Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jakým způsobem jsem se dostal/a k hraní nwn na persistentních světech?

Na doporučení přátel.
55
46%
Po singl kampani, jsem chtěl zkusit i mulťák.
19
16%
Holdoval jsem "papírovým" rpg a tohle k nim mělo nejblíž.
13
11%
Jsem fanoušek rpg ze staré školy a nwn má ten správnej feeling.
10
8%
Chtěl jsem zkusit i něco jiného, než to co nám servírují klasická MMORPG.
3
3%
K nwn jsem se přesunul z podobné onlinovky (UO, atd.)
10
8%
Kvůli své holce/klukovi ;)
3
3%
Zcela náhodou.
6
5%
Žádná s hlasovacích variant se mi nelíbí, svou "story" sepíšu do diskuze.
0
No votes
 
Total votes: 119

User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by LDamian »

ve zkratce s vynecháním toho co jsem jen zkoušel:

UO DP --> UO DP2 --> NWN Ark2 --> NWN Kand2 --> NWN EQ -> NWN Thalie


Jinak anketa o tom, proč lidé odchází z Thalie by mne také zajímala, ale je u ní příliš velký potenciál flamu. :wink:

Pokud by se do toho někomu chtělo, tak jako odpovědi bych viděl:

Lidi se kterými jsem hrál odešli.
Začal jsem se obecně nudit.
Změny ekonomiky/kraftu/itemů/featů/postav/dungů.
Přestal jsem mít na hraní čas/osobní život.
Příliš vysoká náročnost - riziko smrti a ztráta expů.
Dostal jsem trest za porušení pravidel.
Naštval mne jiný hráč.
Naštvalo mne DM.
Zaujal mne jiný NWN shard.
Zaujala mne úplně jiná hra.
Už jsem na Thalii všude byl, vše viděl a chyběly mi výzvy.
Ani sám nevím.
Jiný důvod, uvedu v textu.
Last edited by LDamian on 16:03 27. Apr 2011, edited 1 time in total.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Urlraen
Rytíř
Posts: 745
Joined: 09:42 02. Nov 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Urlraen »

Zaškrtl jsem papírový dračí doupě. Tenkrát jsme to hráli na intru i o prázdninách. Škoda že na to není čas, je to přeci jenom nejlepší :)
K NWN přímo mě dotáhl Garett s Jeanesem, prý potřebovali někoho kdo s nima bude chodit dungy a expit :D
Urlraen Zau'ndar - Vůdce klanu Zau'ndar.

Hladový pes loví nejlíp.

Drowí mysl
Xantipa
DM Thalie
Posts: 364
Joined: 19:38 28. Jan 2008
Location: všudezdejší

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Xantipa »

u mne je to podobne jako u LDamiana:

--> UO DP2 - tam jsme meli prima skupinu se kterou kamaradime dodnes. Ldamian tam mel dve velmi vyrazne a hodne mazane postavicky, docela bych rada nekdy zas potkala Tugruka :)a tam jsem take poprve delala s LDamianem DM a questy.
--> NWN Ark2 (nevim ci to byl napad, ale nase drowska rodina tam vydrzela opravdu az do konce. Take odtud mame hodne pratel a nekteri dokonce hraji/li drowy na Thalii :) )
--> NWN Kand2 (moc si to nepamatuji, krome soustavneho koleckovani stale stejnych nekolik malo lokalit s nemrtvyma, jsem moc rada, ze na Thalii je opravdu velky ruznorody svet)
--> NWN EQ ( Opravdu pozitivni na tom serveru je, ze odtud zname Kata a jeho hezci polovicku ;) , Desmonda, Kucika a jeste par dalsich :)
--> NWN Thalie (asi nejdele, pamatuji si jeste jak jsme lovili na mlznych ostrovech, pamatuji si, ze tam mel LDamian postavicku, ktera byla hodne chcipaci :) )
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by LDamian »

Xantipa wrote: --> NWN Thalie (asi nejdele, pamatuji si jeste jak jsme lovili na mlznych ostrovech, pamatuji si, ze tam mel LDamian postavicku, ktera byla hodne chcipaci :) )
Konkrétně zloděj s krásnou, asijsky laděnou ikonkou, odolností 8 a inteligenncí 18, oděn ve stylových šatech, bojující od první úrovně téměř výhradně se dvěma katanama, které tvořily jeho jedinou výbavu. :) Než jsem se dostal na 8. úroveň, měl jsem za sebou kolem 45 úmrtí. Na desáté úrovni jsem se na něj vykašlal, protože v lagu umřel na divokých prasatech. Měl tehdy tuším necelých 40 životů. :shock:

...a založil jsem BUa. :twisted:
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Lord_Berserk »

Po Diablu 1 a 2 a Baldur's Gate me Kiri nalakal na NWN, u kteryho sem v zivote nesahnul na single (a asi uz ani nesahnu) :mrgreen:
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Bahnak »

Dostal jsem se k tomu jednoduše: NOMIS

Ale jak přilákat nové...?
Napadá mě reklama - jen si nejsem jistý jejím provedením.
Ale když už jsme online gameska tak možná nějakej článek v levelu nebo score by mohl zapůsobit.
Případně na nějakých větších herních portálech o sobě dát nějak vědět.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Terbee
Obyvatel
Posts: 108
Joined: 18:33 17. Jan 2011

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Terbee »

Dala jsem na doporučení přátel….a tady je můj příběh:

