Page 2 of 2

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 12:20 05. Feb 2010
by sandoftime
DenGrasse wrote: My si nemusíme nic zdůvodňovat. Svět nemusí být spravedlivý. Nikdo nesliboval, že bude spravedlivý.
Vyváženost je v tom, že každý má možnost volby, jakou stranu si zvolí. Zvolit si a pak si stěžovat je zbytečné.
Konstruktivní návrhy jsou vítány, zbytečné nářky jsou.. zbytečné.
systémová nevyváženost je něco trochu jiného než nespravedlnost ale to je jen můj názor
Glumišek wrote:Copak, všude jinde BAN, tak otravuješ vzduch tady? Na takový jako ty tu není nikdo zvědavý a na tvoje keci už vůbec ne.
poslouchej ty experte, budu si jak ty říkáš otravovat vzduch a kecat kde budu chtít, a jen abys měl ještě větší radost, tak tě rád upozorním, že neexistuje jediný nwn server kde bych aktuálně měl ban

jinak řečeno, přede mnou nikam neutečeš.. sice tě vůbec neznám, ale už z tvého vyjadřování jsem rád, že jsem v tobě v minulosti zanechal takový dojem, to já rád

sry za offtopic

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 13:06 05. Feb 2010
by Manas
to: L_Damian
prepad vedne myslel sem si ze narazis na tohle...
takze potkaly sme ho v noci sledovaly 3 hodiny IC ve hre mohli sme ho zlikvidovat hned ale cekali sme neco rpili a tak nakonec u tyrgru sme ho zbalily kyby sme byly rasy podtemna jdeme s nim do jeskyne kde je pruchod do podtemna ale mi nejsme tudiz sme ho vzaly k Ivory kde mel vetsi sanci aby ho nekdo nasel....
v jeskyni by asi cekal dlouho nez pujde nekdo okolo. promenenej na sutr si tezko zavola o pomoc...
btw: kdyz sem hral nahore taky sem lovil jakej je v tom rozdil akorat ze ted mam mozna trochu vetsi"zazemi" kdyz pominu to ze muj hrdej helgaronovec za kazdou vetou musi rikat pana a za kazdou blbost dostane do tlamy:D
Jinac se znazime dodrzovat lovit za tmy je to peknej zvyk

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 13:19 05. Feb 2010
by Fidorka
LDamian wrote: takze ani neplati nejake samoregulacni mechanismy, jako za casu Mlznych ostrovu.
Nech mrtvé z legend spáti spánkem zaslouženým :wink: Nelze srovnávat selekcí vybíranou Temnou legii se všemi hráči co teď vykvetli v podtemnu ať jako místní nebo jako otroci.... Ti kdo ví jak to bylo za časů Mlžných ostrovů vědí , že mít otoka byl něco prestižního a za co se PLNĚ ručilo. Otrok byl opravdu otrok...a pokud by něčí otrok provedl *průšvih* jako výlety bez pána , odmlouvání jiným pánům , atd.. byl by otrok popraven a jeho majiteli hrozilo degradování nebo vyloučení...

Nejde o to že by v podtemnu hráli všichni hráči špatně , jen jich je tam teď víc a tím se jim tam nabalili i *taky hráči* a ti prostě nedrží logiku moci. Současný směr je v podtemnu *ať je nás hodně a co nejvyšší levly* . Což vede samozřejmě k blbostem a až k trapně průhledným OOC domluvám ... ( mega epický mág z povrchu je najednou - otrok lowlevlů ). No uvidíme co se bude dít....

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 14:11 05. Feb 2010
by Istvan
Fidorka wrote:
LDamian wrote: takze ani neplati nejake samoregulacni mechanismy, jako za casu Mlznych ostrovu.
Nech mrtvé z legend spáti spánkem zaslouženým :wink: Nelze srovnávat selekcí vybíranou Temnou legii se všemi hráči co teď vykvetli v podtemnu ať jako místní nebo jako otroci.... Ti kdo ví jak to bylo za časů Mlžných ostrovů vědí , že mít otoka byl něco prestižního a za co se PLNĚ ručilo. Otrok byl opravdu otrok...a pokud by něčí otrok provedl *průšvih* jako výlety bez pána , odmlouvání jiným pánům , atd.. byl by otrok popraven a jeho majiteli hrozilo degradování nebo vyloučení...

