Prekupnik
Re: Prekupnik
Tak dycky je třeba si představit, za kolik byste tu věc koupili vy sami. Jako stane se, že nějaký hilvl, kterému zrovna dojde uhlí si koupí hroudu či dvě za 500+, ale určitě to nebude pravidlem. Uhlí se dá získat zadarmo jen trochou času; pokud bych si pro něj nechtěl běhat, těžko dám víc než 50 za hroudu a i to nerad, když vím jak těžko je vydělávám.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Prekupnik
1) Podívám se, jestli někdo neprodává stejné zboží a za kolik
2) Uvážím, jak psal Dengrasse, dostupnost zboží a jak bych ho asi tak ocenil
3) Pokud stále netuším, tak snad jde se zeptat někoho (=postava, bo i jen hráč) na odhad nějaké ceny
4) Pokusím se určit cenu a vložím k překupníkovi
2) Uvážím, jak psal Dengrasse, dostupnost zboží a jak bych ho asi tak ocenil
3) Pokud stále netuším, tak snad jde se zeptat někoho (=postava, bo i jen hráč) na odhad nějaké ceny
4) Pokusím se určit cenu a vložím k překupníkovi
.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Prekupnik
Hrouda uhlí s cenou do 400gp je, nebo podle mě, byla vyhovující. Do těch 400gp / ks jsem to kupoval bez problému.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Prekupnik
Mě spíš fascinuje, že tam jsou někteří schopni anrvat věci jako jsou ampule a flašky, tedy předměty které jsou k mání zdarma a bez práce.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Prekupnik
tak to jsi vyjímka, já si jako lowík vydělával prodejem uhlí, cca 300 za kus, sypalo mi toDenGrasse wrote:Tak dycky je třeba si představit, za kolik byste tu věc koupili vy sami. Jako stane se, že nějaký hilvl, kterému zrovna dojde uhlí si koupí hroudu či dvě za 500+, ale určitě to nebude pravidlem. Uhlí se dá získat zadarmo jen trochou času; pokud bych si pro něj nechtěl běhat, těžko dám víc než 50 za hroudu a i to nerad, když vím jak těžko je vydělávám.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Prekupnik
to víš, co kdyby!Thuereg wrote:Mě spíš fascinuje, že tam jsou někteří schopni anrvat věci jako jsou ampule a flašky, tedy předměty které jsou k mání zdarma a bez práce.
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
Re: Prekupnik
Tak každému se stane, že ustřelí a nemá pak význam, aby tam ty věci smrděly týdny, protože se k nim nedostane ani majitel.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Re: Prekupnik
-darkvision- wrote:Hrouda uhlí s cenou do 400gp je, nebo podle mě, byla vyhovující. Do těch 400gp / ks jsem to kupoval bez problému.
Jo občas tam craftí bohatej hilevl, kterýmu se nevyplatí zdržovat se uhlím a v poměru k cenám surovin jsou náklady na uhlí marginální. Ale na to nejde spoléhat, že to tak bude vždycky. A když tam leží 20 kusů uhlí za 300 tejden, tak to asi tak jak píšete úplně neni.Prasokralik wrote:tak to jsi vyjímka, já si jako lowík vydělával prodejem uhlí, cca 300 za kus, sypalo mi toDenGrasse wrote:Tak dycky je třeba si představit, za kolik byste tu věc koupili vy sami. Jako stane se, že nějaký hilvl, kterému zrovna dojde uhlí si koupí hroudu či dvě za 500+, ale určitě to nebude pravidlem. Uhlí se dá získat zadarmo jen trochou času; pokud bych si pro něj nechtěl běhat, těžko dám víc než 50 za hroudu a i to nerad, když vím jak těžko je vydělávám.
To že tam někdo narve uhlí za 1250, přece neznameá, že ho tam narvu taky za tu cenu. Takže podívat se za kolik se to prodává jinak, taky neni úplně relevantní; fakt to chce trochu rozumu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Prekupnik
Samozrejme ze to chce rozum.. to bez debat.
