Page 2 of 10

Re: Rada s buildem

Posted: 18:36 06. Jan 2011
by wsweetjane
Na luk si myslím že se na Thalii vyplácí bard - tajemný lučišník...jde o to že na střelbu z luku je tu třeba zvedat nejen obratnost ale i sílu...;-) Jinak prostě neudržíš luk...

Pokud by to měl být zloděj...možná by se vyplatil experiment zloděj - thormův hrdina, zloděj - weapon maister...? Obojí na sílu...

Stáhni si "+Novice to Epic Character Maker Updated 06-05" snadno si na něm bulid vyskoušíš a i prakticky otestuješ...ale ber v úvahu specifika Thalie...já svůj první bulid taky zkonila...;-)

Re: Rada s buildem

Posted: 18:52 06. Jan 2011
by maxik
Zdravím,
taky jsem nováček, takže s buildem neporadím, ale právě naopak bych potřeboval radu. Chtěl jsem jet něco na styl klerik/tormův hrdina, ale pročetl jsem si trochu forum a narazil na pár příspěvků, kde se řeší, že je tu silná alchemy. Takže takovej bojovník s alechemkou asi dobře nahradí klerika a navíc s těma upravenýma featama mi přijde dost silnej. např. warrior/wapon master zaměřenej na zbraň s násobitelem *4 s devastem a zvýšeným kritickým násobitelem má *6 + šance vylepšeným kritickým a ještě ten feat od WM dosáhne neuvěřitelnejch kritiků (18-20/*6), taková rána za 150-200 docela zabolí.

Opravte mě prosím, pokud tu kecám hlouposti.

každopádně moje hlavní otázka je: Dá se tu postavit dobrej build na klerik/torm?

Re: Rada s buildem

Posted: 18:52 06. Jan 2011
by Prasokralik
Hele vy PGčka, tady máte návod na build s bojovníkem http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 110&t=4833

Re: Rada s buildem

Posted: 19:07 06. Jan 2011
by SonnyX
Sílu na udržení luku? To jako jen z RP hlediska nebo jak?

Re: Rada s buildem

Posted: 19:12 06. Jan 2011
by Daanri
Požadavky na používání zbraní, zbrojí a štítů

Aby Vaše postava mohla používat určitý typ zbraně, zbroje a nebo štítu, musí mít minimální hodnotu síly. Síla se počítá základaní, bez boostů a předmětů (bonusy za subrasu se pocitaji).

vid: http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm

Re: Rada s buildem

Posted: 19:12 06. Jan 2011
by kucik
Na každou zbraň potřebuješ určitou sílu. Viz http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm

Re: Rada s buildem

Posted: 19:32 06. Jan 2011
by Shaman88
Můžeš se pro inspiraci mrknout na pár buildů co už mám hotových a našel jsem je na pc.
Viz odkaz co mám v podpisu. A další tam budu přidávat.

Re: Rada s buildem

Posted: 19:52 06. Jan 2011
by Woxa
wsweetjane wrote: Pokud by to měl být zloděj...možná by se vyplatil experiment zloděj - thormův hrdina, zloděj - weapon maister...? Obojí na sílu...
Weapon master by mel byt jen na zbrane na blizko :)

Re: Rada s buildem

Posted: 20:16 06. Jan 2011
by Bahnak
Shaman88 wrote:Můžeš se pro inspiraci mrknout na pár buildů co už mám hotových a našel jsem je na pc.
Viz odkaz co mám v podpisu. A další tam budu přidávat.
Buildy zajímavý, ale kupříkladu u toho hlubinného máš hned v popisku chybu, hlubinný má ECL, stejně jako všechno v podtemnu, akorát je chyba na strankach Thalie, která byla hlášena asi před rokem :-D

Jinak, než složitě radit a něco popisovat, já doporučuji vždy úplně všem stáhnout si ten modul co tu někdo už psal a odklikat si to v něm.

Rozepisovat build na 40 level je hezký, ale to je setsakra vysokej cíl.

Nováčkům doporučuji studovat Wikinu a klikat si v tom modulu. Často koukat na stránkách na úpravy kouzel, povolání, zbraní, ras a vubec všeho.

U každého "buildu" je třeba promyslet jeho efektivní lvl.
Je build, který je poměrně silný na každém levlu a build, který je slabý a silným se stane až později.

Důležité je promyslet s kým bude nejčastěji postava hrát, čím by mohla pomoct družině. 5 bojovníků s obouručkou bude sice hezkej mlejnek na maso, ale jakmile narazej na jedinýho NPC mága s plošným smrtícím kouzlem tak vznikne pouze 5 mrtvolek v dungu.

Jde napsat jak postavit build, druhá věc je jak ho hrát.
Kupříkladu na servru je hodně mágů, ale musím říct, že opravdu dobře hraných mágů, kteří využijí všechny své schopnosti a kouzla je jen málo.
Stejně je to i u všech ostatních povolání. Jedna věc je něco naházet, druhá efektivně využít.

