Page 2 of 2
Re: Výslovnost
Posted: 10:38 17. Jan 2010
by LDamian
Juana
Dej-Anang
Nord
Lothijan
Azhar
Morus
Lilit
Thal
Zejr
Helgaron
Gordul
Xian /tady si nejsem jisty, zda Xian nebo Xi-an nebo jak to Xi´An číst.
Karata
Ivory
Murgond
Alvarijel
Kel-A-Hazr
Gruberik
Forhenhajm
Khar-Durn
Doubkov
Tarten
Šardonský hájek
Abgad be Dali
Lakarant
Kanisijové
Ekvitasové
Flaxijové
Jak vyslovovat nektera mista v podtemnu vazne netusim. Treba:
Che'el del Wlailts
Ale pokud se nekdy do potemna dostanu jako otrok, tak mne to nejspis nauci vyslovovat sami drowove, takze mne to zatim netrapi.

Re: Výslovnost
Posted: 12:24 17. Jan 2010
by Pajule
podle mě je to číl de vlajts?:D
Re: Výslovnost
Posted: 13:41 17. Jan 2010
by sandoftime
Modrovousice wrote:Tak občas se pletu a říkám Kathera místo Karatha .. ale co už

. Každý to má nějak hehe.
nejen ty
a Juaně říkám [chuana] pěkně po španělsku
Re: Výslovnost
Posted: 13:59 17. Jan 2010
by Pajule
co máte všichni s tou španělštinou?

Re: Výslovnost
Posted: 15:35 17. Jan 2010
by George
Džuana, Ajvory

Re: Výslovnost
Posted: 15:49 17. Jan 2010
by Žorž
Pajule wrote:co máte všichni s tou španělštinou?

No coby:
http://www.youtube.com/watch?v=KlcgspeplMk
Nekoná snad Juana zázraky milosrdenství?
Bé té vé: Takřka ve všech případech, co si pamatuju, má původně platit, že výslovnost je totožná s psaným textem, hezky česky, místy s latinismy (viz ti "Ekvitasové"). Ač o Ivory se spory slovutných jazykozpytců povedou do skonání věků. Leč tak to je správně, akademické debaty byly zamýšleny.
Re: Výslovnost
Posted: 15:59 17. Jan 2010
by Krata
hmm, stejně budu řikat Ajvory, Ivory je takové nepřirozené..
Re: Výslovnost
Posted: 17:00 17. Jan 2010
by Minde
a ja budu dál rikaj Dej-Analog :p

Re: Výslovnost
Posted: 18:12 17. Jan 2010
by Pajule
Čuana je hrozně vtipný

hnusný

nehodí se mi to k tej mojí Džuaně

a vůenec nejlepší je YVORY

páš je to pěkně tvrdý město

Re: Výslovnost
Posted: 18:24 17. Jan 2010
by Cairon
Modrovousice wrote:Tak občas se pletu a říkám Kathera místo Karatha .. ale co už

. Každý to má nějak hehe.
To mě už se parkrát podařilo , poslat při questu postavy do Kraty

Re: Výslovnost
Posted: 19:46 17. Jan 2010
by Krata
já vim že mě máte rádi, ale aby se po mě jmenovalo město?

Re: Výslovnost
Posted: 20:04 17. Jan 2010
by Pajule
kráto to by tam muselo do kráti

Re: Výslovnost
Posted: 20:06 17. Jan 2010
by Krata
nekaž mi to!

Re: Výslovnost
Posted: 20:20 17. Jan 2010
by Pajule
pche sem zlá , zlá a zlá budu budu jojo