Před nějakými 8 lety (tj. v 7. třídě :lol: ) začali kamarádi hrát na Démoně. Pro mě byl tehdy svět počítačů ještě velká neznámá, nicméně zaujalo mě vytváření příběhů a fantasy svět, který NWN nabízí, protože už tehdy jsem milovala knížky s fantasy tématikou :wink: . Celý náš tehdejší nápad vytvořit trpasličí klan však nějak upadl v zapomnění a o cca 4 roky později jsem na naléhání toho stejného kamaráda (znáte ho jako Molly23 :P ) začala hrát na DragonHammeru. Tam jsem narazila na malou, ale kvalitní skupinku hráčů - bylo to hraní v takové skoro rodinné atmosféře :lol: . Jak někteří asi víte, po výměně vedení na DH se rozjel „nekonečný“ projekt DH2 - hráči ztráceli motivaci hrát na serveru, který hrozil brzkým koncem a tak odcházeli. Uprchlíci z DH našli útočiště nejprve na Démoně, pak tady u vás, na Thálii. Tak nás tu máte 8)
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."


"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by davidsoft »

Také jsem tak trochu uprchlík, tentokrát z Lineage II. Hráči odešli. Musím říci, že úplně spokojený tu nejsem, protože nesnáším levelové systémy obecně a z několika dalších důvodů, ale neznám RP svět, který by mi vyhovoval víc, tak se přizpůsobím. Už tu mám za sebou spoustu nádherných zážitků a určitě časem přijdou další.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Práček
Velmistr
Posts: 1180
Joined: 22:03 11. Mar 2010
Location: Práglevačka

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Práček »

Já sem na tom podobně jako terbee(i když ne v tak utlem věku :) ) ....dostal mě k tomu Molly23...vyprávěl mi různé příhody, zážitky a příběhy z nwn.... tehdá mě dovedl na DH které v té době už zažívalo výměný vedení takže zas tak jsem si to tam neužil (i když pár zajímavých zážitku bylo a začalo mě to bavit :) tehdy jsem poprvé poznal jaká síla se skrývá v ženské postavě :mrgreen: ) jenže pomalu odešel i ten zbytek hráčů co sem zažil a už nebylo jak hrát...no a pak jsem se dozveděl že na Démoně hraje pár lidí co zná moje mladá, tak jsem tam šel na "tajné" výzvědy ( a jméno mojí postavičky udělalo své a všichni se ozvali :mrgreen: ) tak jsem tam chvilku hrál...docela dobré, ale né tak jak jsem myslel....a pak moly našel Thalii a závislost se projevila na 100%...a od té doby tu jsem :)

takže já se dostal přes kamoše
Image
User avatar
Terbee
Obyvatel
Posts: 108
Joined: 18:33 17. Jan 2011

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Terbee »

Práček wrote:Já sem na tom podobně jako terbee(i když ne v tak utlem věku :) )...

taky sem začla hrát až v prváku na střední....jen sem zmiňovala, kdy sem se o nwn doslechla poprvé :D... to jen na mojí obranu, abych nevypadala zas až tak moc "zkaženě" :mrgreen:
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."


"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by G14 »

me k tomu zavedli M4n4s s Jeanesem, protoze za boha nechapali jak nemuzu hrat ani znat jakoukoliv hru na pc! :shock:
a mysleli si, ze by me to mohlo bavit a ejhle.... :twisted: takze klikam "kvuli svemu klukovi" :P
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Derken- »

DrD, Diablo II a pak nás k tomu dotáhl Haldeth no... Mafie ze mě vybudovala prvotřídního závisláka, kterýho tehdy bavilo sedět i na trhu a čumět na kašnu, jak z ní cáka voda. (Demoňáci znají :D)
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
slencak
Rytíř
Posts: 555
Joined: 23:13 14. May 2010
Location: Khar-Durn
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by slencak »

Kamrád pořád mluvil o nějaké Démoně a trpasličím klanu. Dal mi build druida na epického draka/ na scim za kterej sem se strašně styděl :wall:

A jak jednoho dne začala moje závislost??? Nechal jsem si donést instalaci. Od druhého kámoše koupil komponenty na pc za 800kč ,které jsem měl volně na stole (do té doby mě pc nezajímaly a do dnes nezajímají...procesor 1G/ 384mb ram/ 10g HDD/22m lan kabelu=spojení s netem o patro výš přes stoupačky....vedený pod linem ) strašný peklo :lol: V zimně jsem na něj otvíral okno aby se nepřehříval. Chytlo mě to a do dnes je to jediná online gamesa co hraju 8)
S bratrstvem oceli nikdy na věčné časy a nikdy jinak....ten s Leprou.
Gorhunk Dračí kůžeProtector of mankind! Hrdinný trpaslík, který se pouze s pivem v ruce pustil do klepetnatce a nakonec padl vyčerpán k zemi
http://www.youtube.com/watch?v=gD5tU-5NXd4
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Prasokralik »

Derken- wrote:DrD, Diablo II a pak nás k tomu dotáhl Haldeth no... Mafie ze mě vybudovala prvotřídního závisláka, kterýho tehdy bavilo sedět i na trhu a čumět na kašnu, jak z ní cáka voda. (Demoňáci znají :D)
Mluvíš jako by ses tý závislosti zbavil, přitom sis jí jen přenes na jienj server :D
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Thuereg »

U mě to bylo jak na doporučení přátel tak od singlu. Dohrál sem ho asi dvakrát a pak sem přešel na Demonu, tam sem nějakou dobu vydržel, pak přišel Dargonhammer, pak EQ, Kand2 pak sem si hodil na rok veget a pak Thalie.
Thalii mi doporučil Oneice.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Locked