Page 2 of 6

Re: Magove

Posted: 20:27 17. Jan 2010
by Pajule
Rejty wrote:Olej do ohně: Síla šperků a vůbec výrobků z craftu se bude kompletně předělávat!

:twisted: :twisted: :D

Re: Magove

Posted: 20:27 17. Jan 2010
by Agnoros
a co nějaky šperky na zvyšeni DC kouzel určite školy to by nešlo :)

Re: Magove

Posted: 20:51 17. Jan 2010
by innfra
Rejty wrote:Olej do ohně: Síla šperků a vůbec výrobků z craftu se bude kompletně předělávat!
Ano, už bylo načase, Tariel je ověšená všelijakejma cetkama, ale když vim že na tom neni ještě tak hrozně jako jinej PB, kterýmu bych se, potkat ho IC, vyhnul a naberu 3tí kosmickou pryč, protože nechci skončit na dvě malý tarielky...

dále je problém, že Jestli někdo kouká na mojí Tariel, tak ano má nějaký zvůšený hody, ale né všechny a né všechno je tak super jak se na ní zdá. Upřímě nevim proč jsem na svojí demenci tý postavy na to ještě nedojel, nemůžete srovnávat postavu 25+ s postavama do 20...

Navíc mágové se opravdu snadno expí a snadno zdrhnou...

Ale také bych rád apeloval na přidání nějakých magických rób a i výbav pro jiná povolíní do craftu...

To co psal damián s tím omezením lvlu, by možná na ty šperky stačilo... nevím chtělo by to ozkoušet zda 3tí kámen vysloveně kolem 30 ?

ale zase když se podívám na normální postavu bez PB, stavěnou pro RP, tak je to vysloveně katastrofa, protože i když se ověší, tak bude mít pořád ty hody nízko, oproti kouzelníkovi...
takže zase nestovnávejte extrémy, jako je Tariel prosím.

Re: Magove

Posted: 21:03 17. Jan 2010
by Sorrow
Vsechny reci o tom jak kdo jede na urcity level a kolik ho to stoji sou k nicemu, to bylo dycky.
Jde jen o to, ze s nynejsima sperkama a letvarama nikdo nepotrebuje delat partu.
Kazdej na sebe vyleje vsechno od vsech povolani a potvrdito jeste nesmyslne vysokyma sperkama.
Co se da udelat za zachrane hody a AC je fakt hruza.

Ja bych to videl najradsi jako to bylo driv.
Navrhuji:
Veci v obchodech max +3
Jen a pouze zakladni lektvary.
V craftu top veci max +4 a s moznosti nejakych pridavku(vycvik,skryvani,atd)v rozumnych hodnotach.
Zadne trojene vlastnosti ve sperkach.
Suroviny do craftu tezko sehnatelne a ne v takovem mnozstvi jako doposud.
Vsechny stare veci vymenit za nove, jinak to nema cenu.
atd....

Hra dostane zase opet stavu a ne to co je momentalne ke shlednuti, kdy postava na 15 levelu ktery ma
za 20dni ma u sebe veci za miliony :?

Re: Magove

Posted: 21:10 17. Jan 2010
by zachy
Sorrow wrote: neco...
Skvely napad! Aspon to bude trozku tezsi a vymizej solo hraci. Navic aspon budou mit artefakty PORADNOU silu v porovnanim s ostatnimi vecmi. (i kdyz jsem teda jeste zadnej nevidel :lol: )

Re: Magove

Posted: 21:14 17. Jan 2010
by Sveneld
za 20 dni nikdo miliony nevydela bez supportu

Re: Magove

Posted: 21:29 17. Jan 2010
by -RoF-
Hmm příjde mi to že tu někdo neumí hrát mága a nebo hraje mága na nižším lvlu a čeká že bude nějaký superman.
Uznávám, že tu jsou mágové dost omezení, ale nevím nemusíte přece hned solovat a spíš spolupracovat v partě ne?