Já když Verens byl low, tak tam taky dával uhlí, ale jen tehdy pokad ho neprodal tem dole. Protoze kdyz jsem zašel do dílen a craftili tam a uhlí nemeli, tak se dalo střelit i 500/ks .. deset kousků uhlíčka prodáno hned .. a vydelal jsem si jeste vice, nez kdybych to dal prekupnikovi ..
Co mi nahore asi nejvice u prekupnika vadilo bylo to velke mnozstvi ingredienci do alchymie, coz podle me, si myslim,, ze moc lidi nekupovalo, ne za tu cenu za jakou to tam bylo .. to si to clovek snad radsi sel obehnout .. Protoze pak cena lektvaru jen diky ingrediencim vzrostla treba o 250 ani se nemrklo, ci i o vice .. a to je pak v tom velkem mnozstvi lektvaru znat.
Já když Verens byl low, tak tam taky dával uhlí, ale jen tehdy pokad ho neprodal tem dole. Protoze kdyz jsem zašel do dílen a craftili tam a uhlí nemeli, tak se dalo střelit i 500/ks .. deset kousků uhlíčka prodáno hned .. a vydelal jsem si jeste vice, nez kdybych to dal prekupnikovi ..
Co mi nahore asi nejvice u prekupnika vadilo bylo to velke mnozstvi ingredienci do alchymie, coz podle me, si myslim,, ze moc lidi nekupovalo, ne za tu cenu za jakou to tam bylo .. to si to clovek snad radsi sel obehnout .. Protoze pak cena lektvaru jen diky ingrediencim vzrostla treba o 250 ani se nemrklo, ci i o vice .. a to je pak v tom velkem mnozstvi lektvaru znat.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Prekupnik
To máš pravdu, já se vždy díval kolik je cena uhlí, které už u překupníka bylo a dával jsem to tam po Baťovsku vždycky o fous levnější, aby se to moje prodalo první. Ale takhle se holt dělá kšeft no O:-)DenGrasse wrote: To že tam někdo narve uhlí za 1250, přece neznameá, že ho tam narvu taky za tu cenu. Takže podívat se za kolik se to prodává jinak, taky neni úplně relevantní; fakt to chce trochu rozumu.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Prekupnik
Tak to dělá většina, nejsi sám. Ale právě když tam někdo hodí exces jako uhlí za 1250 a ty ho tam dáš o fous levnější, jen se zvětší hromada neprodejného (nebo obtížně prodejného) uhlí.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Prekupnik
Já sem se nad překupníkem narozčiloval dost, dokonce sem několikrát s Ghorinem ty hovadiny vykoupil i za několik tisíc a za rohem je vyhodil, jen aby tam nepřekážely. 
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.
Re: Prekupnik
tim si vehnal vitr do plachet vsem tem, co to tam dali, neb zjistili, ze se vyplati tam takove kraviny prodavatSobik wrote:Já sem se nad překupníkem narozčiloval dost, dokonce sem několikrát s Ghorinem ty hovadiny vykoupil i za několik tisíc a za rohem je vyhodil, jen aby tam nepřekážely.
Obuki - ten vod Škopku
Re: Prekupnik
Aneb tajemství úspěchu prodeje za přemrštěné ceny je na světě.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Prekupnik
Když obědváš a pod stolem se ti motá kocour, nebo pes, je to podobná situace. Jsou tací, co se domnívají, že když tomu zviřátku hodí kus žvance, ono se nažere a dá pokoj. Skutečnost je ale jiná. Zvíře se nažere a za dvě minuty je pod tím stolem znovu. A další den a den poté taky. Zjistil totiž, že se mu loudění vyplatilo.Sobik wrote:Já sem se nad překupníkem narozčiloval dost, dokonce sem několikrát s Ghorinem ty hovadiny vykoupil i za několik tisíc a za rohem je vyhodil, jen aby tam nepřekážely.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.