Page 2 of 4

Re: Rozptyl

Posted: 10:14 14. Oct 2011
by Koninho87
kucik wrote:Já nechápu kam dotazem míříš, takže ti těžko dovedu nějak líp odpovědět.
Může být NPC lepší caster, než PC? Ano.
Může mít NPC vyšší level než PC? Ano.
Může tedy shodit mordekainem více efektů než PC? Ano, může.
Můžeš poprosit NPC, aby s vámi někam šlo? Ano můžeš. Jak odpoví je na charakteru toho kterého NPC.
konečně rozumná odpověd děkuju ti

Re: Rozptyl

Posted: 10:16 14. Oct 2011
by kucik
He? A co jsem psal asi v předchozích?

Re: Rozptyl

Posted: 10:24 14. Oct 2011
by Koninho87
jinak zkoušeli jsme včera mordekain v arene.Mag na 23 lvl mě nebyl schopnen sundat ani jedno kouzlo.Až tak na desátý pokus mě sundal jedno kouzlo z deseti.Hlavně sem pil lektvary tak se chci zeptat zda to třeba neni v nich.Už někde sem četl že volnost pohybu nejde sundat vubec.diky

Re: Rozptyl

Posted: 10:32 14. Oct 2011
by kucik
Efekty alchymie se chovaj jinak. Je tam trochu problém s caster levelem.

Re: Rozptyl

Posted: 10:45 14. Oct 2011
by -darkvision-
Otázkou zda je to dobře nebo špatně kuciku?



Alchymista 20lvl co udělá lektvar a mág 20lvl by jeho alchymii umět shodit asi neměl ne?
Ale mág lvl 25 už ano. (tedy mel by mit tu sanci tam)

Re: Rozptyl

Posted: 10:51 14. Oct 2011
by kucik
Není to dobře, ale není tam dořešeno, jak efektu přiřadit korektně caster level.

Re: Rozptyl

Posted: 13:47 14. Oct 2011
by J.F.Payne
-darkvision- wrote:Alchymista 20lvl co udělá lektvar a mág 20lvl by jeho alchymii umět shodit asi neměl ne?
Ale mág lvl 25 už ano. (tedy mel by mit tu sanci tam)
A já bych zas spíš řek, že efekty z lektvarů by měly být rozptylama sundatelný dost snadno.

Re: Rozptyl

Posted: 13:53 14. Oct 2011
by -RoF-
J.F.Payne wrote:
-darkvision- wrote:Alchymista 20lvl co udělá lektvar a mág 20lvl by jeho alchymii umět shodit asi neměl ne?
Ale mág lvl 25 už ano. (tedy mel by mit tu sanci tam)
A já bych zas spíš řek, že efekty z lektvarů by měly být rozptylama sundatelný dost snadno.
Jo měly....ale není to tak :)

Re: Rozptyl

Posted: 13:54 14. Oct 2011
by KaTo
J.F.Payne wrote:...by měly být rozptylama sundatelný dost snadno.
By měli, mohli a nemuseli. Ale ať tak nebo tak, naskriptovány tak nejsou.
P.S. A buď rád, svého času efekty z lektvarů schodili leda hru :mrgreen: při pokusu o jejich rozptyl. A co to dalo práce je to "odnaučit" :lol: .

Re: Rozptyl

Posted: 13:55 14. Oct 2011
by Zindo
Tak snad se to v dohledné době upraví. Také jsem zastance, že kouzla od maga, by měli mít větší šanci odolat zrušení než ostatní zdroje efektů.

Re: Rozptyl

Posted: 14:14 14. Oct 2011
by drake127
kucik wrote:Není to dobře, ale není tam dořešeno, jak efektu přiřadit korektně caster level.
Je na to snad jeden z těch neznámějších pluginů nwnx - umí to hrabat přímo do struktur efektů.

Re: Rozptyl

Posted: 14:15 14. Oct 2011
by kucik
To umí, ale kterej z těch integerů je level castera? Nebo tam je snad přímo set Level?

Re: Rozptyl

Posted: 16:49 14. Oct 2011
by Thuereg
J.F.Payne wrote:
-darkvision- wrote:Alchymista 20lvl co udělá lektvar a mág 20lvl by jeho alchymii umět shodit asi neměl ne?
Ale mág lvl 25 už ano. (tedy mel by mit tu sanci tam)
A já bych zas spíš řek, že efekty z lektvarů by měly být rozptylama sundatelný dost snadno.

Já si nemyslim. že by měli bejt sundatelný snadno. Jasný systemově ti vypití lektvaru nahodí daný kouzlo. asi aj ic. ale ve svý podstatě lektvar asi učinkuje nějak jako že se svtřebává do krve tak bla bla bla.. tudíš kouzlo je zažraný dotyčnýmu doslova pod kůži.... teda myslim. Tak bych tu obtižnost moc neshazoval ne?

Re: Rozptyl

Posted: 16:56 14. Oct 2011
by J.F.Payne
Okecat takhle se dá všechno. Jde o to, aby systémově bylo méně výhodné užívat lektvary než mít kouzla od mága. Lektvary nejsou plnohodnotným zástupcem magie, jsou jen pomůckou. Z podstaty věci by prostě měly být slabší, co se odolnosti proti Rozptylu týká, i kdyby je vařil alchymista s craftovým levelem 20.

Re: Rozptyl

Posted: 17:11 14. Oct 2011
by Nalkanar
Mág pracuje s nějakou energií kolem sebe, kterou mění v to a to.

Lektvar je smíchané z nějakých věcí, aby to dávalo asi nějaký efekt a pak nějakýma dalšíma látkama zajištěné, aby to vůbec fungovalo.

Krev apod. bych neřešil, protože pak by dle mého zase neměli jít dispelovat zaklínači, jelikož mají dar magie ve své "krvi", resp. jako duchovní odkaz (tedy v duši) a teď to z něj rvi že? :lol: :P