz sem nemela naladu a presto musi hrac naky to rp zahrat...a toho si urcite ostatni hraci ceni
nekdo napise po tellu nemam naladu,tak by ostatni hraci meli brat ohled ale zase dal hrat rp dle situace i kdyz ne uz tak prudce..jak rikam furt..vzdycky se da domluvit,pokud obe strany chteji :P

Re: Vraždy

Posted: 13:46 04. Jul 2009
by aster3
artaxas wrote: Tak bych rád věděl jak tohle mám řešit, když mi někdo napíše že teď nemá zájem hrát mi příde přinejmenším ubohé...o pár minut předtím sme přepadli a okradli v pokoji u škopku hráče, nazbili sme ho, vzali mu symbolicky 100 zl, a omráčili, ten vše zahrál a myslím že se bavil i on...
V prvnim rade si uvedom ze si nedal hraci vubec sanci aby reagoval na tvuj prepad - hnedka si jej prastil zezadu a povazoval to za hotovou vec. Coz je docela ubohy z tve strany protoze tomu zasahu mohla predchazet kopa potizi. Mohl si treba uklouznout, nemusel si se trefit primo do hlavy, mohl si ji uderem rovnou zabit misto omraceni atd. Takze ve tvem pripade si mel napsat neco ve smyslu ze se ji pokousis omracit. Pak by reagoval hrac jestli pristane na tvou hru nebo ne. Jestli jo, tak se neha omracit a jestli ne tak treba napise ze se ti stihl vyhnout, nebo ze slysel tve kroky atd atd. Takze kdyz ty chces nekomu nutit predstavu tvoji hry stylem ja idealne prastim, idealne te omracim a idealne te odnesu kam chci, tak se nediv ze se setkavas s podobnym odporem.

Vem si to tak ze hrac by ti napsal neco jako : *ucitil pach dalsi osoby, vyhnul se uderu, spacifikoval pulcika, privolal straz, ktera te zatkla a po radnem soudu te hnedka popravila* Jak by si reagoval na neco takovehoto ? :) To se proste nedelaaaaaaaaaa

Re: Vraždy

Posted: 14:18 04. Jul 2009
by Czech_Luthor
Hej, súhlasim s tebou...

Ale stejně, Artaxasi já dělal tohle přesně samé, vše sem si hrozně nalinkoval a potom sem se vztekal, že hráči nehrajou podle toho. Nedával jsem prostor pro hraní ostatních, hrál jsem tak jak to bavilo mě a nebral na ostatní ohled.

Co se týče odmítání, hračka vůbec nemusela mít náladu, mohla bejt ve stresu, real se jí mohlo něco stát atd. A vy hned "Je špatná atd." ale tak to prostě podle mě nejde.

Jinak, idealní plán je improvizace.

Re: Vraždy

Posted: 15:03 04. Jul 2009
by Pajule
já taky častoi nemam chut s někym hrát ...tak podle povahy postavy kdyžtak ignoruju nebo du pryč a nejhorší je když musim afk jako dneska při vejpravě to mi naštve.Jinak nelze nikdy nutit protistranu no..i když se dá okecat všecko ;)

Re: Vraždy

Posted: 15:47 04. Jul 2009
by Miky
Grunt wrote:Heh, takhle sem to nemyslel. Já byl proti tomu, aby bylo možné napsat "já na to nemam náladu". Jako logické vyústění situace je začít řvát a přivolat pomoc :D Pak napsat zlodějům, ať někde počkají než je DM (popřípadě hráč armády) zatkne :D
Taky mě to zmátlo: ale tím můj souhlas končí., než jsem si přečetl další příspěvěk. Netvrdím, že je pořádku odmítnout RP hru, ale - co na tom chceš řešit? Potrestáním "ignoranta" nic nevyřešíš, jen mu znechutíš hru. Tohle se musí posuzovat individuálně, nehrát RP když se to nehodí je prohřešek. Jestli se mají bavit obě strany (což je důležitější než pravidla a RP) jsou základ empatie a tolerance. Pokud nechtěla, mohli to zahrát jako že je ostražitá, okolo je moc lidí a svoji akci odložit na jindy a vhodnější místo.
Grunt wrote:Heh, takhle sem to nemyslel. Já byl proti tomu, aby bylo možné napsat "já na to nemam náladu". Jako logické vyústění situace je začít řvát a přivolat pomoc :D Pak napsat zlodějům, ať někde počkají než je DM (popřípadě hráč armády) zatkne :D
O DM by se měli postarat spíš ti co přepadají, pokud to dělají na sporném místě..v jakémkoliv PvP na místech kde jsou nebo se mohou pohybovat NPC.
Krata wrote:hráč hraje zloděje tak myslim, že nějakej zámek neni problé
Jenže takhle se nehraje - "jsem zloděj, takže zámek není problém". Zámek má svoji obtížnost, zloděj své schopnosti, momentální rozpoložení a štěstí. Chce ho otevřít na místě, kde se můžou pohybovat zákazníci (taky tam může občas projít hlídač) a pokud tam uvidí hobita jak se špárá v zámku, asi jim to přijde podezřelé. Standartní jsou zamklé dveře a pokud dělám něco nestandartního, je vhodná asistence DM. Samozřejmě to jde i bez něj, ale s patřičnou komunikací a vhodným přístupem mezi hráči.

