Page 2 of 4
Re: nové craftové výrobky
Posted: 17:37 08. Mar 2010
by hrusi
Chci se zeptat jestli je normállní, že mi překupník za dvě mitrillový zbroje nabídne necelých 400 a přitom náklady jen na jednu platnéřskou přísadu jsou 12000 tedy: 2x12000 = 24000 jen za přísady a to nepočítam louh na kůže a legury na kovy. Co se pamatuju tak tam byl vždycky nějakej procentní výdělek z toho kolik se do toho vrazilo.
Tohle se teda jměnilo?
Re: nové craftové výrobky
Posted: 17:40 08. Mar 2010
by nomis_b
jsou zmensene ceny nakaldu , aby ste se vice snazili kupovat veci od crafteru.. takze to zkus porovnat s naklady, ktere jsou nyni v obchodech a pak napis, zda je to porad pod prodejni cenou...
je zmensen normalni vydelek, ale takhel ej zarucen zvyseny vydelek, pri prodeji mezi hraci, ktery je prioritou crfatu. prioritou neni prodavani NPC..
Re: nové craftové výrobky
Posted: 17:51 08. Mar 2010
by monstera
V soupisu novinek píšeš :
PS: jeste sem zapomnel, kdyz by nekdo moc chtel vedet, co se da s novymi upravami udelat bez trenovani, muze mi poslat pomoci PM screen s jeho lvlem v danem craftu (craftech)
Protože neumím přidat screen do PM, posílám v příloze screen řemeslnického deníku Sandry zde. Ale dost pochybuju, že po těchto změnách budu mít chuť ještě na Thalii hrát....
Re: nové craftové výrobky
Posted: 17:59 08. Mar 2010
by kucik
monstera wrote: Ale dost pochybuju, že po těchto změnách budu mít chuť ještě na Thalii hrát....
Tyhle evergreeny se zkratka neoposlouvhaji

Re: nové craftové výrobky
Posted: 18:57 08. Mar 2010
by -RoF-
Cheche přesně tohle sem čekal, že to tak uděláte.
Jak psal Istvan....já vůbec nevím co si mám vyměnit a za co si to mám vyměnit. Kterou věc mám mimo a kterou mám v pořádku? A za co to mám vyměnit?
Dál kdo mi to udělá? Není tu tolik crafterů, aby to za 1 měsíc stihli a jestli si myslíte, že ano, tak ste naivní. Už vidím nadšení top crafterů, kteří to budou dělat 40 a víc postavám.

(tím "to" myslím jako craft výrobky

)
Dle mě by bylo nejjednoduší zaměstnat DM a WB. Aby ty věci vyměnili.

Re: nové craftové výrobky
Posted: 19:02 08. Mar 2010
by hrusi
nomis_b wrote:jsou zmensene ceny nakaldu , aby ste se vice snazili kupovat veci od crafteru.. takze to zkus porovnat s naklady, ktere jsou nyni v obchodech a pak napis, zda je to porad pod prodejni cenou...
je zmensen normalni vydelek, ale takhel ej zarucen zvyseny vydelek, pri prodeji mezi hraci, ktery je prioritou crfatu. prioritou neni prodavani NPC..
TO co jsem napsal už je s aktuální cenou nákladů +- nějaký drobný a +/- ty 400 který mi za to nabídnul.
Jestli to je taklhe úmyslně, že mi za tu věc dá prd tak jsem asi s craftem zkončil.
Re: nové craftové výrobky
Posted: 19:05 08. Mar 2010
by nomis_b
NO treba prave Monstera tady hodila screen, ze umi skoro vse, takze crafteru je podle me dost.
jak jinak si vysvetlit, ze se vsichni ptaji na craft, ze

vsichni ste ty vyrobky od nekoho ziskali..
a co si mas vymenit? momentalne bych tak tyden pockal na ustaleni BUGu, a pak napisu na forum od jake verze dal je nutne se vyrobku zbavit. zatim to vypada ze vsechno od:
zlatnika, kovare, ocarovavace, co na sobe nema napsane: // verze crfatu 05.03.10 (nebo vyssi cislo, schvalne kdo uhodne nejdrive, co to cislo znamena

