Page 2 of 2

Re: Summoni

Posted: 20:30 24. May 2010
by de Aers
Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p

Re: Summoni

Posted: 21:11 24. May 2010
by černý vlk
de Aers wrote:Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
tohle si měli říkat lidé v pravěku a starověku :D kde by byl vývoj ;)

Re: Summoni

Posted: 07:41 25. May 2010
by de Aers
černý vlk wrote:
de Aers wrote:Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
tohle si měli říkat lidé v pravěku a starověku :D kde by byl vývoj ;)
Kdo ví ? Ale bylo by ti to fuk, protože bys nevěděl, že by něco lepšího mohlo existovat :)

Re: Summoni

Posted: 10:45 25. May 2010
by OneHeart
de Aers wrote:Vydrželo to tak do teď a nikdo si moc nestěžoval, tak proč to měnit najednou teď ? :p
nevím, jestli jsi zaregistroval název subfóra, "Nápady, připomínky."

@Sorrow: dobře vybalancované by to nemuselo podporovat solitéry. Např. ten konkrétní svět, kde jsem to viděl v praxi (http://www.escapefromunderdark.com) řeší přesílenost multisumoningu (a vůbec celkově problém toho, že si caster vyvolá "fightera" a jde si sólovat...) jednoduše tím, že summoni trvají 3kola/lvl ;). Ty nekromancerovy potvory mohly bejt pěkně silný a trvaly dlouho, ale tam to zase bylo řešeno settingem světa. Stručně popíšu, protože se mi to zdá fakt šalamounský řešeni:
Nekro si vyvolává svoje miniony kouzelm Animate Dead + předmět těla . To je jak známo na 9.lvlu wize... což na EfU znamená highlvl. Takže většina nekromancerů musela používat svitky Animate Dead, jejichž dostupnost ve světě byla docela dobrá, ale ne tak dobrá, aby nekro mohl tvořit nemrtvé bez rozmyslu. + předměty těl taky nebyly uplně běžně dostupný.
Na Thalii samozřejmě nehrajeme lowlvl, takže svitkové řešení padá. Ale jako takový nástin docela rozumné cesty regulace kouzel to sloužit může. Já si třeba myslim, že materiální komponenty by byly krásné řešení.
A nemektejte tu na sólujíci wizardy; na to si založte vlastní topic! :)

Re: Summoni

Posted: 11:04 25. May 2010
by efu_redo
To co popisuje oneheart je vážně zajímavé a na efu je to krásně propracované. Kdyby to bylo tady tak jak je tomu tam, nebylo by to od věci.

Re: Summoni

Posted: 13:00 25. May 2010
by Arash
No já si myslím že multisummoning je celkem zajimavý.
Ale jeho vybalancování by mělo být hodně promyšlené.

Osobně si myslím že zajimavá varianta je kdyby se vzalo v potaz že summon je vlastně ovládán tím co ho povolal, takže čím víc summonů vyvolá tím víc musí být soustředěnější na jejich ovládání, takže jednoho zvládne normálně, na 2 už nemůže dobře bojovat, na 3 už ani není schopný běhat a na více třeba už vlastně stojí na místě a celou svou myslí ovládá dané povolané.

Re: Summoni

Posted: 13:03 25. May 2010
by efu_redo
Arash wrote:No já si myslím že multisummoning je celkem zajimavý.
Ale jeho vybalancování by mělo být hodně promyšlené.

Osobně si myslím že zajimavá varianta je kdyby se vzalo v potaz že summon je vlastně ovládán tím co ho povolal, takže čím víc summonů vyvolá tím víc musí být soustředěnější na jejich ovládání, takže jednoho zvládne normálně, na 2 už nemůže dobře bojovat, na 3 už ani není schopný běhat a na více třeba už vlastně stojí na místě a celou svou myslí ovládá dané povolané.
To je trochu nepoužitelné. Lépe to vyřešit povolávacíma bodama a zkrácením sumonů. 3kola/lvl

Re: Summoni

Posted: 09:19 28. May 2010
by LDamian
Pokud se nekdy bude zavadet multisummoning s tim ovladanim potvor, tak bych navrhoval, aby se do vzorecku pro udrzeni summona konecne zohlednilo i zamereni +10%, silnejsi zamereni +10% a epicke zamereni +10% na skolu vyvolavani, stejne jako pripadna specializace +20%. To by se jen tak mimochodem mohlo zohlednit i bez multisummoningu.

Kniha summonu by se pak mohla prepracovat tak, ze by umoznovala vyvolavat vic summonu, ale kazdy dalsi summon by mel sanci na to, ze se utrhne treba +30% (vic nez o 1 kruh vys proste). V praxi by pak vysledek mel byt takovy, ze vic summonu naraz vyvola kdokoli, ale jen mnohem slabsich, nez normalne zvladne (takze misto jednoho summona 8. kruhu bude mit dva 6. kruhu nebo tri 4.-5. kruhu). Vic summonu treba 7.-9. kruhu by v praxi uspesne vyvolal spise jen nekdo, kdo se primo zameruje na skolu vyvolavani a proste ma na to featy, ktere by mohl pouzit jinde.


U nemrtvych by bylo nejprve nutne udelat obdobnou knihu pro nemrtve. Opet by bylo mozne se zamerovat na ty nemrtve pres zamereni na skolu nekromancie, pripadne cerpat z vyhody klericke domeny death a pan smrti by mel nejaky bonus zavisly na sve urovni.

Multisummoning bez pouziti knihy by nebyl mozny, takze vzdy by se hazelo na udrzeni.

Postava specializovana na vyvolavani (nemuze opozicni skolu) nebo s domenou animal a se vsema trema featama na epicke urovni by pak proste misto jednoho summona 9. kruhu mohla zvladnout dva (narocnost 120% tusim) a teoreticky, kdyz se zadari, tak tri s tim, ze mozna se treti urve. Ale je fakt, ze ta cisla to chce samozrejme jeste doladit.

Vyhody: zvetsuje to variabilitu hry. Podporuje to pouzivani slabsich summonu na vyssich levelech a umoznuje vic taktizovat. Rozviji hru pana smrti. Tri featy a jedna specializace, ktere jsou k nicemu budou mit uplatneni.

Nevyhody: bude treba to delat a bude to nejspis pracne. Bude treba to testovat a to bude take pracne. Nepodporuje to partu. Nekdo zacne kricet, ze kazdy dalsi summon mu drsne snizuje expy a tak se mu to vlastne nevyplati a je to pouzitelne jen obcas. :wink:

------------------------------------------
Poznamka jak to funguje ted:

Klerická doména "animal" zvyšuje šanci na povolání summona, zatímco zaměření, silnější zaměření a epické zaměření na příslušnou školu, stejně jako mágova specializace na šanci úspěšně vyvolat summona nemají efekt.