Page 2 of 3
Re: Obranné číslo
Posted: 18:26 08. Feb 2011
by Radim
Můžete mi tohle někdo vysvětlit?Ac je dole v podsvětí a je nižší než sem měl s buffama.Suu tam tři útoky pod moje ac se zásahem a takovejch hodů mám ve výpisu mnohem víc.Umřít když mě nemohli trefit je blbost prostě
Re: Obranné číslo
Posted: 18:47 08. Feb 2011
by KaTo
Radim wrote:Můžete mi tohle někdo vysvětlit?Ac je dole v podsvětí a je nižší než sem měl s buffama.Suu tam tři útoky pod moje ac se zásahem a takovejch hodů mám ve výpisu mnohem víc.Umřít když mě nemohli trefit je blbost prostě
Mě napadá jen - netluče tě jedna z potvor do "odkrytí", pak máš AC nižší. To mi připomíná - už nevím jaké bestie měli na Thalce "fíčuru" - při boji zblízka díky animaci ustupovali a díky tomu žes je "dobíhal" jsi dostával od nich jako "bonus" příležitostňáky

. Jestli se podobná "mechanika" neuplatňuje i tady.
Re: Obranné číslo
Posted: 18:49 08. Feb 2011
by Radim
Měl jsem na sobě kůru ac 42,lektvar sko +2 ac haste +2 ac celkem 46 nevím vo kolik to může jít dolů
Re: Obranné číslo
Posted: 18:49 08. Feb 2011
by kucik
Záleží, kolik máš v tumble. Hádám, že jsi pro některý z nich musel být ve flatu.
Re: Obranné číslo
Posted: 18:56 08. Feb 2011
by Radim
kucik wrote:Záleží, kolik máš v tumble. Hádám, že jsi pro některý z nich musel být ve flatu.
Když sem navlečenej tak jen 1

Re: Obranné číslo
Posted: 18:57 08. Feb 2011
by kucik
A co boty a dodge featy?
Re: Obranné číslo
Posted: 19:02 08. Feb 2011
by Radim
kucik wrote:A co boty a dodge featy?
Na mě musíš česky Kuciku,boty +5 ac (uhýbání)
Re: Obranné číslo
Posted: 20:28 08. Feb 2011
by Istvan
Radim wrote:kucik wrote:Záleží, kolik máš v tumble. Hádám, že jsi pro některý z nich musel být ve flatu.
Když sem navlečenej tak jen 1

Pro bonus za tumble je jedno jestli jsi navlecenej nebo ne. Pocita se zakladni skill, za kazdych 5bodu v nem +1dodge ac.
Obcas by jsi koukal o kolik ac klesne

i u valecnika.
Re: Obranné číslo
Posted: 20:37 08. Feb 2011
by kucik
Radim wrote:kucik wrote:A co boty a dodge featy?
Na mě musíš česky Kuciku,boty +5 ac (uhýbání)
Tak napriklad tyhle boty jako bys nemel, pokud jsi flatfooted. A pokud mas feat
http://nwn.wikia.com/wiki/Dodge, tak ten taky ne.
Re: Obranné číslo
Posted: 21:00 08. Feb 2011
by Radim
kucik wrote:Radim wrote:kucik wrote:A co boty a dodge featy?
Na mě musíš česky Kuciku,boty +5 ac (uhýbání)
Tak napriklad tyhle boty jako bys nemel, pokud jsi flatfooted. A pokud mas feat
http://nwn.wikia.com/wiki/Dodge, tak ten taky ne.
Tenhle feat nemám a v tumble mám 11 bodů
edit: nejde mi o žádný xp spíš mě zajímalo jak to je

Re: Obranné číslo
Posted: 21:42 08. Feb 2011
by Prasokralik
jakmile stojíš a nebojuješ, nepočítá se ti uhýbání, bonus z obratnosti, bonus z akrobacie
haste přidává uhýbání, mágovo brnění taky, sice se to všechno sčítá ale jakmile jsi mimo boj, ztratíš to, v tomhle je to hubu i když se zastavíš třeba jen na chviličku, už nějakou můžeš chytit prtoože ac může jít rapidně dolů
to se ti může stát ve hře bohužel mnoha způsoby, například když se ti neaktivuje automatický utok když na tebe něco zautočí a ty neklikneš na nepřítele(to se stává asi tak ve třetině případů), nebo třeba po vířivém utoku, když nepřítel zemře, občas postava sama nezautočí na dalšího a zastaví se, když se přes jednoho nepřítele nemůžeš dostat k nepříteli na kterého klikáš, nepřátele začnou měnit pozice, jeden odběhne z dosahu, zkrátka je takových situací dost a bohužel postava získá ten postih pokaždé když se cokoliv z toho semele a už to odnese
Re: Obranné číslo
Posted: 21:57 08. Feb 2011
by Radim
Je mi to jasný,ale bojoval jsem jen jich tam bylo fakt dost a nezaznamenal sem ani to že klesaj životy rovnou se mi to načítalo
edit: sakrááááá promrhal sem 1000cí příspěvek předchozím dotazem OMG!!!!
Re: Obranné číslo
Posted: 22:24 08. Feb 2011
by Prasokralik
Radim wrote:Je mi to jasný,ale bojoval jsem jen jich tam bylo fakt dost a nezaznamenal sem ani to že klesaj životy rovnou se mi to načítalo
edit: sakrááááá promrhal sem 1000cí příspěvek předchozím dotazem OMG!!!!
to je přesně ono! nikdy neobjuj v davu, protože jakmile seš obklíčenej, velmi snadno v tom zmatku jak všichni v boji "poposkakujou" ztratíš svůj target, postava se na vteřinku zastaví a prásk, ze všech stran začnou lítat zásahy, ideálně kritické a seš dole ani nemrkneš
jediný lék který na tohle znám je vířivej utok a nebo si dávat opravdu pozor a manuálně v případě potřeby měnit cíle, což ale tkay není ono, protože hrozí ztráta nějakých těch utoků za kolo
Re: Obranné číslo
Posted: 01:10 09. Feb 2011
by DenGrasse
To je pravda. Stačí když mezi tebou a cílem někdo proběhne a rázem seš venku z boje, spadne expertíza atd. Nebo se cíl vzdálí (někdo ho odsune summonem atd.).
Za boty a tumble odečti celkem 7, jestlis měl nějaký další boosty na dodge tak i ty, rázem budeš na svejch...
Re: Obranné číslo
Posted: 09:15 09. Feb 2011
by tao kan
To je tak když někdo obejde dva trpasličí obránce co brání v chodbě a jde machrovat do chumlu

. Snad ses poučil Grisáku

).