Page 2 of 3
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 22:58 13. Mar 2010
by černý vlk
Luelle wrote:černý vlk wrote:Czech_Luthor wrote:
hmmm to je nesmysl
zákoné znamená organizované, mající "vyšší" cíle, zastavající nějaký princip atd atd
pokud znáš pravidla WoD takoví ventrue či teradoři jsou čisté zákonné zlo - jednají v rámci nějaké společnosti a kariéry, intrikují atd
ale rozkládající se zombie, která jde zabít, kam ukáže právě to zákonné zlo prstem? nemá na zákonnost kapitál
takže míra organizace se podepisuje na přesvědčení? chápu to dobře? Když někdo sleduje vyšší cíle a pracuje pro "společnost". je zákonný..když jedná náhodně, na vlastní pěst, intuitivně, je chaotic? co pak paladinové? potulní rytíři bojující za dobro? ti, kteří neslouží nějakému řádu...
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 23:02 13. Mar 2010
by Luelle
paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 23:07 13. Mar 2010
by černý vlk
Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
slouží řádu? takže bych nemohl hrát paladina jako potulného fanatického zastánce dobra? vždy bych musel "sloužit" vyšším cílům nějakého řádu?
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 23:12 13. Mar 2010
by Luelle
černý vlk wrote:Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
slouží řádu? takže bych nemohl hrát paladina jako potulného fanatického zastánce dobra? vždy bych musel "sloužit" vyšším cílům nějakého řádu?
můžeš hrát ChoT - Champion of Thorm - Thormův šampion
to sedí na to, jak to popisuješ
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 23:16 13. Mar 2010
by černý vlk
Luelle wrote:černý vlk wrote:Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
slouží řádu? takže bych nemohl hrát paladina jako potulného fanatického zastánce dobra? vždy bych musel "sloužit" vyšším cílům nějakého řádu?
můžeš hrát ChoT - Champion of Thorm - Thormův šampion
to sedí na to, jak to popisuješ
takže takového paladina hrát nemůžu, je to tak? prostě paladin se hodí pouze do škatulky "sloužící řádu"...takže všichni, kdo hrají paladina, který ?nepracuje" pro nějakou společnost / řád, nesplňují podmínku hry za přesvědčení? a co mniši?
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 23:44 13. Mar 2010
by Luelle
Luelle wrote:paladin vždy slouží nějakému řádu, proto má jako podmínku zákoně dobré přesvědčení
co je na té větě nejasného?
mnich má podmínku lawful ale není to paladin, mniši obvykle nesou nějaký kodex v sobě,souvisí to s ovládáním mysli - pod mnichem si představím východní náboženství - buddhismus atd
paladin je dokonalý středověký rytíř, bez bázně a hany, ochraňující vdovy a sirotky, zabíjející tieflingy, velebící svého dobrého boha každým nádechem a výdechem
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 23:58 13. Mar 2010
by Czech_Luthor
Blbost, sorry Luelle ale to je blbost. Svobodní potulní rytíři čili Paladinové nemusejí mít řád.
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:06 14. Mar 2010
by sandoftime
ne paladin nemusí mít řád jakožto nějaký spolek, být lawful, tedy zákonný znamená třeba i ctít pouhý svůj vlastní vnitřní kodex, rytířský kodex aniž by byl dotyčný členem nějakého řádu, nebo třeba ctít zákony nějakého města a ty hájit
důležité je tam to mít nějaké zásady a těch se držet
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:07 14. Mar 2010
by Necrooo
Tedy nevím ale mám pocit že autor chtel poukazat na to že v nejakym dungeonu je zlo a on měl něco proti tomu zlu (zbran, imky, nevim cokoliv). Jenze ejhle ono to nefungovalo.
A pro me je tedy jedno jestli je zombik zakone, neutralne, ci chaoticky zlej. Je to zlo, je a to je vse.
Spise by bylo lepsi kdyby vlk poukazal presne na to v cem je presne problem, co nefungovalo.