K těm úpravám předmětů, jsem zvědavý jaké hráč dostane náhrady za vybevaní co si sehnal. Co když se stane, že nebude moct nosit výbavu, kterou koupil a jinou nemá? Hmm to bude sranda :wink:

Nooo jooo zase si tu někdo postěžuje a hned se začne vše upravovat.
Já si taky můžu stěžovat, že podtemno má top suroviny dole a nemusí vylést na povrch...vyleze na epicu a vraždí low lvly. Vlastně oni mají doles snad všechny suroviny :D ....no nebudu provokovat.

Re: Magove

Posted: 21:33 17. Jan 2010
by Rejty
Úprava předmětů se plánuje už dlouho a nemá to nic společnýho s mágama.

Re: Magove

Posted: 21:34 17. Jan 2010
by LDamian
Sorrow wrote:
Ja bych to videl najradsi jako to bylo driv.
Navrhuji:
Veci v obchodech max +3
Jen a pouze zakladni lektvary.
V craftu top veci max +4 a s moznosti nejakych pridavku(vycvik,skryvani,atd)v rozumnych hodnotach.
Zadne trojene vlastnosti ve sperkach.
Suroviny do craftu tezko sehnatelne a ne v takovem mnozstvi jako doposud.
Vsechny stare veci vymenit za nove, jinak to nema cenu.
atd....
To uz je zase trochu prehnany. Pak budete zas nadavat na kleriky/fightery, magy, zaklinace a podobne. Vem v uvahu, ze problem vetsiny shardu ceskych, kde predmety jsou slabe jsou prave presileni klerici a kouzelnici. Ten muj navrh ja latani nejvetsich der a delani minima pro jakes takes vyvazeni.

Ten tvuj je naprosto jina situace, kdy vzniknou uplne nove, zatim nezname nerovnovahy, tusene jen podle jinych shardu a zaroven provazeny pravdepodobnym odlivem hracu. V tomhle mi nezbyva nez verit, ze ty Rejtym zminovane upravy budou skutecne upravy a ne styl postavime vse znovu, na zelene louce a pak budeme znovu testovat, vyvazovat a premyslet kde udelali soudruzi z NDR chybu. :wink: Si vem, ze ty predmety k dobrodruhovi a podobne se davali prave proto, ze na to byl velky tlak od hracu, aby Thalie nebyla na predmety tak chuda.

Navic valecnik na 20. urovni s mecem +4 je ok, na 30. urovni s mecem +4 vs mag na 30. urovni, tak ten valecnik je vylozene chudinka. Krome toho nizky bonus ocarovani u zbrane zrovna zvyhodni buildy stavene na obranu, jako je mnich, bard/rdd nebo bard/PM a podobne. Uz ted je problem, ze mnoho buildu, u kterych bys cekal nejvyssi utok (WM), se do obranych buildu netrefi a je to celkove trochu vlastnost NWN, ze obranu vyjedes nekam k 70-90 a utok tak k 50-60 max. V singlu to treba resi zbranema typu +20, coz je zase druhy typ extremu.

Takze ten tvuj navrh by byl ok, kdyby Thalie byla svet pro postavy kolem level 20+ max. Jenze uz ted jsou tu potvory na expeni k 27. levelu +- a to se teprve dalsi potvory a dungy s vyssi narocnosti delaji.

Ve skutecnosti top predmety co jsou ted jsou celkem v pohode a srovnatelne se silou maga (snad az na prestrelene sperky). Pokud budeme porovnavat valecnika a maga na 35-40 urovni, kdy mag ma veci jako je epicka bariera. Potiz je, ze ted to maji valecnici a magove na 25. urovni. Proto zminuju tu upravu tabulky s narocnosti levelu, ale ma to smysl jen v tehle situaci. Nevim, zda by to melo smysl i po avizovanem predelani sily sperku a veci z craftu.

Re: Magove

Posted: 21:36 17. Jan 2010
by LDamian
-RoF- wrote:
Nooo jooo zase si tu někdo postěžuje a hned se začne vše upravovat.
Psal jsem, ze jsem to navrhoval. A to v dobe, kdy top sperky se trema kamenama jeste temer nikdo nemel. Takze uz nejaky ten cas zpet. Dalsi veci a upravy se resily pokud vim jeste mnohem drive, jen proste se to nejak tahne no.