Nejde o to že by v podtemnu hráli všichni hráči špatně , jen jich je tam teď víc a tím se jim tam nabalili i *taky hráči* a ti prostě nedrží logiku moci. Současný směr je v podtemnu *ať je nás hodně a co nejvyšší levly* . Což vede samozřejmě k blbostem a až k trapně průhledným OOC domluvám ... ( mega epický mág z povrchu je najednou - otrok lowlevlů ). No uvidíme co se bude dít....
Ano, ten zasloužený spánek Temné legii opravdu náleží. Nepřítel na jakeho se nezapomíná.

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 14:41 05. Feb 2010
by Radim
( mega epický mág z povrchu je najednou - otrok lowlevlů ). No uvidíme co se bude dít....
Právo svodobné volby a reakci na hru má myslím každý a narážky tohoto typu myslím,že nejsou na místě(nemůžeš vědět za jakým ůčelem to bylo provedeno).Co se týče postihů..dole já jako otrok opravdu nemám a nahoru sem zatím nevylezl.

Víc ani ťuk

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:03 05. Feb 2010
by LDamian
Manas wrote:to: L_Damian
prepad vedne myslel sem si ze narazis na tohle...
...Jinac se znazime dodrzovat lovit za tmy je to peknej zvyk
Ano, konkretne sem narazel na tohle, respektive tohle jsem pouzil jako priklad toho, ze prepady od otroku ve dne se deji. Ja to vysvetleni beru, to ze se to snazite sami omezovat spis na noc je pekne, protoze to dava newbikum moznost nejake rp volby. Vlastne se ani do vas nechci nijak navazet. Nemam duvod. Jsem rad, ze v podtemnu je zivo, ze tam nekdo hraje a podobne. Uprimne byly doby, kdy jsem sam o prechodu do podtemna uvazoval, kdyz tam temer nikdo nehral a armada povrchu byla relativne silna. Jen proste na povrchu jsme rozjeli arenu a podtemno se mezitim zaplnilo, takze uz neni duvod.

To o co mi jde je hlavne ta systemova vyvazenost - u nekoho se nenastavily postihy, byt by zrejme mely.

Tematem tohoto topicu je stale toto:

Povrchnanske postavy z jakychkoli duvodu hrajici v podtemnu ztraci postihy povrchnanu, ale neziskavaji zadne jine, ktere by to kompenzovaly. To je podle mne chyba v nastaveni, na kterou poukazuji. Pokud to lide co o tom budou rozhodovat vidi stejne, pak prosim o napravu a o prideleni prislusnych postihu frakci otrok. Navrhy jsem take dodal, takze z me strany toto povazuji v podstate za uzavrene.

Omlouvam se, ze jsem par poznamkama zacal i diskuze mimo toto tema. Nebyl to zamer.

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:04 05. Feb 2010
by G14
no...co vim tak dole jsou 4 otroci,to mi neprijde jako velky pocet
postihy?no nevim,jak to mam zjistit? :mrgreen:
no asi vas nenapadlo par veci z druhe strany.....jakoby nestacilo ze nahore riskujeme permku,kdyz vylezeme a dole nejsme svobodni
svou postavu pres to vse povazuji za povrchnana nikoliv podtemnana :wink:
mam vazne rp duvody k tomu abych byla tam kde sem a komu se to nelibi,to ma proste blbi....
jak ted tak zrovna tak i predtim sem delala nestoudnosti i ve dne...nebudu psat prepady,protoze na to ja nejsem (chybi mi v tom nedostatek rp atd.,pokud ten prepad neresim ic nekolik dni dopredu)
nesudte otroky stejne jako podtemnany,ke vsemu nejsme podtemnacka rasa.....mame radi slunko a mozna vas nenapadlo,ze nahoru chodime ve dne prave proto abychom ho zahledli :wink:
me postave se po slunci nijak zvlast nestyska,ale tma a vlchko ji zrovna nesvedci....zvyk je zelezna kosile
pokud maji byt postihy "trestem" bohu.....tak to je pak jina a to uz vubec zalezi na kazde postave asi zvlast
jen vas chci hlavne poprosit,nehazejte vsechny do jednoho pytle.....nemate zdani ic proc dole nase postavy jsou (mozna se skryvaji pred dobrem,ale zrovna tak mohou byt na vasi strane..coz si mnozi neuvedomuji jak vazne je rp i v tomto ohledu)
tak do toho prestante rypat,mozna si kopete i vlastni hrob :twisted:

