Page 2 of 2

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 19:32 07. Apr 2010
by Prometheus
Je pravda ze AA to OC nema az tak super.Na akrobaciu zabudnite, nema to ako dovednost povolani a ak chcete mat poriadneho AA tak barda tahate len nutnych 10 levelov.To znamena ze ani piesne vam nepomozu.Na desiatom lvl barda vam piesen neprida ani bod do OC teda aspon sa mi zda.
Ale kazdopadne to neznamena ze AA je o nicom, naopak... ale kazde povolanie ma nejake slabe miesto.
Jedine co mi vadi je TO na sip smrti.V praxi takmer nepouzitelne a v PvP uz vobec nie.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 19:52 07. Apr 2010
by Derken-
Prometheus wrote:Je pravda ze AA to OC nema az tak super.Na akrobaciu zabudnite, nema to ako dovednost povolani a ak chcete mat poriadneho AA tak barda tahate len nutnych 10 levelov.To znamena ze ani piesne vam nepomozu.Na desiatom lvl barda vam piesen neprida ani bod do OC teda aspon sa mi zda.
Ale kazdopadne to neznamena ze AA je o nicom, naopak... ale kazde povolanie ma nejake slabe miesto.
Jedine co mi vadi je TO na sip smrti.V praxi takmer nepouzitelne a v PvP uz vobec nie.
Tak to je snad jasný, že by se to jelo 22/18 či 20/20 ne? Je jasné, že udělat to až na lvl 40 je strastiplná cesta a myslím, ž ejí ještě ani nikdo nedokončil? :) Ale jako vize to je dobré ;). Akrobacii máš, zpíváš si +5 a máš nezapomenutelnost, kouzla nejsou extra sláva, ale něco to už vydrží. AB/dmg máš + 9/10 a s těma lukama co tu jsou to vytáhneš na dost slušnou výši. Útoky máš 4 základ + rapid + haste. Šikovný hráč za použítí called shot si zařídí, aby k němu jednotlivec nedošel. A že by to AC bylo zrovna mizerný, tak to si taky nemyslím.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:08 07. Apr 2010
by -darkvision-
Tak jsem si to jen tak narychlo postavil s tímto equipem:
boty: +4AC
nahrdelnik: +4AC
oblek: +4AC
helma: +4AC
luk: +4ab
maxla dexa o 12
s hastem (nezakouzlen) to da jeste +1AC a +1ab
Shrnuto podtrzeno:
AC: 54 s ii
AB: 52, s hastem 5útoků / AB: 50, s hastem a rychlou střelbou 6útoků.
Umění: 30+
Akrobacie: 30
Výcvik: 30+
Nevim, ale me se nezda ze to je spatnej build, ci slabej.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:38 07. Apr 2010
by Prometheus
Nepisal som ze to je slabe povolanie... ci? Reagoval som na to ze sa o AA pisalo ako o ultimatnom povolani ktore je v podstate neporazitelne co je samozrejme blbost.
Neviem ale mne osobne sa povolania lamane pol na pol moc nepacia. To nemas ani poriadneho barda ani poriadneho lucisnika.
Samozrejme postavy cez obratnost daju nakoniec lepsie OC ale to uz hovorime o vysokoepickych postavach. Vycvik 30 je v praxi na nic.A nezapomenutelnost moze dat len epicky bard.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:39 07. Apr 2010
by Derken-
Prometheus wrote:.A nezapomenutelnost moze dat len epicky bard.
Nesouhlasim :), stačí 20 lvl barda.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:50 07. Apr 2010
by Prometheus
Nezapomenutelnost je epicky feat. 20 lvl neni epicky lvl. Ale mozno som niekde noeco prehliadol.
Na wikine to patri k epickym featom... lvl 21 a viac

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:53 07. Apr 2010
by -darkvision-
Prometheus wrote:Nezapomenutelnost je epicky feat. 20 lvl neni epicky lvl. Ale mozno som niekde noeco prehliadol.
Na wikine to patri k epickym featom... lvl 21 a viac
V tom co sem hore postoval, tak ma i nezapomenutelnost, ano na 30.lvl (20.lvl barda).
Co se tyce vycviku, 32 da na 30.lvl + predmety a tak.
Ale equip je uz na kazdym co uprednostni.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:54 07. Apr 2010
by Derken-
The bard song requirement is specifically the level 20 bard song feat, so this feat cannot be taken with fewer bard levels (but can be taken at bard level 20).

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 20:58 07. Apr 2010
by Prometheus
Aha jasne uz chapem. Staci epicka postava ne epicky bard... jasne.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 21:01 07. Apr 2010
by Derken-
Prometheus wrote:Aha jasne uz chapem. Staci epicka postava ne epicky bard... jasne.
Přesně tak.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 21:03 07. Apr 2010
by Prometheus
Nechutne... to by som zakazal :lol: (vtip)

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 21:40 07. Apr 2010
by sandoftime
Prometheus wrote:Je pravda ze AA to OC nema az tak super.Na akrobaciu zabudnite, nema to ako dovednost povolani a ak chcete mat poriadneho AA tak barda tahate len nutnych 10 levelov.To znamena ze ani piesne vam nepomozu.
taakže OC má samozřejmě lepší než silák s obouruční zbraní, stejně jako silák na meč a štít na tom je hůř než dexter na jednoručku a štít

na akrobacii zapomenout proč? nemůže jí mít maxlou ale to neznamená, že jí furt nemůže mít větší než nějaký plecháč, který to má uplně jako cross class skill, 20 tubmle při čistě deseti elvelech barda dá furt +4 AC a to do levelu 20, kdybych chtěl maxovat AA já, říznu to 11/29, lvl 30 AA je k ničemu, protože AB s lukem už nezvedne, takže výsledné tumble v podmínkách thalie 25, což je +5 AC, to žádný bojovník/wm nedá ani kdyby to rval na max přes cross class skill



písně pomůžou zvýšit už tak velmi dobré AB a na 11. levelu už dává, +2 AC

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 21:58 07. Apr 2010
by KaTo
Když jsme ü toho buildění. Moc to OC u AA :lol: - za DEX a akrobacii a písničky - nechvalte. V okamžiku, kdy AA nebojuje 1 vs 1, či je flat-footed (seká do něj někdo jiný, je sražený, zaskočený atd.), má "reálné" OC = nula, nula nic. Zatímco plechovka má "pořád" svoje plechy a štít a Vylepšený útok v obraně, čímž má "reálné" OC oproti AA vyšší. Ale to už je hra s čísílky a "modelovými" situacemi.

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 06:19 08. Apr 2010
by -RoF-
Uvědom si jednu věc, tohle není singl abys hrál sám. Takže když už stavím lučišníka, tak uvažuju že je to družinová postava. Takže na nějaké 1vs1 nepomýšlím.
AA sem měl na jiném modulu a podpora party skvělá, sice kadence střel 40-60 šípů za minutu, což se při expení pohybovalo kolem 27 toulců, takže spotřeba šípů děs :twisted:
Ale jinak sem vždy říkal, vem trpoša nebo nějakého obranáře, postav za něj 2 AA a je to smrt :D

Pravda tady sem taky chtěl jet AA, ale prostě kombinace 7zaklínač/10rdd/23AA s devastem na luk, tady nedám no :roll:

Re: Tajemný lučištník vs pravidlo dual class

Posted: 07:46 08. Apr 2010
by nomis_b
no tak to rovnou staci uz jen prejmenovat, jak si postavit dobreho AA.

Takez je asi cas ukoncit tuhle diskuzi a jen konstatovat:
na AA se nic menit v brzke dobe nehodla "tecka"