Tych suhlasov by bolo neurekomŽorž wrote:Ten nápad vypadá moc pěkně, jenom vše by chtělo dvakrát promyslet, jak to zapadá do Thalie a jak budou rasy vyvážené, aby se nám nezačali rojit pod zemí Tieflingové a dobří bohové aby z každého trajtrdlíka nedělali Aasimara.
Právě těmito sférickými rasami si nejsem moc jistý, jsou přeci jen typické hlavně pro Forgotten Realms. Určitě z nich plynou i nějaké nadpřirození schopnosti, převážně výhody, předpokládám, což by mohl být problém zinscenovat, snad nějakým předmětem "Sem lepčí než ostatní!!!".... tudíž bych na ně, pokud už se sem dostanou, uvalil něco jako nutnou povolenku. Wink Hráč si s nimi bude moci něco začít až po souhlasu někoho z Týmu, či po prezentaci nějakých plánů s tou postavou a podobně.
Připravovaný systém subras
Ora et Labora
Jop, detail....a barbara ze Severu bych nahradil spíš obecnějším Horalem. V křivce událostí je zmíněno "sjednocení barbarských kmenů hraničáři a vznik Forhenhaimu", avšak tahle horská tvrz leží na západě Království.
Další P.S.: Omlouvám se za Aasimara a Tieflinga, úplně jsem zapomněl na popsané rasy Andělů a Démonů, takže s jejich začleněním do Thalie není problém...ale za povolenkou si stojím.
Jistě, mělo by to být vybalancované, nevýhody třeba závislost na nějakém konání...každopádně se však nejedná o prosté smrtelníky, tedy budou JINÍ. A výjimeční, tedy jich zde nemohou pobíhat tucty, protože si je chce někco "jen zkusit".
Bé té vé: Možná by se jen hodilo vyměnit jejich jméno za něco originálnějšího a jediněčnějšího pro tenhle svět, avšak to je maličkost.
/Edit-reakce na Thea
Další P.S.: Omlouvám se za Aasimara a Tieflinga, úplně jsem zapomněl na popsané rasy Andělů a Démonů, takže s jejich začleněním do Thalie není problém...ale za povolenkou si stojím.
/Edit-reakce na Thea
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
To zacleneni subras do historie Thalie nebude az tak tezky, teda ve vetsině případech, nejde o žádné jiné rasy jen o jinde žijící lidi nebo pulčíky a tak.. s tema Asimaram a Tielfingama souhlasim aby se udavali s nejakou povolenou nebo za zasluhy ve hře tebo tak neco, to by skoro každej ostrovan byl Tiefling a každej dobrej paladin nebo mnich Asimar
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Ano Beduíny byli myšleni Pouštní lidé.
Úprava názvu.
Co se týče Aaasimara a Tieflinga, povolení nebude potřeba. Místo toho je jiná omezující věc pro výběr těchto subras. Budou mít ECL2. Tedy za příšery budou dostávat XP jako by byli o dva lv výše. Což je vcelku nevýhodné a kompenzuje to získané bonusy.
A pokud jde o jejich přejmenování, tak klidně něco navrhněte
Co se týče Aaasimara a Tieflinga, povolení nebude potřeba. Místo toho je jiná omezující věc pro výběr těchto subras. Budou mít ECL2. Tedy za příšery budou dostávat XP jako by byli o dva lv výše. Což je vcelku nevýhodné a kompenzuje to získané bonusy.
A pokud jde o jejich přejmenování, tak klidně něco navrhněte
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Zadny takovy :)
Ja ti dam nahrazovat Severana nakym horalem s hulkou co sbira bylinky a zere broukyJop, detail....a barbara ze Severu bych nahradil spíš obecnějším Horalem. V křivce událostí je zmíněno "sjednocení barbarských kmenů hraničáři a vznik Forhenhaimu
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No takze takto...
vsetky planovane rasy a subrasy presli myslim dost dlhym zvazovanim a diskusiou v ramci teamu. Snazili sme sa ich prisposobit Thalii ako sa len najviac dalo a hlavne ich vyvazit a vybalancovat. Moze sa stat, ze niektore veci sa nam az tak vybalancovat nepodari, takze bude treba ich otestovat a pripadne doladit.
