Page 2 of 4

Re: drowske rody

Posted: 14:22 11. May 2010
by sandoftime
aale však moc dobře víš že narážím na arkenviry

Re: drowske rody

Posted: 14:23 11. May 2010
by Nalkanar
DenGrasse wrote:Co kdybyste si napřed přečetli reálie?

http://thalie.pilsfree.cz/narody-podtemna-90.htm

a potoms e případně zeptali konkrétně na to co vám není jasné? namísto "mohl bych se dozvědět více o?" - to je těžký když nevímme, co se chcete dozvědět...

Tyhle všeobecné informace jsem četl vícekrát (radši), ale představoval jsem si spíše bližší informace k oněm vládnoucím rodům - jaké je rozdělení sil mezi nimi v rámci drowské společnosti, kdo co vlastní a z čeho profituje apod. Příjde mi, že právě o těch hlavních rodech je docela málo informací. Samozřejmě vše v rámci možností toho "co se může postava dozvědět". Ale tak snad každej drow ví, kde začíná čí "území".

Re: drowske rody

Posted: 14:24 11. May 2010
by efu_redo
To vše se dovíš ve hře.

Re: drowske rody

Posted: 14:37 11. May 2010
by Nalkanar
efu_redo wrote:To vše se dovíš ve hře.
Ve hře se dá zjistit, že ty rody jsou, že S'Zai vládne a stará se o chrám. Dál akorát tak to, že další vládnoucí rod nemá šanci vzniknout a existují tedy jen vazalské rody.

EDIT: prostě bych u toho barda trošku rozšířil rozhovor, aby tam něco řekl ke každýmu rodu - např. co ve městě vlastní/mají na pokyn.

Re: drowske rody

Posted: 14:44 11. May 2010
by kucik
sandoftime wrote:aale však moc dobře víš že narážím na arkenviry
Vim. Ale ty zas musíš vědět, jak je ta narážka bezpředmětná, když se jim ve skutečnosti nic nestalo. Jen o tom někteří nepřestávají řečnit.

Re: drowske rody

Posted: 16:28 11. May 2010
by sandoftime
ale to je přesně ono :) přejmenování na zaundary, protoze ty samé postavy jakozto arkenvir by byly nepohodlné, jelikoz by zandarům nemuseli hrát do noty

Re: drowske rody

Posted: 16:52 11. May 2010
by kucik
Prosimtě kdo se přejmenoval? Vím o jediné postavě a ta stejně nikdy za Arkenvirr nehrála. Pořád nechápu, o čem mluvíš. Nebo mám spíš pocit, že někdo zaslechl nějaký drb a něco si z toho vydedukoval.

Re: drowske rody

Posted: 16:57 11. May 2010
by Bahnak
dear sandoftime, neber to nijak proti tobě nebo agresivně, ale arkenviry nikdo pod stůl nesmetl. Jediné co se kutilo bylo že přišli o domeček, ale ne z duvodu že by ho někdo vypálil, ale protože se zavedlo pravidlo že za domeček se bude platit (viz. třeba domeček Rrorroku) nájem. Jde o nastavení systému aby byl pro všechny stejný. (Uznej že je kravina aby jedna rodinka měla domeček zdarma a druhá za něj platila miliony...)
Jinak arkenviry nikdo nezrušil, nic takového se nikdy k mým uším nedostalo a to ani v offic v podobě zprávy v IC sekci, ani IC ve hře... jen samé doměnky a bludy.
Asi by bylo fajn kdyby tady nějaký DM (nejspíše MAKU) toto buď potvrdil a nebo ti dal někdo za pravdu a sdělil podtemnu že Arkenviři už šli pápá...

Re: drowske rody

Posted: 17:30 11. May 2010
by sandoftime
no tak jo no...

stejně vám nevěřím

Re: drowske rody

Posted: 18:03 11. May 2010
by kucik
Me uz tady nikdo nebere vazne :( Asi udelam nekomu selektivni wipe :twisted:

Re: drowske rody

Posted: 18:19 11. May 2010
by Nalkanar
Nalkanar wrote:
efu_redo wrote:To vše se dovíš ve hře.
Ve hře se dá zjistit, že ty rody jsou, že S'Zai vládne a stará se o chrám. Dál akorát tak to, že další vládnoucí rod nemá šanci vzniknout a existují tedy jen vazalské rody.