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:11 14. Mar 2010
by Luelle
já si tak paladina představuju... ale ok nejsem neomylná
spíš vnímám jako toho osamotnělého ChoT, ale to je jedno
každopádně zlo je zlo at je lawful, choatic nebo neutral - pokud ta imka, zbran blábláb není na vyloženě "nějaké" zlo
zbraň proti "neutrálnímu zlu" těžko bude funkční na zákonné atd
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:14 14. Mar 2010
by Necrooo
Luelle wrote:já si tak paladina představuju... ale ok nejsem neomylná
spíš vnímám jako toho osamotnělého ChoT, ale to je jedno
každopádně zlo je zlo at je lawful, choatic nebo neutral - pokud ta imka, zbran blábláb není na vyloženě "nějaké" zlo
zbraň proti "neutrálnímu zlu" těžko bude funkční na zákonné atd
Ja zas tedy nevidim logiku v tom, ze se zbran deli zda je proti lawful, chaotic ci neutral.
U osob, bytosti to pochopim, ten, onen, kazdej se chova jinak, ok.
Ale jak je mozne ukovat zbran se zamerenim na jedno z tech tri? Z toho my jde hlava kolem tedy uz.
Jak to vidi pan Nomis_B jakozto tvurce craftu. - Tady bych sím prosil vysvetlit.
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:15 14. Mar 2010
by Luelle
Necrooo wrote:Luelle wrote:já si tak paladina představuju... ale ok nejsem neomylná
spíš vnímám jako toho osamotnělého ChoT, ale to je jedno
každopádně zlo je zlo at je lawful, choatic nebo neutral - pokud ta imka, zbran blábláb není na vyloženě "nějaké" zlo
zbraň proti "neutrálnímu zlu" těžko bude funkční na zákonné atd
Ja zas tedy nevidim logiku v tom, ze se zbran deli zda je proti lawful, chaotic ci neutral.
U osob, bytosti to pochopim, ten, onen, kazdej se chova jinak, ok.
Ale jak je mozne ukovat zbran se zamerenim na jedno z tech tri? Z toho my jde hlava kolem tedy uz.
Jak to vidi pan Nomis_B jakozto tvurce craftu. - Tady bych sím prosil vysvetlit.
já nevím, jestli je to tenhle případ,jen poukazuju na to, že je to možná důvod proč to nefungovalo
vím, že se mi u lukl povedlo vyrobit luky se záchranými hody proti "zákoně neutrálnímu" "neutrálně zlému" a pár dalších
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:28 14. Mar 2010
by sandoftime
smite evil je na evil
tzn. na chaotic evil, neutral evil i na lawful evil
na prklatce, což jsou prokazatelně nemrtváci, upíři v urgoldově doupěti to nefunguje
dále to nefunguje v kanálech na členy zeirova kultu (zlý bůh má asi dobré věřící)
odhaduji že na to samé poukazoal vlk

a s paladinama do spamu, beztak tam patřej!
Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 00:29 14. Mar 2010
by černý vlk
ok, takže paladin si hlídá svůj kodex, vnitřní přesvědčení..jak se třeba liší od licha? nebo upíra? taky můžou mít své cíle, svůj "řád", podle kterého se chovají...pro mě je to ta samá kasta...paladin nedá dopustit na dobro, snaží se o něj, je o něm přesvědčen...a nemrtvý? vždyť tam to je taky tak zakořeněná představa o náplni života (neživota)..
PS: nemám z toho žádný profit, je mi funkčně šumafuk jestli je ta zombie hodná, zlá, žlutá, fialová...ekluje se mi jen ta představa
PSS: jde o jeden artefakt jednoho paladina...řekněme, že proti nemrtvým zrovna moc není

Re: z nemrtvých andílci? :)
Posted: 01:24 14. Mar 2010
by DenGrasse
Dovedu si překvapit, že zombie nejsou zlé. Ke zlu totiž potřebuješ nějakou inteligenci, abys ho mohl páchat. Zombie jen sledují svůj jediný pud, zničit vše živé kolem. K tomu nemusí být za každou cenu zlé. Vlastně ani nepotřebují přesvědčení.