Jinak je to vse pase, DM tym ma stejne nejake sve reseni, ktere temer neznam a nevidim do nej a nezaklada se na nicem, co bych navrhl. :wink:

Re: Magove

Posted: 21:55 17. Jan 2010
by Magratela
Koukam ze asi ne vsechno si zmeho textu pochopil.
Mag konci na 25L dosahne max TO kouzel 35-40 a tim konci a ma to tak i na 40L to je to co asi nedokazes chapat :wink: srovnavat ho s varem co si na 25L beha s 500HP hodama kolem 30 a obranou 50 s devastem 35 proti tomu silenemu magovi kterej muze jen utec pac mu jeho kouzla nic neudelaji PROSTE TO NELZE!
Zda dokazes pocitat tak to musis videt jasne mag TO max 35-40 a tim konci do 40 L si muze jen delat poutoveho carodeje kouzla ma proste dana a nezlepsi se mu a var si jede level za levelem a je lepsi a lepsi devast atd..
A podotknu ja si nestezoval patrilo to do tematu prani ale tady si toho aspon nikdo vsimne kdyz jsem nejednou psal do chyb upravu epickych kouzel kde ma niceni TO 22 na vydrz a u 9 kruhu kouzel to je o mnoho vic.
A ma druha zadost je zda nepujde udelat zvedani TO na epickych levelech jako u devastu.
Nic vic nic min.

Re: Magove

Posted: 21:55 17. Jan 2010
by Sorrow
K LD:
Celej tenhle svincik udelalo pridani tech presilnenych veci v craftu.
Maxovat vice jak jednu vlastnost je blbost!
Jestli chce jet nekdo pres AC,at ma moznost ale ne s tim ze pojede take do utoku.
To same u hodu apd.
Neni to nic noveho, drive tu bylo k sehnani ve hre max +3 veci a kazdej kdo mel aspon jednu si ji vazil.
Dneska +3 vec je pro kazdeho povl za par supu.


Tve srovnani zrovna valecnika s magem je dost mimo.Mag se vsemi potrebnymi featy a max inteligenci
da max TO kouzla cca 38-39 treba u kvileni.Oproti tomu valecnik se ovenci sperkama a ma hody pres 40,
takze ten mag muze akorat delat smutne oci a cekat nez ho domlati tou +4 zbrani.Jen pro srovnani ale to
musis dobre vedet sam podle sebe.
Ohledne singlu, tam sou daleko slabsi veci nez momentalne na Thalii.

Ohledne dungeonu, prave ze ted je to vse smesne, kazdej to vybije sam bez moznosti party.
Sila NPC zustala stejna jako kdyz tu byla moznost veci do +3.
To ze se ted pridal jeden dungeon to nezachrani, tak by se na nej slo ne ve trech ale v sesti :wink:

Re: Magove

Posted: 22:04 17. Jan 2010
by Prometheus
Co sa tyka obmedzenia itemov napr. len do +3 musim upozornit na problem menavcov.
U menavca sa bonus z itemov nescitava, plati len ten naj.
Zatial co ostatne povolania si stale mozu poskladat svojich 12 bodikov do niektorej vlastnosti, menavec je priamo zavisli na tom aky najsilnejsi prsten alebo amulet si moze nasadit.
Tiez sa to tyka OC.Nezcitava sa ziadny druh OC, plati len to naj.
Ja len aby sa vedelo :lol:

Re: Magove

Posted: 22:09 17. Jan 2010
by Sveneld
na thalii jinak plyne jak ve skutecnosti, tak me zase vadi problem toho ze venku -tj. mimo mesta - nepotkam maga co nezari jak stromecek vanocni..

mag ma by byt velika zbran, ale jen v jeden okamzik - ovlivni bitvu a zas pak je z nej spraskanej chudak

jde o to ze mag s touhle duraci kouzel versus cas, si valecnika kdykoliv vychyta.. prekvapi a sejme - no chance

to ze Ress dnes neuspel v souboji s Damianovym "zabijecem carodeju" neznamena, ze Ress nezabije jine valecniky i pri tedlech podminkach co tu ted panuji

Re: Magove

Posted: 22:11 17. Jan 2010
by Sorrow
Proboha, proc to porad musite prevadet na PvP?