Page 2 of 2

Re: Craftove xp

Posted: 12:06 09. Jul 2009
by G14
jj siti bylo na moudrost :wink:
truhlarina byla na obratnost :wink:
nevim jak je to ted :mrgreen: dost mozna bylo siti na obratnost pred wipem :wink:

Re: Craftove xp

Posted: 12:14 09. Jul 2009
by photter
netřeba se v tom dál matlat, problém známe, řeší se na WB fóru

Re: Craftove xp

Posted: 13:26 09. Jul 2009
by monstera
Až na to, že pro krejčovinu opravdu byla ku podivu moudrost, musím souhlasit s Theogilem. Tady se někdo asi zbláznil. Zavřete oči, odcházím.
( na jak dlouho, se uvidí, třeba se mi bude brzy moc stýskat po Koře a vrátím se, doufám ale, že to šílenství je jen přechodný stav )

Re: Craftove xp

Posted: 13:45 09. Jul 2009
by Theogil I
Pokorná omluva Kucikovi. Úprava přidělování exp. je pak ale ještě brutálnější než jsem myslel, opravdu skvělá práce.

Re: Craftove xp

Posted: 13:49 09. Jul 2009
by Theogil I
photter wrote:netřeba se v tom dál matlat, problém známe, řeší se na WB fóru
Skvělé vyjádření, na tohle tu všichni čekali. Nejdřív se vám povede něco rozhasit, na.rat lidi a pak k tomu napíšete netřeba se v tom matlat řeší se na WB fóru. Nemělo se to řešit předtím než se v tom začalo vrtat? Nebo to přijde jen mě nenormální? Doteď nikdo nenapsal PROČ se tohle událo, jak tak čtu nejen mě to nějak není jasné a nevidím v tom absolutně nic pozitivního a co víc vyšší vizi tu taky nikdo nenadhodil.

Re: Craftove xp

Posted: 15:23 09. Jul 2009
by Daanri
Pretoze pokial to nedoriesime a nedojdeme k nakemu jasnemu stanovisku, tak sem nic konkretne pisat nebudeme. Vzniknu tak len zbytocne hadky a dohady.

Celkove zmeny v crafte boli nutne z urciteho hladiska, ktore tu zatial rozvadzat nebudeme.

Ked sa to cele doriesi uverejni sa oficialne vyjadrenie co a ako. Dovtedy je naozaj zbytocne to riesit. Takze vas poprosim o strpenie. Dakujem.

Re: Craftove xp

Posted: 16:15 09. Jul 2009
by Jachym
Já už jsem chytil Ban na hru ihned jakmile jsem tady napsal svůj názor - takže Photere ""ničeho se neboj, sme server tolerantní," to asi nebude úplně košér.
Slova jako demokracie, otevřené veřejné jednání a férovost jsou tady na tomto serveru někomu úplně cizí. Daanrimu se omlouvám ještě než chytím i BAN na forum.

Re: Craftove xp

Posted: 16:23 09. Jul 2009
by Marvin
Jachym wrote:Já už jsem chytil Ban na hru ihned jakmile jsem tady napsal svůj názor - takže Photere ""ničeho se neboj, sme server tolerantní," to asi nebude úplně košér.
Slova jako demokracie, otevřené veřejné jednání a férovost jsou tady na tomto serveru někomu úplně cizí. Daanrimu se omlouvám ještě než chytím i BAN na forum.
Ty stale nechapes za co mas ten BAN? Sorry za OT.

Re: Craftove xp

Posted: 20:10 09. Jul 2009
by nomis_b
Asi bych se mel vyjadrit ja, kdyz sem ty zmeny delal , co :wink:

Puvod tech zmen nebyl na muj popud, ale upravil jsem jeste v relativne prostredni podobe, oproti jinym jeste drsnejsim navrhum.

1.) potrebne vlastnosti sem nemenil

Jinac, duvod k progresivnejsimu deleni: Jeden crafter co umi vse, me nevadi, ale prece jen by mel v nekterych craftech postupovat rychleji a v nekterych pomaleji. Jedina moznost jak to ovlivnit je prave pres xpy.

Jinac ke snizeni. Je nejvetsi, pokud mate vlastnost nizkou. Je to pomerove k predchozim xpum a je to zhruba :
pri vlastnosti 8 nizeni na 25%
pri vlastnosti 10 snizeni na 50%
pri vlastnosti 15 snizeni na 75%
atd...

Je to z poheldu : crafter, tupej jak tago dela ocarovani, ktere je na IQ a vychazi mu to casove zhruba stejne, jak o clovekovi, co je chytrej. Zavedeni vetsi progrese ma svuj vyznam a kazdopadne nikomu nezakazuje mit vsechny crafty na max. Jen mu proste nektera remesla pujdou lepe, nektera hure, jako je tomu ve skutecnosti.

Muzeme se ale bavit o zmirneni nekde od vlastnosti 13+. ale pokud mate nejakou vlastnost pod 13, tato znacna represe a tedy snizeni craft xpu ma sve oduvodneni.

U tech nizkych vlastnosti

Re: Craftove xp

Posted: 10:11 10. Jul 2009
by Temnastrana
No ale nepřipadá Vám to trochu přehnaný?

Pokud vezmu jen jeden hlavní craft tak abych o zvládnul potřebuji k němu 2-3 vedlejší crafty – což u většiny znamená si maxovat 3 vlastnosti(řekl bych celkem mazec)(předměty na to nemají vliv).

Případ z vlastní zkušenosti a znovu se opakuji: obratnost 23, síla 14, odolnost myslím 12
Dělám truhláře: - truhlařina pro mě nezměněna (navýšení ne, jen berete)?
- dřevařina při expení na o jedna těžším dřevě mám místo 12xp 6xp(celkem mazec na získání 12k xp)
- slévání při expení na o jedna těžším kovu mám nepochopitelně místo 12xp 14 xp, ale pravděpodobnost na úspěch tipuji tak na 70%(díky NWN kostkám ne lépe jak 50:50) – nižší kov není triviálni a dostávám místo 6 xp 3 xp

Takže osobně mám problém i z jedním craftem!!

Re: Craftove xp

Posted: 10:27 10. Jul 2009
by nomis_b
bude to zmirneno, ale az se k tomu dostanu. snad zitra.

Re: Craftove xp

Posted: 11:05 10. Jul 2009
by monstera
[quote="nomis_b"].....

Hmmm, zajímavý. Doufám, že stejný princip bude uplatněn i u zisku expů ze zabíjení potvor, z obsahu lotu a z časových expů v hospodě ..

Vrátím se ( možná ) až tento blázinec pomine... Omlouvám se Ossiridiovi, pro kterého mám hotový meč a asi ho jen tak nedostane....