Re: Rada s buildem

Posted: 20:43 06. Jan 2011
by Shaman88
Bahnak wrote:
Shaman88 wrote:Můžeš se pro inspiraci mrknout na pár buildů co už mám hotových a našel jsem je na pc.
Viz odkaz co mám v podpisu. A další tam budu přidávat.
Buildy zajímavý, ale kupříkladu u toho hlubinného máš hned v popisku chybu, hlubinný má ECL, stejně jako všechno v podtemnu, akorát je chyba na strankach Thalie, která byla hlášena asi před rokem :-D

Jinak, než složitě radit a něco popisovat, já doporučuji vždy úplně všem stáhnout si ten modul co tu někdo už psal a odklikat si to v něm.

Rozepisovat build na 40 level je hezký, ale to je setsakra vysokej cíl.

Nováčkům doporučuji studovat Wikinu a klikat si v tom modulu. Často koukat na stránkách na úpravy kouzel, povolání, zbraní, ras a vubec všeho.

U každého "buildu" je třeba promyslet jeho efektivní lvl.
Je build, který je poměrně silný na každém levlu a build, který je slabý a silným se stane až později.

Důležité je promyslet s kým bude nejčastěji postava hrát, čím by mohla pomoct družině. 5 bojovníků s obouručkou bude sice hezkej mlejnek na maso, ale jakmile narazej na jedinýho NPC mága s plošným smrtícím kouzlem tak vznikne pouze 5 mrtvolek v dungu.

Jde napsat jak postavit build, druhá věc je jak ho hrát.
Kupříkladu na servru je hodně mágů, ale musím říct, že opravdu dobře hraných mágů, kteří využijí všechny své schopnosti a kouzla je jen málo.
Stejně je to i u všech ostatních povolání. Jedna věc je něco naházet, druhá efektivně využít.
Tak to s tím ECL je epickej fail - já 90% podtemnaků co jsem buildil jsem dělal jako půlčíka. :)

Tak jistě že na 40. lvl je téměř nemožné se dostat, ale do toho rozpisu to patří. Všechny ty buildy co produkuju mají své stěžejní jádro do 30. lvlu.
Ano, hraní buildu je častokrát největší problém. Ovšem to je už o cviku hráče, jak se s tím dokáže poprat.

PS: můžete tu stránku aktualizovat at vím kdo ma jaké ecl?

Re: Rada s buildem

Posted: 21:00 06. Jan 2011
by wsweetjane
SonnyX wrote:Sílu na udržení luku? To jako jen z RP hlediska nebo jak?
Máš u každéhjo luku napsíno silný + nějáké číslo...pokud nemáš takovou síle přes deset střílíš ze skládaného luku s postihem...

Nechci tu psát hlouposti ale mělo by to být asi tak něják skládaný luk - bonus plus dva a silný plus 4 = musíš mít sílu 14 aby si mohl luk používat bez penalizace...a obratnost se ti započítává bonusem na útok - klasicky střelné zbraně...

Možná ti to tu vysvětlí líp někdo jinný...;-)

Re: Rada s buildem

Posted: 21:02 06. Jan 2011
by wsweetjane
Woxa wrote:
wsweetjane wrote: Pokud by to měl být zloděj...možná by se vyplatil experiment zloděj - thormův hrdina, zloděj - weapon maister...? Obojí na sílu...
Weapon master by mel byt jen na zbrane na blizko :)
Tak sem to myslela třeba na rapíry...asi něco lehčího...:-/

Ty luky se tu asi moc nevyplácí:(

Re: Rada s buildem

Posted: 21:04 06. Jan 2011
by Bahnak
U každé zbraně je uvedena minimální síla, kterou musí mít postava bez boostu, aby zbraň plnohodnotně ovládala. Střelné nejsou vyjímkou.
Viz. http://thalie.pilsfree.cz/zbrane-a-vybaveni-51.htm
Pokud takovou sílu nemá, může zbraň použít, ale obdrží postihy k AB či zranění.

Re: Rada s buildem

Posted: 21:07 06. Jan 2011
by Shaman88
wsweetjane wrote:
SonnyX wrote:Sílu na udržení luku? To jako jen z RP hlediska nebo jak?
Máš u každéhjo luku napsíno silný + nějáké číslo...pokud nemáš takovou síle přes deset střílíš ze skládaného luku s postihem...

Nechci tu psát hlouposti ale mělo by to být asi tak něják skládaný luk - bonus plus dva a silný plus 4 = musíš mít sílu 14 aby si mohl luk používat bez penalizace...a obratnost se ti započítává bonusem na útok - klasicky střelné zbraně...

Možná ti to tu vysvětlí líp někdo jinný...;-)
Tohle je blbost.
Silný u luku znamená jaký maximální bonus z síly umíš přeměnit na dmg.

Příklad:
Když má luk silný +4 tak můžeš dávat maximálně +4 dmg ze síly, tzn. že když máš sílu 12 dáváš dmg ze síly +1, když máš 14 dáváš +2, když 16 +3, když 18 tak +4, ale když máš 20 tak taktéž jen +4 protože luk má parametr silný +4.

Sílu jakou potřebuješ na zbraň zjistíš z odkazů který tu psali lidé výše.
Třeba abys mohl dlouhý luk musíš mít sílu 11.

Re: Rada s buildem

Posted: 21:11 06. Jan 2011
by SonnyX
Aha.. takže tím je myšleno, že když budu mít str X tak budu moct používat všechny shortbows a ne, že až na levelu 14 koupím nějaký lepší shortbow, tak budu muset str ještě zvyšovat?