Page 2 of 3

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 14:03 18. Feb 2011
by LDamian
de Aers wrote:No já napsal jen ať se zeptá -speck- Xantipy, konkrétní IC postavu jsem nejmenoval Damiane, to jsi udělal až Ty.
Jasne. Protoze jsi napsal, ze Xantipa s oblibou vykupovala vsechny dostupne byty.

To by ale mohla udelat pouze v realite a nebo pokud by to delala jako ciste ooc cinnost. Vzhledem k tomu, ze to delala IC se svou postavou, a ROF to zacal resit, jsem to uvedl na pravou miru.

Je to podobne, jako bych napsal ze de Aers znasilnuje blondate elfky (jen priklad). Taky nepisu ktera tva postava (pisu jmeno tveho uctu na foru), ale presto to neprestava byt vynaseni IC informace. Protoze OOC nebo v realite bys ty elfky zrejme neznasilnoval. :wink:

Pokud by ses chtel vyhnout vynaseni IC informaci, musel bys napsat - zkus se po PM zeptat Xantipy, mohla by o tom neco vedet.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 14:51 18. Feb 2011
by Tretas
Tak tohle ti nevezmu tuhle okecávku LDamiane.
Tak myslím že to Damianovi může být někde, jestli mu Ty vezmeš jeho vysvětlení. On je členem týmu, ty ne.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 15:03 18. Feb 2011
by Alvarion
Bych to řešil jednoduše.
Co je cenné patří do trezoru, co nechám v byte patří nájemníkovi v tom okamžiku.

Pokud uchováváte cenné veci v bytě, dostaváte se do situace, která může být rizikové z hlediska předávání věcí, surovin své další postavě nebo někomu jinému. Za to GM už několikrát dali tresty.

kašlete na zbytečné hádky :)

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 15:10 18. Feb 2011
by Rejty
Nevyřešilo by se to tím, že by se daly do bytu trezory na stejném způsobu, jako jsou v bance? Tedy je obsah podle toho, kdo se do trezoru dívá? Určitě to tu někdo začně okecávat tak že to je nereálný nebo něco podobnýho, ale ve skutečnosti by mohl třeba pronajímatel ty věci vyklidit někam do skladu a uschovat je tam, pokud by se nájemce vrátil.

Z hlediska hratelnosti by mi to tak přišlo lepší. Ušetří se tím právě tyto situace, kdy někdo zapomene zaplatit nájem nebo delší dobu nehraje a pak se vrátí.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 15:13 18. Feb 2011
by DenGrasse
Pokud někdo nechá v bytě své věci, ačkoli ho měl vyklidit (končí mu nájem), věci náleží pronajímateli.

Čili trezor vyčistit a při novém nájmu aby byl prázdný.

Zároveň je to i opatření proti předávání věcí.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 15:21 18. Feb 2011
by Rejty
To právě řeší ty trezory fungující jako v bance - jednotné ve všech bytech. Pokud by si někdo pronajal nový byt, měl by v trezoru automaticky své věci z předešlého bytu. Je to vázáno na postavu, takže se žádné přehazování věcí nekoná.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 15:32 18. Feb 2011
by DenGrasse
Jo to by šlo.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 15:35 18. Feb 2011
by -RoF-
kucik wrote:Kdyby napsal, jakej byt to byl, tak se muzu podivat. To by ale nesmel bejt jak tajemnej hrad v Karpatech.
To asi bude U Duhové kočky -95k a nebo U Duhového kocoura-120k
Tretas wrote:
Tak tohle ti nevezmu tuhle okecávku LDamiane.
Tak myslím že to Damianovi může být někde, jestli mu Ty vezmeš jeho vysvětlení. On je členem týmu, ty ne.
mě je úplně jedno kdo je členem týmu a kdo ne, jak vidno i členové týmu porušovali pravidla. Tohle sice není porušení pravidel, ale jako vůči hráčům mi to nepříjde fajn.

A pro mě je to neustále okecávka, já si myslím že tam byl i jiný důvod. Zvlášť je mi podivné proč tu píše LDamian, že by umění ukecat každého? Mohla napsat i Xanti ne?

A mimochodem ty narážky na to jak kdo chodí do dungů si nechte ano? Proč bychom měli chodit do dungů k hnilobníkovi nebo k rakše a podobně? Vzhledem k odměně a náročnosti to moc nestojí za to. A hlavně vybíráme dungy, kde tolik lidí zase neleze ;). Třeba v Alwu sem v dungu nebyl pár měsíců, chodím tam max chytat duše.

Jinak je fajn nápad na ten převod věcí do jiného trezoru, když skončí nájem.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:23 18. Feb 2011
by kucik
Rejty wrote:To právě řeší ty trezory fungující jako v bance - jednotné ve všech bytech. Pokud by si někdo pronajal nový byt, měl by v trezoru automaticky své věci z předešlého bytu. Je to vázáno na postavu, takže se žádné přehazování věcí nekoná.
To se mi naprosto nelibi, protoze to pak nabourav a system, ze jeden byt ma tolik trezoru, kolik jich fyzicky ma.
1. Byt by pak mel tolikrat zduplikovany trezor, kolik postav by se tam stavovalo na navstevu
2. V byte by pro jednoho hrace nikdy nemohl byt vic jak jeden trezor.
3. Vylucuje to moznost guildovnich trezoru jako spolecneho inventare.
Podle me je to fakt blbej napad.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:26 18. Feb 2011
by DenGrasse
Nj, to je pravda. Mezi bytem s více trezory a bytem s méně trezory by se nedalo přenášet. A nevíc by stačilo k někomu zajít a dát si tam věci do trezoru a vůbec za něj neplatit...

Takže tudy asi ne.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:28 18. Feb 2011
by Pajule
jo to víte, dyby ste měli chudý postavy bezdomovce, bylo by vám hej a nic by vám nescházelo :D

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:29 18. Feb 2011
by kucik
Jako teoreticky by se mohlo kontrolovat, jestli byt zmenil majitele a v tom pripade presunout trezor do jakesi zalohy a vytvorit novy. Ale fakt nechapu, proc si to hrac nemuze ohlidat.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:35 18. Feb 2011
by Theogil I
kucik wrote:Jako teoreticky by se mohlo kontrolovat, jestli byt zmenil majitele a v tom pripade presunout trezor do jakesi zalohy a vytvorit novy. Ale fakt nechapu, proc si to hrac nemuze ohlidat.
A to já zase jo, nehody v reálném životě se stávají a pak když se vrátíš za čas do hry a zjistíš, že se na tvůj úkor obohatil někdu jiný zamrzí to. Spíš bych to viděl jako nový nájemce výmaz původních věcí z truhel a jejich uložení u správce k vyzvednutí, třeba za mírný poplatek za uskladnění.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:41 18. Feb 2011
by tao kan
Nechte to tak jak to je. Ja se taky před rokem obohatil stejným způsobem. Předchozí nájemník mě tam zanechal dvě židle, starou ledničku a celkem v pohodě vysavač a sušák na prádlo. Nepřipadá mě nefér, že jsem se obohoatil na jeho úkor :). Jak se říká, za blbost se platí.

Re: Byt v Karathe (100k)

Posted: 16:50 18. Feb 2011
by kucik
Taky je samozrejme moznost, napsat mi a ja ten trezor nekam presunu. Nechce se mi verit, ze by treba za mesic nenasel clovek cas, napsat jednu zpravu, pokud mu na tom hernim majetku fakt tolik zalezi.