Teraz konkretne k jednotlivym rasam...
Co sa tyka Severanov, zapadaju velmi dobre do pozadia Thalie, nebude sa jednat o zadnych horalov, ale naozajstny severskych babarov, so svojou spolocnostou, zvykmi a tradiciami. Sice ziju v kmenoch (mozno raz sa dockate aj severskych pustin kde budu mozno aj nake konkretne osady tychto kmenov, ale to uz zachadzam moc do buducnosti...), zatial ich hlavne mesto bude Forenhaim (zatim hotovy nie je, ale planuje sa a prace zacnu v najblizsej dobe akonahle sa dokoncia ostatne veci).
Co sa tyka pustneho naroda, zatial je osidlenie len na pobrezi, ale pracuje sa na velkom rozsireni puste (mate sa naco tesit, hromada novych lokacii ako obrovska pusta pust, rozne dungy, nove mesta a osady
), takze bude existovat zivot aj v pusti v roznych peknych oazach. Cela ich kultura bude uplne ina ako Karathska, zalozena na tradiciach a zvykoch.
Co sa tyka aasimarov a tieflingov, zapadaju do Thalie nadherne si myslim, hlavne je to zaujimava subrasa, ktora laka hracov. Myslim, povolenia urcite nebudu, zavana to az moc protekciou a take veci na Thalii nechceme. Ich obmedzenie vyvazujuich vlasnosti, a vdaka spomynanemu ECL 2 ich nebude lahke hrat a myslim ze ich bude hrat naozaj len ten kto bude mat zaujem a bude ochotny pretrpiet aj rozne obmedzenia jak vlasnosti tak spolocenske.
V skorej dobe sa mozte tesit na rozsiahle spracovanie pozadi jak ras, tak celeho sveta ako roznych geografickych casti, institucii, zakladnych principov ras a rad ako co hrat a ako sa na Thalii zorientovat.
vsetky planovane rasy a subrasy presli myslim dost dlhym zvazovanim a diskusiou v ramci teamu. Snazili sme sa ich prisposobit Thalii ako sa len najviac dalo a hlavne ich vyvazit a vybalancovat. Moze sa stat, ze niektore veci sa nam az tak vybalancovat nepodari, takze bude treba ich otestovat a pripadne doladit.
Teraz konkretne k jednotlivym rasam...
Co sa tyka Severanov, zapadaju velmi dobre do pozadia Thalie, nebude sa jednat o zadnych horalov, ale naozajstny severskych babarov, so svojou spolocnostou, zvykmi a tradiciami. Sice ziju v kmenoch (mozno raz sa dockate aj severskych pustin kde budu mozno aj nake konkretne osady tychto kmenov, ale to uz zachadzam moc do buducnosti...), zatial ich hlavne mesto bude Forenhaim (zatim hotovy nie je, ale planuje sa a prace zacnu v najblizsej dobe akonahle sa dokoncia ostatne veci).
Co sa tyka pustneho naroda, zatial je osidlenie len na pobrezi, ale pracuje sa na velkom rozsireni puste (mate sa naco tesit, hromada novych lokacii ako obrovska pusta pust, rozne dungy, nove mesta a osady
Co sa tyka aasimarov a tieflingov, zapadaju do Thalie nadherne si myslim, hlavne je to zaujimava subrasa, ktora laka hracov. Myslim, povolenia urcite nebudu, zavana to az moc protekciou a take veci na Thalii nechceme. Ich obmedzenie vyvazujuich vlasnosti, a vdaka spomynanemu ECL 2 ich nebude lahke hrat a myslim ze ich bude hrat naozaj len ten kto bude mat zaujem a bude ochotny pretrpiet aj rozne obmedzenia jak vlasnosti tak spolocenske.