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:14 05. Feb 2010
by LDamian
G14 wrote:no...co vim tak dole jsou 4 otroci,to mi neprijde jako velky pocet
postihy?no nevim,jak to mam zjistit? :mrgreen:
no asi vas nenapadlo par veci z druhe strany.....jakoby nestacilo ze nahore riskujeme permku,kdyz vylezeme a dole nejsme svobodni....
Postihy zjistis tak, ze se po vstupu do podtemna podivas do vypisu. Bud budes mit utok a obranu snizeny o 4 nebo ne. Stejne tak se podivas na svou sanci na selhani kouzel. Navic pokud sis vsimla, ze ti epicke kouzlo nedava obranu +20, ale jen +15 a testovala to, zrejme by sis -4 na obranu vsimla take.

To kde riskujete permku je ciste vase vec. Pokud budu hrat na povrchu nekromanta, take riskuji permku a je to ma vec (a neprijdu kvuli tomu o postihy po vstupu do podtemna). Pokud utocim na mesto, teoreticky take riskuji permku. Pokud budu prepadat a zabijet, pak podle pravidel take riskuji permku. To jsou vsechno rp okolnosti, ktere si nekdo zvolil nebo k nim doslo. Pokud ti nevyhovuji, mas samozrejme narok jako kazdy se ozvat a resit je (v samostatnem topicu). Pokud si o nich chces proste jen popovidat, opet mas na to narok a mozna by to mohlo byt i zajimave dozvedet se, jak se vam tam vlastne hraje a dari a jake to je hrat otroky (doporucuji sekci pokec). To proc jste nebo nejste v podtemnu je v zasade take vase vec, vec vasi hry a pripadne posouzeni DM, ze tam jste v ramci logiky sveta. Tohle vse vubec neresim.

Ja tu mluvim o systemovych postizich pro frakci otrok. Nastaveni frakce otrok je i nazev tohoto topicu. Ted uz je zrejme ze ty postihy nastaveny nejsou, potvrdil to Kucik. Takze reseni toho kdo se jak kde ma a kdo kde proc je a podobne je tu OT.

Podobne jako bych ja v tvem topicu o snizene obrane z epickeho kouzla zacal resit, jak je to tezke a nevyhodne brat si epicke kouzlo hellball oproti greater ruin a ze hraci co si berou epicke kouzlo mage armor jsou vlastne znevyhodneni tim, ze jsou zde amulety s obranou +6... proste veci potencionalne zajimave, ale mimo tema.

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:20 05. Feb 2010
by G14
no tak ja si nevsimla snizeni AB a tak.....ale treba to epicke kouzlo mi obcas z nezistnych duvodu dava +15 oc
*podrbe se na hlave*to sem z toho jelen :mrgreen:
no ja nevim,necham to na tech co tomu vice rozumi :mrgreen:
jo rp do toho nebudeme motat,je to z jineho soudku,ale kdyz me to nedalo-spis sem reagovala jeste na ty "turisty" :wink:

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:21 05. Feb 2010
by Daanri
Po technickej stranke sa tym momentalne zaobera postihmi a nejake riesenie sa vymysli.

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:31 05. Feb 2010
by LDamian
Dekuji. Prosim o uzamceni tohoto topicu.

Re: Nastaveni frakce otrok

Posted: 16:33 05. Feb 2010
by DenGrasse
Topic uzamčen, téma se dál řeší v Týmu.