Page 2 of 2

Re: Výslovnost

Posted: 10:38 17. Jan 2010
by LDamian
Juana
Dej-Anang
Nord
Lothijan
Azhar
Morus
Lilit
Thal
Zejr
Helgaron
Gordul
Xian /tady si nejsem jisty, zda Xian nebo Xi-an nebo jak to Xi´An číst.

Karata
Ivory
Murgond
Alvarijel
Kel-A-Hazr
Gruberik
Forhenhajm
Khar-Durn
Doubkov
Tarten
Šardonský hájek

Abgad be Dali

Lakarant
Kanisijové
Ekvitasové
Flaxijové


Jak vyslovovat nektera mista v podtemnu vazne netusim. Treba:

Che'el del Wlailts

Ale pokud se nekdy do potemna dostanu jako otrok, tak mne to nejspis nauci vyslovovat sami drowove, takze mne to zatim netrapi. :wink:

Re: Výslovnost

Posted: 12:24 17. Jan 2010
by Pajule
podle mě je to číl de vlajts?:D

Re: Výslovnost

Posted: 13:41 17. Jan 2010
by sandoftime
Modrovousice wrote:Tak občas se pletu a říkám Kathera místo Karatha .. ale co už :). Každý to má nějak hehe.
nejen ty :D

a Juaně říkám [chuana] pěkně po španělsku

Re: Výslovnost

Posted: 13:59 17. Jan 2010
by Pajule
co máte všichni s tou španělštinou? :roll:

Re: Výslovnost

Posted: 15:35 17. Jan 2010
by George
Džuana, Ajvory :)

Re: Výslovnost

Posted: 15:49 17. Jan 2010
by Žorž
Pajule wrote:co máte všichni s tou španělštinou? :roll:

No coby: http://www.youtube.com/watch?v=KlcgspeplMk

Nekoná snad Juana zázraky milosrdenství?



Bé té vé: Takřka ve všech případech, co si pamatuju, má původně platit, že výslovnost je totožná s psaným textem, hezky česky, místy s latinismy (viz ti "Ekvitasové"). Ač o Ivory se spory slovutných jazykozpytců povedou do skonání věků. Leč tak to je správně, akademické debaty byly zamýšleny.

Re: Výslovnost

Posted: 15:59 17. Jan 2010
by Krata
hmm, stejně budu řikat Ajvory, Ivory je takové nepřirozené..

Re: Výslovnost

Posted: 17:00 17. Jan 2010
by Minde
a ja budu dál rikaj Dej-Analog :p :)

Re: Výslovnost

Posted: 18:12 17. Jan 2010
by Pajule
Čuana je hrozně vtipný :D hnusný :D nehodí se mi to k tej mojí Džuaně :D a vůenec nejlepší je YVORY :D páš je to pěkně tvrdý město 8)

Re: Výslovnost

Posted: 18:24 17. Jan 2010
by Cairon
Modrovousice wrote:Tak občas se pletu a říkám Kathera místo Karatha .. ale co už :). Každý to má nějak hehe.
To mě už se parkrát podařilo , poslat při questu postavy do Kraty :mrgreen:

Re: Výslovnost

Posted: 19:46 17. Jan 2010
by Krata
já vim že mě máte rádi, ale aby se po mě jmenovalo město? :)

Re: Výslovnost

Posted: 20:04 17. Jan 2010
by Pajule
kráto to by tam muselo do kráti :D

Re: Výslovnost

Posted: 20:06 17. Jan 2010
by Krata
nekaž mi to! :(

Re: Výslovnost

Posted: 20:20 17. Jan 2010
by Pajule
pche sem zlá , zlá a zlá budu budu jojo :D