V skorej dobe sa mozte tesit na rozsiahle spracovanie pozadi jak ras, tak celeho sveta ako roznych geografickych casti, institucii, zakladnych principov ras a rad ako co hrat a ako sa na Thalii zorientovat.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Omlouvám se, už se stydím.... to, co jsem psal k Forenheimu je blbost, na mapku jsem se nedíval docela dlouho a tak jsem získal záhadnou utkvělou představu, že je kdesi na místě Isilské pevnosti.Daanri wrote:No takze takto...
Co sa tyka Severanov, zapadaju velmi dobre do pozadia Thalie, nebude sa jednat o zadnych horalov, ale naozajstny severskych babarov, so svojou spolocnostou, zvykmi a tradiciami. Sice ziju v kmenoch (mozno raz sa dockate aj severskych pustin kde budu mozno aj nake konkretne osady tychto kmenov, ale to uz zachadzam moc do buducnosti...), zatial ich hlavne mesto bude Forenhaim (zatim hotovy nie je, ale planuje sa a prace zacnu v najblizsej dobe akonahle sa dokoncia ostatne veci).
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Smarja a proc? Jsi tiefling? Jsi aasimar? Tak si proste davej pozor az bude nekdo sesilat Banishment.melvik wrote:Tak to by bylo snad moc hardcorespis by mely mit jinou nevyhodu nez to spojeni s planemi.
Zase tak hrozne hardcore to nevidim. Na nekoho plati kvileni, na jineho prst smrti. No a na nekoho jeste i banishment.
Sam jsem hral na A2 tieflinga - netrpel touto "planovitosti" protoze to byl vlastne clovek co mel par bonusu navic a ecl +3. Pak jsem vyzkousel svet kde byli jedinci z plati opravdu zatizeni svou planarni identitou. Na zacatku tecka mezi oci z prekvapeni. Pak nasledovala spokojenost a poradna opatrnost kam lezt a pri spatreni ceho mizet.
Já si nemyslím, že v budoucnu bude hodně těch, co budou hrát planetary, ale jestli to je něčí oblíbená rasa, tak prosím
Ale nebál bych se, že jich bude přemnoženo když si to bude moct vybrat každej a nevýhody vyvážej výhody.
Taky se musí vyřešit jak na sebe bude reagovat aasimar a tiefling a jak na ně budou reagovat obyvatelé v různých koutech světa. Napadá mě, že může nastat situace kdy by paladin automaticky zaútočil na tieflinga. Jak se bere taková a podobná situace by mělo bejt asi zmíněný někde pod pravidlama, aby pak z toho nebyly problémy a znechucený hráči.
Taky se musí vyřešit jak na sebe bude reagovat aasimar a tiefling a jak na ně budou reagovat obyvatelé v různých koutech světa. Napadá mě, že může nastat situace kdy by paladin automaticky zaútočil na tieflinga. Jak se bere taková a podobná situace by mělo bejt asi zmíněný někde pod pravidlama, aby pak z toho nebyly problémy a znechucený hráči.
DM
No to je jasne...tieflingove nebudu moc oblubeny v spolocnosti, aspon urcite nie v spolocnosti ludi, elfov atd...budu z toho pramenit rozne nevyhody pre nich. Ale zas na oplatku budu aj miesta, kde oblubeny budu, resp budu patrit k normalnej spolocnosti, zato vsak aasimarovia v "dobrych" mesta oblubeny budu a v zlych zas nie. Utoky a podobne veci sa doriesia v dalsich pravidlach a popisoch jednotlivych ras a subras.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
@566344 : a co sa stane ak taky tiefling zosle kuzlo banishment v svojej blizkosti tak ze ho to zasiahne? 
Chlapy inac pekne ze chcete subrasy. Ale napriklad taky gnom. Videl niekto hraca gnoma? Ja len raz a i to nehral nejak dlho. (pozdrav pepovi)
Chlapy inac pekne ze chcete subrasy. Ale napriklad taky gnom. Videl niekto hraca gnoma? Ja len raz a i to nehral nejak dlho. (pozdrav pepovi)
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Ehm nejak som nepochopil co si tym chcel povedat? Co ma spolocne to, ze niekto nehra gnoma so subrasami?
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.