EDIT: prostě bych u toho barda trošku rozšířil rozhovor, aby tam něco řekl ke každýmu rodu - např. co ve městě vlastní/mají na pokyn.
:) Tak, když jste si vyjasnili hráčské rody, tak bych se vrátil k těm NPC, od kterých se vše odvíjí :) pokud možno

Re: drowske rody

Posted: 18:20 11. May 2010
by Luelle
kucik wrote:Me uz tady nikdo nebere vazne :( Asi udelam nekomu selektivni wipe :twisted:
třeba jako...zabít všechny tieflingy a aasimary? :D

Re: drowske rody

Posted: 18:43 11. May 2010
by DenGrasse
Nalkanar wrote: :) Tak, když jste si vyjasnili hráčské rody, tak bych se vrátil k těm NPC, od kterých se vše odvíjí :) pokud možno
No to si musíš zjistit ve hře IC od PC nebo DM... Podtemno nefunguje jako povrch, tzn. nikdo se zbytečně nevykecává. Pokud chceš hrát drowa pak se v rámci přípravy poraď s DM Podtemna nebo Kronikáři a dostaneš požadované informace...

řemeslné, obchodnické a válečné/magické klany mohou vznikat a zanikat bez omezení a de facto i bez schválení.
Pomoc DM potřebuješ, pokud zakládáš vznešený dům (vazalský, vládnoucí založit z výkopu nelze, k tomu se musíš dopracovat IG - osobně bych byl pro, aby se ani vazalské domy nedaly zakládat ad hoc, protože to vyžaduje mít kněžku v chrámovém kolegiu a pokud začínáte, tak vám tam DM musí dosadit NPC). Každopádně pak je třeba vyřešit pozici domu v patronských a klientských vazbách - komu slouží, pro koho pracuje a kdo jej zašťiťuje. Bez záštity vládnoucího domu bude kněžka druhý den mrtvá a váš vznešený dům povražděn. O obchodníky, žoldáky a řemeslníky, kteří neokupují místa v chrámu, se nikdo tolik nezajímá.

Re: drowske rody

Posted: 18:57 11. May 2010
by Bahnak
přesně...
Pokud se zajímáš o jednotlivé vztahy domů v podemnu a jednotlivých frakcí či klanů nebo rodin, nelze navrhnout nic jiného než: "pojď hrát"
Nemůžu sem a ani nikam jinam napsat nic směrodatného, vše záleží na IC dění, pod palcem to má k dnešnímu datu nejvíce DM MAKU.
Třeba můj Drow se nikdy o politiku a moc nezajímal, jen v pár případech a to jsem byl spíše jen posel či vykonavatel nařízené naší kněžky.
Když se podíváš na IC dění na foru, tak je tam docela dost informací o tom co se momentálně v Charxasu děje a řeší, probíhají teď tahanice o moc se S´Zai ...atd....
Pokud se zajímáš o to ce dělá který rod a v čem se angažuje, musíš to zkoušet IC interakcí s daným domem... Předem upozorňuju že to není nic jednoduchého, jednotlivé rody si nerady nechají šťourat ve svém soukromí...
Jinak bez jakéhokoliv lobbingu: Jděte raději k Zaundarum než zakládat novou famíliji...
Za Rrorroky mluvit nemůžu, neboť hrajeme velmi sporadicky a spíše máme týden kdy se objevíme a týdny kdy ne... U Arkenvirru a N´Barn bys hrál momentálně dost sám. Hodně štěstí s volbou, doporučuji vše předem po PM pořešit s MAKUem, pak nebudeš mít problem. Thats all...
(muj názor, takhle nějak bych to viděl a radil všem, kteří chtějí hrát dole dobré RPG a nechtějí kazit hru DMkum a KRONIKARUM...)

Re: drowske rody

Posted: 18:58 11. May 2010
by Nalkanar
DenGrasse wrote:No to si musíš zjistit ve hře IC od PC nebo DM... Podtemno nefunguje jako povrch, tzn. nikdo se zbytečně nevykecává. Pokud chceš hrát drowa pak se v rámci přípravy poraď s DM Podtemna nebo Kronikáři a dostaneš požadované informace...
OK, jen mi příjde divné, aby se každý hráč musel radit s DM, když vlastně postava žije před založením nějaký čas v Podtemnu a měla by mít podvědomí o určitých reáliích, které musí mít tím pádem i hráč, který to musí někde získat. Předpokládal jsem, že pro vás bude snazší dát určité základní informace do běžných rozhovorů, ale tak OK.