)
u ostanitch remesl, ktere jeste nebyli upraveny sem schvalne to cislo craftu jeste nevypisoval, at je jasne, ez vymena predmetu se tyka jen u tech, ktere uz maji svoji verzi crfatu.
Re: nové craftové výrobky
Posted: 19:05 08. Mar 2010
by kucik
Napred se musi vychytat chyby, pak vyresit co je potreba vymenit. Plasit predem mi prijde zbytecny.
Re: nové craftové výrobky
Posted: 19:07 08. Mar 2010
by nomis_b
hrusi wrote:nomis_b wrote:jsou zmensene ceny nakaldu , aby ste se vice snazili kupovat veci od crafteru.. takze to zkus porovnat s naklady, ktere jsou nyni v obchodech a pak napis, zda je to porad pod prodejni cenou...
je zmensen normalni vydelek, ale takhel ej zarucen zvyseny vydelek, pri prodeji mezi hraci, ktery je prioritou crfatu. prioritou neni prodavani NPC..
TO co jsem napsal už je s aktuální cenou nákladů +- nějaký drobný a +/- ty 400 který mi za to nabídnul.
Jestli to je taklhe úmyslně, že mi za tu věc dá prd tak jsem asi s craftem zkončil.
muzes pls napsat, jake jsou presne ceny v obchode, a co presne ti za to nabidl? jestli je to dobre nastavene, a stejne, jako by byt melo. chybky se muzou vloudit vsude.
jinac to sou vzdy silna slova.. vzdyt to hel je vse delane pro hrace.. ale je mi to jasny.. en vsichni vidi vsechny stiznosti... kazdej se na to diva odjinud. a to beru jako nutne zlo, pro dosahnuti vyvazenosti.
Re: nové craftové výrobky
Posted: 20:17 08. Mar 2010
by venomeq
Takze pokud to dobre chapu ja svuj mec,vyjimecnej kousek z adamantinu bud budu muset strelit za nakou smejdskou cenu npc pricemz sem za nej dal slusnou catsku a nebo mi dm vrati matros plus naklady na vyrobu???
Mec je z adamantinu a platiny.....
jestli je to tak na to dlabu bo takovej kosuek se jen tak nepodari udelat...
Re: nové craftové výrobky
Posted: 21:05 08. Mar 2010
by cmon
Hele lidi počkal bych, jak říká Nomis, ten týden a teprve pak bych začal plašit...Teď to ještě nemá cenu...

Re: nové craftové výrobky
Posted: 21:12 08. Mar 2010
by Rejty
Náhrady, zabavování, výměny, atd. se budou řešit až bude celej craft opravenej a otestovanej. Vyřeší se to hromadně. Do tý doby je zbytečný cokoliv řešit!
Re: nové craftové výrobky
Posted: 21:23 08. Mar 2010
by černý vlk
tak celkem chápu snahu o vyvážený systém a jsem jeho příznivcem...ale tak nějak nevím jak se mám já jako hráč a má postava postavit k výměně craftu...
1) buď se to vezme systémově (což systémová změna to je) a crafteři se z toho vynechají...postavy si výměny "jakoby nevšimnou" nezasáhne to role play, vyřeší to hráči
2) něco zasáhlo do světa a zamíchalo to se vším možným..plno věcí nefunguje, magický vír...atd atd..pak pochopím, že postavy začnou shánět craftery, otevře se výzkumný team pro znovunalezení orientace v kouzelných výrobcích apod. pak uznám, že si postavy znovu budou muset našetřit na nové věci...
3) WIPE (což by bylo logické při širokých změnách v craftu...a hlavně by to bylo jednodušší pro WB a DM), ale to vím, že nebude
já dal s postavou JEN ZA OČAROVÁNÍ zbraně 2,5 milionu!! pochybuju že mi to někdo zaplatí...a opravdu to pro mě nejsou malé peníze...celková výbava se však vyšplhá na více milionů a cena nákladů je proti celkové ceně směšná..ale to nikoho zajímat nebude..to se napíše "no to je blbý, to je smůla.."
já osobně chci počkat co mě do toho měsíce potká...pohnutky ve mě celkem vřou, ale přijde mi taky brzy dělat ukvapené závěry..chci řešení systémové, mimo role play postav..pokud však necháte na crafterech at se s obrovskou poptávkou vypořádají a ještě bez možnosti výdělku, tak jste ovšem hodně naivní...a platit znovu řekněme 10 milionů za výrobky, které stojí 2 miliony v surovinách opravdu, ale opravdu nebudu, to si to pak taky radši nechám sebrat a postavu zabalím...už se zase nechávám unášet emocemi..
tak hodně síly a ať už je to za námi !!
Re: nové craftové výrobky
Posted: 21:26 08. Mar 2010
by nomis_b
Rejty wrote:Náhrady, zabavování, výměny, atd. se budou řešit až bude celej craft opravenej a otestovanej. Vyřeší se to hromadně. Do tý doby je zbytečný cokoliv řešit!
jo asi tak nejak sme to videli i s kucikem .. nechame to teda zatim uklidnit a ustalit, takez nemusite plasit...
uvidime tedy pozdeji, az budou odladene BUGy a remesla budou najete, ajk to pujde a pak se postupne budou resit nahrady.. a bude to vcas oznameno, o co kdy a jak se jedna.
Re: nové craftové výrobky
Posted: 21:45 08. Mar 2010
by Luelle
mě se líbí ta OOC cesta, to by se ti řemeslníci z toho vážně zcvokli,takhle to bude líp pod kontrolou