Re: Vraždy

Posted: 16:17 04. Jul 2009
by Krata
Miky wrote: Jenže takhle se nehraje - "jsem zloděj, takže zámek není problém". Zámek má svoji obtížnost, zloděj své schopnosti, momentální rozpoložení a štěstí. Chce ho otevřít na místě, kde se můžou pohybovat zákazníci (taky tam může občas projít hlídač) a pokud tam uvidí hobita jak se špárá v zámku, asi jim to přijde podezřelé. Standartní jsou zamklé dveře a pokud dělám něco nestandartního, je vhodná asistence DM. Samozřejmě to jde i bez něj, ale s patřičnou komunikací a vhodným přístupem mezi hráči.
Víš jakej má lvl? Víš jakej má skill v otevírání zámků? byl si u toho? myslim že ne tak nesud :) .. poslední platí i pro mě, jen řikám že pro zloděje by zámek nemusel být takovej problém, hospoda neni hotel, tam se choděj lidi vyspat, nebydlej tam a proto zámky budou sloužit jen k zamčení.
V prvnim rade si uvedom ze si nedal hraci vubec sanci aby reagoval na tvuj prepad - hnedka si jej prastil zezadu a povazoval to za hotovou vec. Coz je docela ubohy z tve strany protoze tomu zasahu mohla predchazet kopa potizi.
Příště ji má zaklepat na rameno a zeptat se? "dobrý den, právě vás chci omráčit, můžu?" :D .. tohle už jsou detaili, zas se stalo něco špatného a zas se v tom budem nesmyslně rejpat.. prostě bylo to přepadení na nevhodném místě a reakce hráčky byla taky celkem nevhodná.. zpráva typu "co zas chceš?" pro mě neni slušně jednání.. záleží na dohodě, příště si to budou oba pamatovat, tečka.

Re: Vraždy

Posted: 17:57 04. Jul 2009
by ravangorn
Přepadání v dílnách je trochu mimo, jak psal Miky můžou tam být další lidi (samozřejmě, nejsou graficky vidět, ale jsou tam :) , ostatně oni vytvářej různý ty zvuky kovářskejch kladiv atd.). Pak je tam i ta stráž atd. Neřikám, že ve městech je hlava na hlavě, ale přepadání bych si představoval v uličkách nebo v místech kam lidi nechodí (maximálně tak vyhazovat koš :) ). Třeba vražda v cele i v tom pokoji bych to pochopil, protože když je zloděj tak by měl zmáknout nějakej ten zámek. Samozřejmě to bude snazší podle místa toho pokoje. Třeba v Grubericku kde má hostinskej 2 pokoje, nepočítá s větším počtem lidí, proto dveře nevybavil kvalitníma zámkama. Naproti tomu Racek, kde jsou pokoje s krbem a vlastním záchodem (!), se počítá s bohatou klientelou a proto je v zájmu hostinskýho nechat udělat pořádný zámky.
K tomu mlácení do hlavy se určitě nemá brát 100% úspěch. Nejlepší by bylo napsat hráči, ať si třeba hodí na reflexy na úhyb (v porovnání s reflexy útočníka) a potom třeba na výdrž, jestli upadl do bezvědomí nebo ne. Nebo to řešit nějak podobně, ostatně od těchhle věcí jsou dovednosti. Někdo si dává do přesvědčovaní a měl by přesvědčit správce o tom, že to fakt neudělal on atd.
Ten tell mi přišel opravdu divnej, jsem zastánce udělej to a čekej jak se to vyvine :) .

Re: Vraždy

Posted: 18:06 04. Jul 2009
by Czech_Luthor
Ještě jedna věc odemě...

Co se týče ran do hlavy, je tam veliké riziko usmrcení. Můžeš ho narvat sebevětší silou, ale jak je to hora svalů (vemte si třeba Koru (bavili sme se otom spolu), má velikou odolnost a tak... takže by jí to asi moc neudělalo, krom boule) tak mu asi třeba tu hlavu rozseknete, ale neuspíte ho. Je důležitý vědět, kam přesně praštit aby ho dotyčnej nezabil. Jak ho napereš moc silně do spánku, riskuješ promáčknutí a bezvratnou smrt. Taktéž do hlavy pěkně zezadu. Prorazíš mu lebku, kosti zasáhnou mozek a máte po srandě. Proto jak řikám, musíš vědět jak, kam a jakou silou, jinak riskuješ smrt, nebo odhalení bez jediného učinku.

Re: Vraždy

Posted: 18:19 04. Jul 2009
by G14
samozrejme ze se musi porovnavat vlastnosti z obou stran....
napr. nekdo nekoho svaze,tak se musi porovnavat sila u postavy svazane i te co svazuje aby se vedelo jaka je sance na roztrzeni pout atd. - pokud vidim jasny rozdil,musim se dle toho zachovat
hazeni mi prijde taky nekdy velmi rozumne reseni..... :P

Re: Vraždy

Posted: 18:32 04. Jul 2009
by Krata
Czech_Luthor wrote:...tak mu asi třeba tu hlavu rozseknete, ale neuspíte ho. Je důležitý vědět, kam přesně praštit aby ho dotyčnej nezabil. Jak ho napereš moc silně do spánku, riskuješ promáčknutí a bezvratnou smrt. Taktéž do hlavy pěkně zezadu. Prorazíš mu lebku, kosti zasáhnou mozek a máte po srandě. Proto jak řikám, musíš vědět jak, kam a jakou silou, jinak riskuješ smrt, nebo odhalení bez jediného učinku.
Neni to už moc detailní? aby pak hráč vypisoval přesné místo kam praštit :D